مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

تشکیل ۱۳ پرونده تخلف مربوط به کرونا در خراسان‌جنوبی/ بیشترین پرونده‌ها مربوط به بیرجند است

اشرفی گفت: با آغاز طرح نظارتی ویژه بیماری کرونا در تعزیرات حکومتی از تاریخ 3 اسفند تا امروز صبح تعداد 13 فقره پرونده به شعب اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی تحویل شده است.

محمدحسین اشرفی مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهر کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و کمبود ملزومات بهداشتی برخی از افراد سودجو اقدام به احتکار ماسک ، دستکش و مواد ضدعفونی کننده کرده تا از ترس و دلهره مردم پول بیشتری کسب کنند .
وی افزود: با آغاز طرح نظارتی ویژه بیماری کرونا در تعزیرات حکومتی از تاریخ ۳ اسفند تا امروز صبح تعداد ۱۳ فقره پرونده به شعب این اداره کل تحویل شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی بیان کرد: از مجموع کل پرونده‌های وارده تعداد ۸ فقره پرونده درشعب تعزیرات حکومتی رسیدگی و متهمان جمعا به پرداخت ۵۰ میلیون یال جزای نقدی درج درپرونده و عرضه کالا به نرخ رسمی محکوم شدند.
اشرفی عنوان کرد: پنج پرونده باقی مانده در حال رسیدگی است.
وی اظهار کرد: بازرسی‌ها همچنان ادامه دارد و هم استانی‌های عزیز در صورت داشتن هرگونه شکایت می‌توانند با تلفن گویای ۱۳۵ تماس گرفته یا با ارسال پیامک به سامانه ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی گزارش‌ها و شکایات خود را ارائه دهند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌جنوبی گفت: بیشترین اقلام کشف شده به ترتیب مربوط به دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده بوده است.
اشرفی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشترین تعداد پرونده کشف احتکار مربوط به شهرستان بیرجند است.
وی افزود: پرونده‌های کشف شده توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و ارسال شده به تعزیرات حکومتی استان مربوط به گران فروشی، اختفا و امتناع از عرضه کالا توسط واحدهای صنفی است.
انتهای پیام/۱۲۷