در کارگروه مدیریت پسماند استان صورت گرفت؛

تصویب طرح جامع مدیریت پسماند سه شهر خراسان‌جنوبی

طرح جامع مدیریت پسماند شهرهای بیرجند، خوسف و مود در جلسه کارگروه مدیریت پسماند خراسان جنوبی تصوب شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و با حضور همه اعضا و با موضوع بررسی طرح های جامع مدیریت پسماند سه شهر بیرجند، خوسف و مود برگزار شد.
ارائه گزارش‌های لازم توسط مشاور طرح و اعلام نظر مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط و شهرداران درخصوص این سه طرح به عنوان یکی از اسناد محیط زیستی در حوزه مدیریت شهری استان از اصلی ترین بخش‌های این جلسه بود.
در این کارگروه سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی بر ضرورت تهیه طرح‌های جامع مدیریت پسماند در سایر شهرستان‌های استان و اهتمام شهرداران در این زمینه توضیحاتی ارائه کرد.
وی تسریع در روند بررسی طرح‌های تهیه شده توسط دستگاه‌های اجرایی استان را از حوزه‌های متولی خواستار شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی ضمن قابل تقدیر خواندن فرهنگ غنی مردم استان در حفظ محیط زیست، بر اطلاع رسانی و آموزش در راستای تشویق عموم به اجرای طرح‌هایی که منجر به کاهش تولید زباله در مبدأ می‌شود، تأکید کرد.
حسن اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی نیز به عنوان دبیر این کارگروه، طرح جامع مدیریت پسماند را یکی از ضروری‌ترین محورهای توسعه پایدار هر منطقه خواند و گفت: این طرح در راستای تحقق قانون مدیریت پسماند، مدیریت و نظارت بر روند اجرای کار را به عهده وزارت کشور و شهرداری‌ها قرار داده است.
وی افزود: طبق قانون، این طرح پس از انجام مطالعات علمی و اصولی توسط مشاورین ذیصلاح و بررسی در جلسات کارگروه مدیریت پسماند و با لحاظ نظرات دستگاه ‌های اجرایی متولی مورد تأیید و تصویب قرار می‌گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی بیان کرد: با اجرای طرح مدیریت پسماند در هر منطقه در جهت کاهش مخاطرات زیست محیطی، گام‌های اصولی برداشته می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷