معاون بازرسی و حمایت صنعت، معدن و تجارت خبر داد؛

تشکیل ۲۴۹ پرونده تخلف از ابتدی طرح نظارتی ویژه نوروز خراسان جنوبی/ عدم‌درج قیمت و گران‌فروشی مهمترین تخلفات اقتصادی است

تهوری گفت: در یک ماهه اول طرح نظارتی ویژه نوروز 1400 در خراسان جنوبی 249پرونده تخلف به ارزش بیش از10 میلیارد ریال تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی تهوری معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، گفت: طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۰ از ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ آغاز شده است.
وی اظهارکرد: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۹ هزار و ۷۱۴ بازرسی از واحد‌های صنفی گروه کالایی و خدماتی استان انجام شده است که در این خصوص تا ۱۶ اسفند ماه ۲۴۹ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد و ۵۷۲ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن وتجارت استان اولویت بازرسی‌های صورت گرفته در این ایام را، گروه کالا‌های هدف عید نوروز شامل کالاهای اساسی، آجیل، خشک بار،شیرینی، پوشاک و کفش اعلام کرد و افزود: بیشترین تخلفات صورت گرفته از لحاظ ارزش در گروه کالایی مواد پروتیئنی بوده است.
تهوری خاطر نشان کرد: عدم‌درج قیمت، گران‌فروشی و عدم ارائه فاکتور مهمترین تخلفات اقتصادی گزارش شده است.
وی گفت: طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۰ با حضور ۳۲ تیم بازرسی این سازمان، به همراه بازرسان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.
انتهای پیام/۷/