عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی:

ترور دانشمندان هسته‌ای کشور نتیجه اجرای پروتکل الحاقی است

فلاحی با بیان اینکه ترور دانشمندان هسته‌ای کشور نتیجه اجرای پروتکل الحاقی است، گفت: لغو اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران اقدامی کاملا قانونی و در چارچوب برجام است.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس گفت: ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان نتیجه اجرای پروتکل الحاقی است.
وی افزود: لغو اجرای پروتکل الحاقی حق ماست و اقدامی کاملا قانونی است و در چارچوب برجام است و در برجام هم این حق به ما داده شده و تصریح شده است.
عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: همانطور که گفتم ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان نتیجه اجرای پروتکل الحاقی است و ترور شهید محسن فخری‌زاده اولین ترور در ارتباط با این موضوع نبوده و آخرین ترور هم نخواهد بود.
فلاحی خاطرنشان کرد: غربی‌ها در چارچوب پروتکل الحاقی و به بهانه مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای ما در این چارچوب از آنها بازجویی می‌کنند و اطلاعات آن را در اختیار سستم‌های جاسوسی غرب قرار می‌دهند.
وی افزود: وقتی در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ما افراد جاسوس مشاهده می‌شوند و به عنوان مثال در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ما در سال‌های ۸۲ تا ۸۴ افرادی بوده‌اند که امروز به کشورهای خارجی پناهنده شدند پس در میان بازرسان آژانس نیز جاسوس‌هایی هستند که برای غرب جاسوسی می‌کنند.
عضو فراکسیون روحانیت مجلس در پایان گفت: همانطور که گفتم لغو اجرای پروتکل الحاقی حق ماست و اقدامی کاملا قانونی است که در برجام هم به آن اشاره شده و این اقدام جمهوری اسلامی ایران هیچ مغایرتی با متن و روح برجام ندارد.
انتهای پیام/۴