معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی خبر داد

تشکیل کمیته‌ای در استانداری خراسان جنوبی برای حمایت از محصولات کشاورزی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این‌که مسئولان برای حمایت از محصولات کشاورزی اقدامات قابل توجهی انجام داده‌اند، گفت: کمیته‌ای در استانداری خراسان جنوبی برای حمایت از محصولات کشاورزی ایجاد شده و قیمت پایه برای خرید زرشک جهت جلوگیری از حضور واسطه‌ها تعیین شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مشیرالحق عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی صبح امروز در بازدید از مزارع زعفران قاین، اظهار کرد: زعفران یکی از محصولات راهبردی خراسان جنوبی است.
وی با اشاره به این‌که مسئولان برای حمایت از محصولات کشاورزی اقدامات قابل توجهی انجام داده‌اند، گفت: کمیته‌ای در استانداری خراسان جنوبی برای حمایت از محصولات کشاورزی ایجاد شده و قیمت پایه برای خرید زرشک جهت جلوگیری از حضور واسطه‌ها تعیین شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: زعفران برند قاین است و باید زعفران تولیدی استان با این برند به سایر استان‌های کشور ارسال شود.
عابدی عنوان کرد: در بحث مسائل گردشگری نیز برداشت زعفران می‌تواند آگاهی کافی و وافی نیز به هم‌وطنان بدهد.
وی اظهار کرد: زرشک، زعفران و عناب استان در بحث معرفی در اولویت است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: تولید محصول کشاورزی با کیفیت در استان از اوجب واجبات است و در این راستا جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در پی تولیدات با کیفیت تلاش کرده است.
عابدی خاطرنشان کرد: علاوه بر این موارد جهاد کشاورزی اقدامات دیگری در بحث حمایت از کشاورز و تولید محصول با کیفیت در برنامه دارد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۳/