عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

تعجب نمایندگان مجلس از اختصاص اعتبار برای اجرای ۲۰۳۰/ این بند را حذف می‌کنیم

زاهدی با اشاره به تعجب نمایندگان از دولت برای اختصاص اعتبار اجرای سند 2030 گفت: قطعا این موضوع را حین بررسی بودجه حذف خواهیم کرد.

به گزارش خاورستان، محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اختصاص اعتبار به اجرای سند ۲۰۳۰ در لایحه بودجه سال آینده از سوی دولت، گفت: نمایندگان مجلس از این اقدام دولت به شدت متعجب شده اند.
وی با بیان اینکه ۲۰۳۰ سندی بود که در مجلس دهم زیر سوال رفت، ادامه داد: درباره اجرایی نشدن این سند مقام معظم رهبری چندین بار تذکرات لازم را ارائه کرده اند.
نماینده کرمان در مجلس تصریح کرد: حتی در آغاز سال تحصیلی که رهبر معظم انقلاب جلسه‌ای را به صورت مجازی با فرهنگیان داشتند اشاره فرمودند که به صورت نقطه ای در برخی از جاها این سند در حال اجرا شدن است و باز هم تذکرات لازم را ارائه کردند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه علیرغم تذکرات مجلس و رهبر معظم انقلاب، بار دیگر دولت اعتباری را برای اجرایی این سند در لایحه بودجه ذکر کرده است، افزود:در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بندی ذکر شده مبنی بر اینکه اختصاص بودجه برای انجام تعهدات بین‌المللی سند ۲۰۳۰ که نمایندگان با دیدن این بند شگفت زده شده اند.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس عنوان کرد: قطعاً در کمیسیون آموزش و تحقیقات و کمیسیون تلفیق این بند از بودجه حذف خواهد شد.
انتهای پیام/۴