معاون امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی:

تشکیل کمیته ضرب العجلی برای رفع مشکلات نقاط حادثه خیز خراسان جنوبی/در نظر گرفتن مسیر مستقل برای تردد کامیون‌های حامل مواد سوختی/مدیران کم کار به مردم معرفی می‌شوند

معاون امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت:باید یک کمیته ضرب العجلی تشکیل و نقاط حادثه خیز استان که توسط پلیس راه مشخص شده است مورد توجه و بررسی قرار گرفته و اقدامات لازم برای رفع مشکلات نقاط حادثه خیز صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،سید مجتبی علوی مقدم معاون امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی صبح امروز در کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اظهار کرد:با توجه به اینکه ایمن بودن جاده ههای استان و رفاه حال هم استانی ها از وظایف همه دستگاه های متولی است باید برای هر چه بیشتر ایمن بوده جاده های استان و کاهش تلفات جاده ای و تصادفات نهایت تلاش خود را داشته باشیم.
وی افزود:باید یک کمیته ضرب العجلی تشکیل و نقاط حادثه خیز استان که توسط پلیس راه مشخص شده است مورد توجه و بررسی قرار گرفته و اقدامات لازم برای رفع مشکلات نقاط حادثه خیز صورت گیرد.
معاون امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد:بر اساس کمیته تشکیل شده لازم است که برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت انجام شود و این کمیته از امروز به مدت ۱۵ روز مکلف است که راه حل ها را برای رفع مشکلات و مشخص کند و بعد از ۱۵ روز به مدت ۲ ماه فرصت دارد برای اجرایی کردن راه حل ها و منتج به نتیجه شدن راه حلهای ارائه شده اقدام کند.
علوی مقدم عنوان کرد:گاهی اوقات تدبیر ها و اقدامات کوچکی که از سوی خود استان قابل انجام است جلوی مشکلات و تصادفات جاده ای و از بین رفتن جان مردم را می‌گیرد و نیازی به اقدامات از سوی کشور نیست لذا در این زمینه ها که خود دستگاه های مربوط در استان می‌توانند اقدامات لازم را انجام دهند تعلل نکرده و برای رفع مشکلات ساده دست به کار شوند.
وی اظهار کرد:کمیته بررسی و ارائه راه حل برای نقاط حادثه خیز استان متشکل از راهداری،راه و شهرسازی، پلیس راه و معاونت عمرانی استانداری باشد و طی مدت زمان ۱۵ روزی که اعلام شد راهکارهای لازم را ارائه دهد.
معاون امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه جلساتی که گرفته می‌شود و مسئولان استانی دور هم جمع می‌شویم باید خروجی مناسبی داشته باشد،تصریح کرد:لازم است تصمیماتی که با همکاری و همفکری چند دستگاه گرفته شده برای به نتیجه رسیدن همراه با همکاری همه باشد نه اینکه یک اداره ای برای خود و به صورت جداگانه مکاتباتی انجام دهد و در نهایت نتیجه ای حاصل نشود؛اینگونه اقدامات پذیرفته نیست.
کمتر از یک ماه نسبت به آسفالت باقی مانده محور بیرجند- اسدیه اقدام شود
علوی مقدم ضمن اشاره به آسفالت محور بیرجند- اسدیه تاکید کرد: راه و شهرسازی موظف است تا پایان خرداد ماه نسبت به آسفالت کردن دو کیلومتر باقی مانده این محور اقدام کند.
وی خاطرنشان کرد: لازم است برای پلیس راه زیرکوه مکان مناسبی در نظر گرفته شود؛برای پیدا کردن مکان مناسب پلیس راه به فرمانداری زیرکوه اعلام همکاری کند و بعد از پیدا شدن مکان مناسب راهداری نسبت به ساخت و یا استقرار کانکس های پیش ساخته برای پلیس راه زیرکوه اقدام کند.
معاون امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: برای رفع این مشکل من به عنوان معاون عمرانی استانداری مکاتبات لازم را انجام خواهم داد و پلیس راه استان برای مکاتبه با فرماندار زیرکوه و پیدا کردن مکان مناسب تا پایان خرداد ماه فرصت دارد.
علوی مقدم با بیان اینکه برای ساماندهی تفرجگاه های شهر بیرجند به تازگی ورود پیدا کرده ایم،بیان کرد: لازم است برای ایمنی در مسیر تفرجگاه ها (بند دره و بند امیر شاه) راه و شهرسازی با اطلاع و هماهنگی با میراث فرهنگی در زمینه نصب تابلو و خط کشی و سایر موارد اقدامات لازم را انجام دهد.
وی خطاب به مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خواستار کاهش فاصله بین پایگاه های امدادی هلال احمر در شهرستان طبس شد و گفت: در محور نایبندان – طبس فاصله بین پایگاه های هلال احمر بسیار طولانی است که درخواست داریم نسبت به کاهش این فاصله ها و راه اندازی پایگاه امدادی جدید در صورت نیاز و امکان اقدام شود.
معاون امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی اظهار کرد:لازم است برای ۴ روستای حاشیه شهر امیرآباد،حاجی آباد، چهکند و دستگرد که شاهد تصادفات زیادی هستیم با استفاده از ظرفیت و همکاری دهیار های این چهار روستا برای کنترل ترافیک و کاهش تصادفات در این چهار روستا استفاده شود.
مسیر مستقلی برای تردد کامیونهای حامل مواد سوختی در نظر گرفته شود
علوی مقدم عنوان کرد: باید برای کامیون های حمل مواد سوختی که در جاده های استان بسیار تردد می‌کنند جهت جلوگیری از حوادث احتمالی ناشی از تردد این کامینوها مسیر جدایی فقط برای تردد این کامینوها در نظر گرفته شود و اگر امکان دارد با ساختن زیر گذر کامیونهای حامل مواد سوختی به صورت مستقیم از طریق زیر گذر به شرکت نفت بروند و شاهد تردد آنها در جاده های منتهی به مرکز استان نباشیم.
وی خاطر نشان کرد: اعتبار مورد نیاز برای این کار در نظر گرفته شده است و فقط نیاز به مجوزهای لازم برای مشخص کردن این مسیر دارد که از راهداری درخواست صدور مجوزهای لازم را داشته و راه و شهرسازی برای تسریع در انجام این کار اقدامات لازم را انجام دهد.
معاون امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: هدف از حضور مسئولانی در این جلسات بیان مشکلات و ارائه راه حل است و لازم است همه مسئولان مربوطه در اینگونه جلسات مهمی که قرار است برای مردم کاری صورت گیرد شرکت کرده و ضمن نظر دادن در تصمیم گیری و انجام اقداماتی که بر عهده آنها است تلاش کنند.
مدیران کم کار به مردم معرفی خواهند شد
علوی مقدم بیان کرد: یکی از رویکردهای معاونت عمرانی برای رفع مشکلات استان و مردم این است که مدیران کم کار و مدیرانی را در اینگونه جلسات شرکت نمی‌کنند را به رسانه ها،مردم و مدیران کشوری آنها معرفی کند؛هر کسی که مسئول است باید برای رفع مشکلات مردم تلاش کند نه اینکه با عدم حضور بدون هماهنگی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند.
وی با بیان اینکه مردم همیشه در حوزه ارتباطات و آنتن دهی تلفن همراه در روستاها با مشکلاتی زیادی مواجه اند از عدم حضور مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان جنوبی در جلسات متعدد حوزه عمرانی استانداری گلایه کرد و گفت:لازم است این مسئول برای پاسخ دادن به مشکلات مردم در حوزه مخابرات در جلسات حاضر و پاسخگو باشد.
نکته جالب توجه در این جلسه این بود که یکی از معاونین اداره کل مخابرت خراسان جنوبی که در جلسه به جای مدیر عامل مخابرات حاضر شده بود، دلیل عدم حضور مدیر عامل مخابرات خراسان جنوبی را سفر تهران عنوان کرد و خواست این عدم حضور مدیرعامل را توضیح دهد که علوی مقدم گفت: نیازی به توضیخات شما ندارم و خودتان نیز جلسه را ترک کنید و گلایه من را به مدیرعامل مخابرات برسانید.
انتهای پیام/۱۲۷/۱۱