مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

تعامل سازنده لازمه تحول در تولید محتوای پیش دبستانی

واقعی گفت: لازمه تحول و تولید محتوای جدید و برگرفته از روش های نوین فرایند یاددهی و یادگیری برای نو آموزان پیش دبستانی تعامل و همکاری بیش از پیش آموزش و پرورش و اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی است.

به گزارش خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با بهزیستی خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: آموزش و پرورش آمادگی همکاری در تولید و انتخاب محتوای الکترونیکی در بستر شبکه شاد با محور فعالیت های هنری و خلاقیت دوره پیش دبستانی را دارد.
وی، با بیان اهمیت نگاه به فضای مجازی و تولید محتوای الکترونیکی، به فراهم شدن زمینه های لازم برای توسعه فردی معلمان و مربیان در بستر شبکه شاد و تسهیل شرایط یادگیری برای دانش آموزان اشاره کرد و افزود: شبکه شاد ویژه شرایط تعطیلی ناشی از بیماری نیست و در شرایط عادی هم می توان به عنوان بستر ارتباطی امن بین خانه و مدرسه مورد استفاده قرار گرفته و کاربردهای جدیدی برای آن تعریف کرد.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به اهمیت دوره پیش دبستانی به عنوان دوره ای پایه‌ای و تاثیرگذار در شخصیت نوآموزان؛ عنوان کرد: تولید محتوای الکترونیکی زمینه‌ای مناسب برای کیفیت‌بخشی به فرآیندهای آموزشی و تربیتی است.
واقعی؛ با اشاره به تجربه تهیه، تدوین، تولید و چاپ محتوای آموزشی متناسب با فرهنگ و بوم نو آموزان دوره پیش دبستانی استان در سال گذشته، تصریح کرد: امیدوارم با ورود بهزیستی، مربیان و صاحب نظران حوزه پیش دبستانی به این مقوله نسبتا جدید، گام های اساسی برای ترویج پیش دبستانی در جامعه و توسعه کمی و کیفی این دوره تحصیلی و توسعه عدالت آموزشی که از اهداف و برنامه‌های سند تحول بنیادین است، برداشته شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲