رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی خبر داد

تصویب و ابلاغ قانون رسیدگی به اموال مسئولان/ پایان آبان آخرین مهلت ثبت اموال است

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: تصویب قانون رسیدگی به دارایی مسئولان و مدیران توسط قوه قضائیه ابلاغ شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در شورای اداری استان خراسان‌جنوبی از مصوب و ابلاغ شدن قانون رسیدگی به دارایی مسئولان و مدیران توسط قوه قضائیه خبر داد.
وی افزود: در این راستا سامانه‌ای در دادگستری‌ها و قوه قضائیه فعال است و مدیران در مهلت قانونی باید به وظایف قانونی عمل کرده و نسبت به ثبت اموال در این سامانه اقدام کنند.
رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه پایان آبان ماه آخرین فرصتی است که مدیران مشمول این قانون باید به سامانه مراجعه کرده و طبق فرم‌ها دارایی‌های منقول و غیر منقول خود را به ثبت برسانند، تاکید کرد: بعد از اتمام مهلت ثبت نام مدیرانی که در این سامانه ثبت نام نکرده باشند امضای آن‌ها فاقد اعتبار خواهد بود.
حمیدی گفت: با توجه به اینکه در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان سال هستیم برنامه اجرایی این انتخابات کلید خورده و مدیران طبق قانون حق دخالت در امور انتخابات را ندارند.
وی تصریح کرد: مدیران نباید از امکانات دولتی و عمومی له یا علیه کاندیدایی استفاده کنند و قوه قضائیه بر ثبت اموال مدیران در سامانه و رصد کردن فضای انتخابات نظارت ویژه خواهد داشت.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۳/