امام جمعه سابق اسدیه مطرح کرد

تشییع باشکوه شهید سلیمانی؛ واضح‌ترین رفراندوم ملی و منطقه‌ای برای تشخیص خواست ملت/ فرماندهان مقاومت محبوب‌ترین افراد در بین مردم منطقه هستند

حجت‌الاسلام حسینی گفت: تشییع باشکوه سردار سلیمانی برای دنیا و تمام دشمنان او این پیام را مخابره کرد که راه او مورد تأیید و حمایت مردم است و این تشییع جنازه، واضح‌ترین رفراندوم ملی و منطقه ای برای تشخیص خواست ملت بود تا نشان دهند که علی‌رغم تمام تحریم‌ها و مشکلات، مردم راه مقاومت عزّتمندانه را برگزیده‌اند.

حجت‌الاسلام علیرضا حسینی امام جمعه سابق اسدیه در آستانه سالگرد شهادت شهید سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: سردار شهید سلیمانی به دلیل اخلاص و فداکاری در امر دین و دفاع از ملت‌های مسلمان، در بین تمام مردم کشور و حتی جهان محبوب شد.
وی با اشاره به این‌که شهید سلیمانی خود را محدود و محصور در دعواهای حزبی نکرد، افزود: او از موقعیت بین‌المللی خود در راستای قدرت‌طلبی حزبی استفاده نکرد و تا آخر خود را سرباز ولایت می‌دانست و به همین دلیل در عمق جان مردم مومن و در عرش خدا منزل گزید و به سردار دل‌ها شهرت یافت.
تشییع حاج قاسم واضح‌ترین رفراندوم ملی و منطقه‌ای برای تشخیص خواست ملت
امام جمعه سابق اسدیه بیان کرد: تشییع باشکوه سردار سلیمانی برای دنیا و تمام دشمنان او این پیام را مخابره کرد که راه او مورد تأیید و حمایت مردم است و این تشییع جنازه، واضح‌ترین رفراندوم ملی و منطقه‌ای برای تشخیص خواست ملت بود تا نشان دهند که علی‌رغم تمام تحریم‌ها و مشکلات، مردم راه مقاومت عزّتمندانه را برگزیده‌اند.
حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به این‌که سردار سلیمانی علاوه بر ترور فیزیکی، از طریق شبکه‌های اجتماعی خارجی مانند اینستاگرام، ترور مجازی هم شد، گفت: متاسفانه پیام‌رسان‌های خارجی در این خصوص نقش تبعیض‌آمیزی در فضای مجازی ایفا کرده و علی‌رغم ادعای آزادی‌بیان سران استکبار، در مواجهه با آن دسته از کاربران فضای مجازی که تصویر شهید سلیمانی را منعکس می‌کردند، دست به سانسور زدند و نشان دادند که آمریکا و اسرائیل از نقش راهبردی شهید سلیمانی در نابودی داعش بسیار ناراحت هستند.
وی با تأکید بر معرفی بیشتر شهید سلیمانی در قالب رسانه و فضای مجازی اظهار کرد: علی‌رغم تمام محدودیت‌ها برای نیروهای فعال انقلابی در فضای مجازی، معتقدم رسالت خطیر حضور اثربخش نیروهای جوان و خلّاق، در رسانه‌های ارتباط جمعی می‌تواند جبهه مقاومت را تقویت کند.
تأکید بر تبلیغ تفکرات شهید سلیمانی در پیام‌رسان‌های مجازی/ تمرکز آمریکا بر جنگ نرم و رسانه است
امام جمعه سابق اسدیه ادامه داد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند که امروز نقش فضای مجازی در فرهنگ‌سازی و انتشار اندیشه‌های عدالت‌طلبانه و آرمان‌گرایانه غیرقابل انکار است، در این شرایط پیام‌رسان‌های پرمخاطب در فضای مجازی، بهترین بستر برای معرفی و تبلیغ تفکرات شخصیت‌هایی مانند شهید سلیمانی است.
حجت‌الاسلام حسینی با بیان این‌که به نظر می‌رسد آمریکا نسبت به قدرت نظامی، موشکی و توان بازدارندگی و دفاعی ایران کاملا واقف است و بعید است که در این شرایط علیه ایران دست به اقدام نظامی مستقیم بزند، گفت: آن‌چه در صحنه واقعیت می‌بینیم، تمرکز آمریکا بر جنگ نرم است که با سلاح رسانه محقق می‌شود.
وی تصریح کرد: آمریکا به فکر فرهنگ‌سازی برای تربیت سربازان بی‌مزد و مواجب است که با اندیشه لیبرالی و تمایل به تفکر غرب و شرق، مجری اراده استکبار در منطقه و ایران باشند. به همین دلیل سرمایه‌گذاری آمریکا در عرصه رسانه‌های ارتباط جمعی و فضای مجازی و تولید محتوای ضدارزشی برای جامعه هدف، یعنی امت اسلام و ملت ایران، یک راهبرد است که البته مقرون به صرفه بوده و باید مراقبت کنیم احیانا با نابخردی برخی خودی‌ها، محقق نشود.
ترویج ایران‌هراسی توسط آمریکا و اسرائیل/ عصبانیت استکبار از راهپیمایی اربعین حسینی
امام جمعه سابق اسدیه با بیان این‌که حضور ایران در منطقه با رویکرد مستشاری و معاهدات منطقه‌ای است که در سازمان ملل نیز به رسمیت شناخته می‌شود، افزود: اما آمریکا و اسرائیل، این ائتلاف و اتحاد منطقه‌ای را بر نمی‌تابند و در تضاد با هدف اصلی خود یعنی تجزیه کشورهای منطقه می‌دانند. به همین دلیل دنبال ایجاد اختلاف و انتشار شایعه برآمده‌اند و ایران‌هراسی را در منطقه ترویج می‌کنند.
حجت‌الاسلام حسینی یادآور شد: یکی از نمادهای اتحاد ملت‌های مسلمان، راهپیمایی اربعین حسینی است که به شدّت اتاق فکر استکبار جهانی را عصبی کرده است.
وی اظهار کرد: در این شرایط حساس، بر نیروهای ولایی و انقلابی لازم است تا با درک شرایط، از دمیدن در اختلافات قومی، مذهبی و حتی حزبی پرهیز کنند و مصلحت کلی و عالی جهان اسلام را در نظر بگیرند چراکه سیاست و راهبرد مقام معظم رهبری که در رأس هرم مرجعیت و ولایت فقیه قرار دارند، ایجاد امت یکپارچه و مقدمه‌سازی برای تمدن نوین اسلامی است.
فرماندهان مقاومت و مدافعان حرم؛ اسطوره و قهرمانان ملی و بین‌المللی
امام جمعه سابق اسدیه بیان کرد: مردم منطقه نیز نگاه خوبی نسبت به ایران و محور مقاومت دارند و نظرسنجی‌های منطقه و صدرنشینی شخصیت‌هایی مانند امام راحل(ره)، رهبر معظم انقلاب، سید حسن نصرالله، شهیدان سلیمانی و ابومهدی‌المهندس موید این ادعا است.
حجت‌الاسلام حسینی با بیان این‌که رسانه‌های معاند تلاش می‌کنند حضور مدافعان حرم را خارج از مرزهای ایران و در کشورهای سوریه و عراق، هزینه هدر رفته تلقی کنند، گفت: همچنین تلاش دارند تا این حضور را جنگ‌طلبی و دخالت در امور سایر کشور‌ها معرفی کنند. البته دشمنان ما با سیاستی احمقانه، تصویری از داعش در عرصه رسانه‌ای منتشر کردند که باعث تنفر ملت‌ها شد و فرماندهان مقاومت و مدافعان حرم را تبدیل به اسطوره و قهرمانان ملی کرد.
وی تأکید کرد: در این خصوص رسانه‌های انقلابی باید مراقبت کنند تا استقلال کشورهای منطقه و همسایه از جمله عراق و سوریه خدشه‌دار نشده و به حس ناسیونالیستی جوانان عراق لطمه‌ای وارد نشود.
امام جمعه سابق اسدیه با بیان این‌که راهبرد ما اتحاد کشورها؛ در عین استقلال کشورهای منطقه است، تأکید کرد: ما دنبال ایجاد ایران فرامرزی نیستیم و فقط تلاش می‌کنیم تا روحیه انقلابی و اندیشه مقاومت و استکبارستیزی که امام خمینی(ره) به ما آموخت را به آن سوی مرزها صادر کنیم. در این صورت، ملت‌ها و جوانان منطقه مانند جوانان یمن و عراق، خودشان راه خود را پیدا خواهند کرد.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴