۱۳۰ طرح اشتغالزا در بخش های اقتصادی خراسان جنوبی تصویب شد

اجرای 130 طرح اشتغالزا در بخش های اقتصادی مختلف استان خراسان جنوبی به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در چهارمین جلسه کمیته استانی بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ استان که با حضور کلیه اعضا و نمایندگان بانک های عامل برگزار شد ، تعداد ۱۳۰ طرح اشتغالزا به تصویب رسید.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادي استانداری، ضمن قرائت دستور کار جلسه، بر لزوم اجرای کامل مصوبات کمیته تأکید کرد.

موهبتی از نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست؛ موضوع تسریع در روند واریز سهم استان از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ به حساب بانک ها و مؤسسات عامل را از طریق مکاتبه با سازمان برنامه و بودجه کشور مورد پیگیری قرار دهد.

همچنین جعفری، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان نیز به ارائه گزارش وضعیت تصویب طرح های متقاضی تسهیلات در کمیته کارشناسی و استانی بند الف تبصره ۱۸ پرداخت و نحوه توزیع شهرستانی تسهیلات را در قالب نمودار ارائه کرد.

در ادامه جلسه نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی و اداره كل ميراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیز رئیس پارک علم و فناوری استان به ارائه توضیحاتی در خصوص طرح های معرفی شده پرداختند که این موارد توسط اعضای کمیته مورد بررسی و اعلام نظر قرار گرفت.

در این جلسه تعداد ۱۲۰ طرح در حوزه سازمان جهاد کشاورزی با مبلغ تسهیلات ۲ هزار و ۱۱۷ میلیارد ريال، ۶ طرح گردشگری با مبلغ تسهیلات ۳۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ريال و ۴ طرح در حوزه پارک علم و فناوری با مبلغ تسهیلات ۶۵ میلیارد ريال به تصویب کمیته استانی رسید و مقرر شد اقدامات لازم جهت معرفی طرح ها به بانک یا مؤسسه عامل به عمل آید.

انتهای پیام/۱۰