خبرهای کانال پلیس 20 آبان؛

تصادف مرگبار در سرايان ۶ کشته و مجروح بر جای گذاشت/ دستگیری سارق موتورسیکلت با ۱۳ فقره سرقت در سربیشه

رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: برخورد دو سواری پژو 405 و ليفان در محورهای فرعی سرايان سه كشته و سه مجروح برجای گذاشت.

به گزارش خاورستان، به نقل از کانال خبری پلیس خراسان‌جنوبی احسان رحیمی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سربیشه از کشف ۸۶ کیلو و ۷۰۰ گرم مواد افیونی در نهبندان خبر داد.
وی افزود: مأموران نیروی انتظامی نهبندان با انجام اقدامات اطلاعاتی اخباری دريافت كردند كه سوداگران مرگ قصد انتتقال مواد مخدر از اين شهرستان به شهرهای مركزی كشور را دارند سريعا موضوع پيگيری و در دستور كار پليس قرار گرفت.
فرمانده نیروی انتظامی نهبندان گفت: مأموران در بررسی های انجام شده مخفيگاه قاچاقچيان مواد مخدر را شناسايی كردند و در بازرسی از خودرو قاچاقچيان ۸۶ كيلو و ۷۰۰ گرم ترياک كشف كردند.
رحيمی با بيان اين‌كه در اين رابطه يک متهم دستگير و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد، تصريح كرد: مبارزه جدی و بی امان با قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ ادامه دارد.
دستگیری سارق موتورسیکلت با ۱۳ فقره سرقت در سربیشه
احمد رضا فرمانده نیروی انتظامی سربیشه از دستگیری یک سارق حرفه‌ای موتورسیکلت و ۱۳ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.
وی گفت: ماموران انتظامی سربيشه در پی وقوع چندین فقره سرقت موتورسیکلت در اين شهرستان، به دلیل حساسیت موضوع و جو ناامنی در بين مردم شناسایی و دستگیری سارق در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سربیشه بیان کرد: ماموران انتظامی سربيشه با اشرافيت اطلاعاتی و بررسی انجام شده موفق موفق شدند مخفيگاه سارق را شناسایی كنند و در یک عملیات هوشمندانه پليسی وی را دستگیر كردند.
کارگر عنوان کرد: متهم در بازجویی‌های خود به ۱۳ فقره سرقت موتورسیکلت در شهرستانهای بیرجند و سربیشه اعتراف كرد و همچنين در همین رابطه ۴ نفر مالخر نیز شناسایی و دستگیر شدند.
وی با اشاره اين‌كه در اين عمليات ۵ متهم دستگير و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند، تصريح كرد: شهروندان باید توصیه‌های پلیس در خصوص پیشگیری از سرقت را جدی گرفته و هر گونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند.
توقيف كاميون با كشف ۳۰ كيلو و ۴۰۰ گرم ترياک
علیرضا فولادی فرمانده نیروی انتظامی فردوس از توقيف كاميون با كشف ۳۰ كيلو و ۴۰۰ گرم ترياک خبر داد .
وی افزود: مأموران ايست و بازرسی گلشن فردوس هنگام کنترل خودروهای عبوری به يک كاميون مشكو شدند و خودرو را جهت بررسی بيشتر متوقف كردند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سربیشه بیان کرد: مأموران در بازرسی از كاميون مقدار ۳۰كيلو و ۴۰۰ گرم ترياک كه به طرز بسيار ماهرانه‌ای جاساز شده بود كشف كردند و در این رابطه خودرو توقیف و يک متهم دستگير و به همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.
فولادی خاطرنشان کرد: پليس در راستای برقراری نظم و امنیت و آرامش عمومی برای هموطنان درتمامی ساعات شبانه روز از هيچ تلاشی فرو گذار نخواهد کرد لذا همکاری شهروندان و تعامل و پشتیبانی دستگاه‌های تاثیرگذار با پليس نيز در کاهش جرايم نقش به سزایی خواهد داشت.
نجات کویر نورد گرفتار شده در عمق کویر سه قلعه شهرستان سرايان
علی وطن دوست فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرایان از نجات یک كویر نورد گرفتار شده درشن و ماسه های کویر سه قلعه خبر داد.
وی گفت: با اعلام مرکز فوریت‌های ۱۱۰ مبنی بر اين كه یک نفر با خودرو خود در شن و ماسه های كوير گرفتار شده است و درخواست امداد رسانی دارد كه بلافاصله یک تیم از ماموران بخش انتظامی سه قلعه به کویر اعزام شدند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فردوس عنوان کرد: با توجه به این که موقعیت دقیق فرد گرفتار شده در کویر دقيق مشخص نبود ماموران انتظامی شهرستان سرايان تمامی مسیرهای فرعی محدوده اعلام شده را بررسی که نهایتا بعد از حدود سه ساعت جستجو، فرد گرفتار شده را در محدوده راویچ وجمکرد مشاهده كردند و با تلاش پليس خودرو از رمل خارج و با توجه به نقص فنی خودروی كوير نورد با كمک ماموران به تعميرگاه انتقال داده شد.
وطن دوست گفت: كویرنورد گرفتار که به علت نا آشنا بودن به وضعيت جغرافيايی منطقه در يک مسير صعب العبور گرفتار شده بود سرانجام پس از يک ساعت تلاش ماموران، از مرگ حتمی نجات داده و در سلامت کامل به بخش سه قلعه منتقل شد و به خانواده وی اطلاع رسانی شد.
وی با بيان اين‌که خدمت به مردم و شهروندان از وظايف و افتخارات پليس است، تصريح كرد: خانواده فرد نجايت يافته از حضور به موقع و زحمات پليس شهرستان سرایان تقدير و تشكر کردند.
تصادف مرگبار در سرايان جان ۳ نفر را گرفت
علیرضا رضایی رئيس پليس راه خراسانجنوبی گفت: برخورد دو سواری پژو ۴۰۵ و ليفان در محورهای فرعی سرايان سه كشته و سه نفر مجروح برجای گذاشت.
وی گفت: با اعلام مركز فوريت‌های پليسی مبنی بر وقوع حادثه رانندگی در محور فرعی روستای بسطاق و كرغند در شهرستان سرايان بلافاصله مأموران به محل اعلامی اعزام شدند.
رئیس پلیس راه خراسان‌جنوبی بیان کرد: ماموران با حضور در محل مشاهده كردند، يک سواری پژو ۴۰۵ با يک دستگاه ليفان برخورد كردند و در اين حادثه ۵ نفر مصدوم و يک نفر به دليل اين كه شدت حادثه زياد بوده در دم فوت می‌كند و مصدومان با اورژانس به بيمارستان منتقل شدند.
رضايی با اشاره به اين‌كه دو نفر از مصدومان حادثه به دليل شدت جراحات در بيمارستان جان خود را از دست می‌دهند، تصريح كرد: كارشناس علت حادثه را عدم رعایت فاصله عرضی از جانب خودرو لیفان حین سبقت اعلام کرد.
وی ضمن هشدار به رانندگان، گفت: شهروندان بايد با رعايت قوانين و مقررات از هرگونه عجله و شتاب بی مورد پرهيز کنند تا شاهد اينگونه حوادث تلخ و ناگوار نباشيم.
انتهای پیام/۱۲۷