در راستای بازرسی از واحدهای صنفی انجام شد؛

تشکیل ۱۴۳ فقره پرونده تخلف صنفی در دو شهرستان خراسان‌جنوبی

در نتیجه بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان‌های نهبندان و فردوس 143 پرونده تخلف صنفی تشکیل شد.

به گزارش خاورستان، رضا اردونی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نهبندان، گفت: در شش ماهه اول سال‌جاری بیش از ۴۴۳ میلیون ریال پرونده تخلف برای واحدهای صنفی متخلف در شهرستان نهبندان تشکیل شده است.
وی با بیان این‌که از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه سالجاری ۲ هزار و ۷۴۲ مورد بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان انجام شده، افزود: در راستای بازرسی‌های صورت گرفته در این مدت ۶۵ فقره پرونده تخلف تشکیل و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
اردونی بیان کرد: تعداد ۲۰ مورد گشت مشترک نیز با همکاری ادارات مختلف از جمله اماکن عمومی ،شبکه بهداشت و درمان ، نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری ، شبکه دامپزشکی و اتاق اصناف در سطح شهرستان انجام شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نهبندان هدف از بازرسی های نوبه‌ای و گشت های مشترک را پیشگیری از وقوع تخلفات صنفی منجمله گرانفروشی، کم فروشی، عدم رعایت دستورالعملهای بهداشتی، عدم درج قیمت و… در جهت حمایت از حقوق مصرف کنندگان عنوان کرد.
تشکیل ۷۸ فقره پرونده تخلف صنفی در شهرستان فردوس
مهدی صادقی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فردوس نیز از شناسایی ۷۸ واحد متخلف و تشکیل پرونده برای آنان درنیمه اول سالجاری در این شهرستان خبر داد.
وی افزود: ارزش ریالی این پرونده‌ها ۴۳۲ میلیون و ۴۴۱ هزار ریال است که جهت طی مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی فردوس ارسال شد.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فردوس با اشاره به این‌که در سال‌جاری گشت‌های مشترکی با شبکه بهداشت و درمان، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، شبکه دامپزشکی، نیروی انتظامی و … از واحدهای صنفی صورت گرفته، بیان کرد: در این مدت ۳ هزار و ۳۹۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی سطح شهرستان صورت گرفته و ۱۳۱ گشت مشترک نیز با دستگاه‌های ذیربط برگزار شده است.
صادقی عنوان کرد: بیشترین تخلفات صورت گرفته در در این مدت از نظر پرونده مربوط به عدم درج قیمت، گرانفروشی و عدم صدور و از نظر ارزش ریالی مربوط به گرانفروشی بوده است.
انتهای پیام/۱۲۷