دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان‌جنوبی مطرح کرد؛

تشکیل شعبه ویژه بازپرسی برای رسیدگی به جرائم انتخاباتی در خراسان‌جنوبی

حجت‌الاسلام نسائی از تشکیل شعبه ویژه بازپرسی برای رسیدگی به جرائم انتخاباتی در خراسان‌جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت‌الاسلام یدالله وحدانی‌نیا معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در سومین جلسه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان خراسان‌جنوبی با بیان این‌که یکی از مسائل مهم در حوزه انتخابات بستر فضای مجازی است، اظهار کرد: این بستر به ویژه برای جوانان یک فرصت جهت شور انتخاباتی است و از طرفی بستری را برای سوء استفاده برخی در راستای تخریب و و سیاه‌نمایی فراهم کرده است.
وی افزود: تخریب‌ها و سیاه نمایی‌ها از دید ما مغفول نخواهد ماند و متولیان حوزه سایبری با تخلفاتی که در بستر فضای مجازی رخ می‌دهد، برخورد کرده تا یک فضای امن را ایجاد کنند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی بیان کرد: باید در کنار موازین قانونی اصول اخلاقی را نیز رعایت کنیم. همه ناظران، مجریان، کاندیداها و هواداران مراقب باشند به خاطر دنیای دیگران آخرت خود را خراب نکنند و در قبال انتقادات دیگران تحمل داشته باشند.
حجت الاسلام وحدانی‌نیا عنوان کرد: کاندیداها باید تقوای مالی را مد نظر داشته باشند؛ تقوای مالی به معنای این است که بگوییم از کجا هزینه تبلیغات را آورده و در کجا هزینه می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در شرایط کرونایی در حوزه تبلیغات باید از بستر فضای مجازی بیشتر بهره‌گیری شود و پروتکل‌های بهداشتی را مراعات کنیم.
حجت الاسلام علی نسائی زهان دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان جنوبی نیز در این جلسه، اظهار کرد: در مقطع حساس کنونی وظیفه ما به عنوان مسئولان، حفظ نظام جمهوری اسلامی است و همه ما باید در این راستا به وظایف قانونی خود به موقع اقدام کنیم.
وی افزود: باید تمام مسئولان به وظایف قانونی خود برای کاهش و حل مشکلات مردم و افزایش مشارکت آنان در انتخابات، عمل کنند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان‌جنوبی بیان کرد: وضعیت کنونی جامعه؛ تورم بالا و شیوع ویروس کرونا مردم را نگران کرده که اگر این مسائل مدیریت می‌شد مردم مشکلات کمتری داشتند و قطعا درصد مشارکت مردم در انتخابات افزایش داشت.
حجت الاسلام نسائی عنوان کرد: در مدت باقی مانده تا انتخابات باید برای ایجاد شور انتخاباتی در میان مردم تلاش کنیم تا شاهد برگزاری انتخابات باشکوه و مشارکت حداکثری باشیم چرا که مشارکت بالا در انتخابات انقلاب و نظام اسلامی را بیمه می‌کند.
وی اظهار کرد: در سیستم دادسرا به دنبال پرونده سازی بی‌جهت برای افراد نیستیم اما افرادی که آگاهانه و هدفمند به دنبال تخریب نظام اسلامی و ایجاد ناامیدی در مردم برای عدم حضور در انتخابات باشند قطعا با آنان برخودی قاطع انجام خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان‌جنوبی گفت: شعبه ویژه بازپرسی در استان تشکیل شده و در اسرع وقت تمام گزارش‌هایی که از مسئولان امر به این شعبه ارسال شود رسیدگی، رأی صادر و اجرا خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴