رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

تعداد بیماران مبتلا به کرونا در خراسان جنوبی به پنج نفر رسید

دهقانی گفت: تا ظهر امروز از ۴۸ نمونه ارسالی برای ویروس کرونا، ۴۳ مورد منفی و ۵ نمونه مثبت اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقانی فیروز‌آبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفت‌وگو با خبر ۲۰ سیمای خراسان جنوبی، اظهار کرد: تا ظهر امروز از ۴۸ نمونه ارسالی برای ویروس کرونا، ۴۳ مورد منفی و ۵ نمونه مثبت اعلام شده است.
وی افزود: از سه بیمار قبلی دو بیمار اهل بیرجند و یک بیمار اهل قائن بوده و دو بیمار جدید نیز هنوز تفکیک شهرستانی اعلام نشده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به این‌که از سه نفر قبلی دو نفر مرخص شده‌اند، گفت: یک نفر هم در بیمارستان است و کمک تنفسی می‌شود.
دهقانی به طرح بیماریابی وزارت بهداشت اشاره و تصریح کرد: از فردا بر اساس پرونده الکترونیکی سلامت و به صورت تلفنی، بیماریابی در شهرها در مراکز خدمات جامع سلامت و در روستاها توسط بهورزان انجام خواهد شد.
وی افزود: در صورتی که نیاز باشد به صورت موردی ممکن است تیم‌هایی برای بیماریابی، به درب منزل اعزام خواهد شد اما اصل کار به صورت تلفنی بیماریابی فعال انجام خواهد شد و برآورد می‌شود در سطح خراسان جنوبی این طرح به مدت ۱۰ روز طول خواهد کشید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بیمارانی که ترخیص می‌شوند به آنها توصیه‌های لازم داده می‌شود از جمله این‌که با دیگران تماس نداشته باشند و از منزل خارج نشوند، از ماسک استفاده کنند و فاصته خود را با دیگران حفظ کنند و به روزانه به صورت تلفنی از وضعیت آنها آگاه می‌شویم و اگر سوالاتی داشته باشند به آنها پاسخ می‌دهیم.
انتهای پیام/ ۱۳۲