رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در خراسان جنوبی به ۱۴۰ نفر رسید

دهقانی گفت: از ۴۱۹ نمونه آزمایشی، ۲۷۹ مورد منفی و ۱۴۰ مورد مثبت بوده که 21 مورد مبتلا به کرونا جدید است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در جمع خبرنگاران، گفت: از ۴۱۹ نمونه آزمایشی، ۲۷۹ مورد منفی و ۱۴۰ مورد مثبت بوده که ۲۱ مورد جدید است.
وی افزود: در شهرستان بیرجند ۵۶ نفر، در شهرستان قائن ۱۷ نفر، در شهرستان زیرکوه ۱۸ نفر، در شهرستان طبس ۲۶ نفر، در شهرستان فردوس ۱۱ نفر، در شهرستان سرایان ۴ نفر، در شهرستان سربیشه دو نفر، در شهرستان درمیان سه نفر و در شهرستان بشرویه دو نفر و نهبندان یک مورد مبتلا به کرونا هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در مجموع ۶۹ نفر از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند و ۵۸ نفر بستری هستند و تعداد فوتی‌ها نیز همان ۱۳ مورد است.
وی با بیان این که سرفه، تب و لرز و تنگی نفس از علائم ابتلا به کرونا است، گفت: از مردم می خواهیم در آستانه سال نو از سفر های غیر ضرور خودداری کنند.
دهقانی به طرح ملی غربالگری اشاره کرد و گفت: خراسان جنوبی جزو استان‌های برتر در این طرح است و تا ساعت هفت و نیم امشب بیش از ۱۴۰ هزار و ۶۲۸ خانوار در استان اطلاعات آنها در سامانه ثبت شده است که ۵۸ درصد از خانوارهای استان مورد غربالگری قرار گرفته‌اند و ۳۴ هزار و ۳۸۰ نفر نیز به سامانه خود اظهاری مراجعه کرده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در هر شهرستان یک نفر وظیفه نمونه گیری از افراد مشکوک دارد و این نمونه ها هر روز قبل از ساعت ۱۰ باید به مرکز استان انتقال داده شود و طی ۲۴ ساعت نیز نمونه باید مورد آزمایش قرار گیرد.
انتهای پیام/ ۱۳۲