امام جمعه فردوس:

تسلط بیگانان بر مراکز اتمی ایران بزرگترین خسارت برجام بود/ توجه به توانمندی‌های داخلی عامل موفقیت‌های کشور

حجت‌الاسلام بابایی با اشاره به این‌که تسلط بیگانگان بر مراکز اتمی ایران بزرگترین خسارت برجام بود، گفت: بیشترین بازدید از مراکز اتمی در دنیا از مراکز ایران بوده که این نتیجه برجام است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، پیرامون فرمایشات مقام معظم رهبری در روز عید قربان، اظهار کرد: دشمنان با تبلیغات درونی و بیرونی دنبال این هستند که انقلاب اسلامی را تحریف کرده و با ایجاد یأس و ناامیدی بگویند انقلاب اسلامی موفق نشده است و همین امر باعث نگرانی‌هایی در جامعه شده است.
وی با اشاره به این‌که مقام معظم رهبری فرمودند” اگر این تحریف‌ها و آدرس‌های غلط از بین برود تحریم هم شکسته می‌شود”، افزود: متاسفانه در حال حاضر عده‌ای دنبال ارتباط با آمریکا هستند و اعتقادشان بر این است که تحریم با ارتباط با آمریکا شکسته می‌شود اما این در حالی است که مقام معظم رهبری فرمودند “ارتباط با آمریکا، عقب‌نشینی است” اگر ما عقب‌نشینی کنیم، آمریکا جلو می‌آید و مطالبات جدیدتری را مطرح می‌کند.
امام جمعه فردوس گفت: آمریکا تاکنون از ما خواسته فعالیت‌های هسته‌ای خود را کنار بگذاریم از این به بعد نیز با مذاکره از ما خواهد خواست فعالیت موشکی، ارتباط‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و حمایت از مستضعفین را کنار بگذاریم.
آمریکایی‌ها به هیچ چیز جز نابودی انقلاب اسلامی راضی نمی‌شوند
حجت‌الاسلام بابایی با بیان این‌که آمریکایی‌ها به هیچ چیز جز نابودی انقلاب اسلامی راضی نمی‌شوند و ما نباید کوچکترین عقب‌نشینی را داشته باشیم، تصریح کرد: ما باید با فرهنگ غرب تهاجمی برخورد کنیم و فضای آدم‌کشی، جنگجویی و پا گذاشتن روی گردن سیاه‌پوستان که توسط آمریکایی‌ها انجام می‌شود را برای مردم دنیا بیان کنیم تا افول آمریکا نزدیک شود و شاهد شکست آمریکا در دنیا باشیم.
وی با اشاره به این‌که چندین سال است که مقام معظم رهبری بحث نگاه به درون و یأس از بیرون را مطرح می‌کنند، افزود: موفقیت‌هایی که در صنعت پتروشیمی، پالایشگاه‌ها، هوا و فضا و فرستادن ماهواره به فضا کسب کرده‌ایم در اثر همین تحریم‌ها ایجاد شده است.
امام جمعه فردوس با اشاره به این‌که اگر ما هر آن‌چه را که می‌خواستیم به ما می‌دادند، هیچ‌وقت به فکر سازندگی نمی‌افتادیم، افزود: نهضت قطعه‌سازی، هواپیما‌سازی و جت‌سازی در اثر تحریم اتفاق افتاده است بنابراین تحریم خود یک برکت برای کشور ما است و ما باید تحریف را از بین ببریم تا تحریم نیز اثر خود را از دست بدهد.
در دنیا بیشترین بازدید از مراکز اتمی ایران انجام می‌شود
حجت‌الاسلام بابایی با اشاره به این‌که تسلط بیگانگان بر مراکز اتمی ایران بزرگترین خسارت برجام بود، گفت: بیشترین بازدید از مراکز اتمی در دنیا از مراکز ایران بوده که این نتیجه برجام است و خالی‌کردن قلب راکتور اتمی و بتن‌ریزی در آن از جمله خساراتی بود که در برجام اتفاق افتاد چراکه خط‌های قرمز را زیر پا گذاشتند و متاسفانه امتیازهای زیادی به آمریکا داده شد.
وی افزود: آمریکا از برجام خارج شد و اکنون حرفی برای گفتن ندارد و همچنین اروپا نیز به هیچ‌کدام از تعهدات خود در برجام عمل نکرده است لذا ایران باید با سرعت برنامه‌های هسته‌ای خود را پیش ببرد که مقام معظم رهبری فرمودند “ما درآینده به هزاران مگاوات برق اتمی نیاز داریم” و در این خصوص باید مسئله هسته‌ای توسعه پیدا کند.
امام جمعه فردوس با اشاره به این‌که بعضی از شخصیت‌های نظام، مشکلات نظام را به شیوع بیماری کرونا یا به تحریم ارتباط می‌دهند، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند “ما در داخل توانمندی‌هایی مانند جوانان داریم که از آن غفلت شده است و این‌گونه نیست که همه مشکلات ما به کرونا و تحریم گره بخورد”. عدم‌مدیریت صحیح، عدم‌بهره‌برداری از توانمندی‌های داخلی و نیروهای جوان، ما را به عقب برده است و اگر به توانمندی‌های داخلی نگاه شود ما قطعا موفق خواهیم شد.
انتهای پیام/۱۳۲/ ۱۴/ ۴
نویسنده: زهرا کیانی