مدیرتعاون روستایی خراسان‌جنوبی خبر داد

تسویه حساب با زعفران کاران طی سه ماه آینده/ افزایش ۷۵ درصدی خرید

ضیائیان‌احمدی گفت: ۳۰ درصد از هزینه خرید حمایتی زعفران طی روزهای آتی پرداخت و ۷۰ درصد دیگر تا سه ماه آینده به حساب زعفران کاران واریز می‌شود.

به گزارش خاورستان، وحید ضیائیان‌احمدی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: در سال جاری ابتدا بحث خرید زرشک را داشتیم که به پایان رسیده و بعد از آن خرید حمایتی زعفران را در دستور کار قرار دادیم.
با اشاره به اینکه خرید حمایتی زعفران تا سی‌ام آذرماه ادامه داشت، بیان‌کرد: خوشبختانه امسال با همکاری کشاورزان و زعفران کاران استان میزان زعفران خریداری شده نسبت به سال قبل حدود ۷۵ درصد رشد داشته است.
ضیائیان‌احمدی با بیان اینکه چهار هزار و ۴۷۷ کیلوگرم زعفران از کشاورزان استان خریداری شده است، ادامه‌داد: برای خرید حمایتی زعفران اعتباری بالغ بر ۱۳۴ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه هزار و ۲۶ کیلوگرم از زعفران خریداری شده از کشاورزان خراسان‌جنوبی نگینی و دو هزار و ۵۴۹ کیلوگرم زعفران از نوع پوشال مرغوب بوده است، گفت: طی روزهای آتی ۳۰ درصد از هزینه خرید حمایتی به حساب زعفران‌کاران خراسان‌جنوبی واریز می‌شود.
مدیر تعاون روستایی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۷۰ درصد دیگر از از هزینه خرید حمایتی بعد از مدت زمان سه ماه به حساب زعفران کاران واریز می‌شود، بیان‌کرد: با توجه به این شرایط امیدواریم بتوانیم رضایت زعفران کاران خراسان‌جنوبی را فراهم آوریم.
ضیائیان‌احمدی یادآور شد: تاکنون در راستای خرید حمایتی زعفران ۶۰ میلیارد ریال اعتبار دریافت کرده‌ایم.
انتهای پیام/۴