نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

تعرض به هواپیما مسافربری ایران از سر استیصال و به بن‌بست رسیدن آمریکا است/ آمریکا ضربه متقابل را دریافت خواهد کرد

خسروی گفت: اقدام وقیحانه، ناجوانمردانه و ‌تروریستی آمریکایی‌ها علیه هواپیمای مسافربری ایران، از سر استیصال و به بن‌بست رسیدن سیاست فشار حداکثری در قبال ایران اسلامی است که قطعا بی‌پاسخ نخواهد ماند و ضربه متقابل را دریافت خواهند کرد.

حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌گو با خبرنگار خاورستان، با محکومیت شدید تعرض جنگنده‌های آمریکا در آسمان سوریه به هواپیمای مسافربری ایران گفت: این اقدام آمریکایی‌ها که در شامگاه پنجشنبه در آسمان سوریه انجام دادند، از جهات متعددی قابل بررسی است.
وی افزود: هواپیمای مسافربری ماهان در مسیر قانونی در حال حرکت بوده و این تعرض جنگنده‌های آمریکا، اقدامی تروریستی است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمریکایی‌ها از لحاظ نظامی و اشغالگری در منطقه کم آوردند عنوان کرد: آمریکایی‌ها مانند کسی هستند که در حال غرق‌شدن است و برای نجات خود به هر علف هرزه‌ای چنگ می‌زند تا نجات پیدا کند.
خسروی تصریح کرد: اقدام وقیحانه، ناجوانمردانه و ‌تروریستی آمریکایی‌ها علیه هواپیمای مسافربری ایران در آسمان سوریه، از سر استیصال و درماندگی، غرق‌شدن آمریکا در مشکلات نظامی و اشغالگری و به بن‌بست رسیدن سیاست فشار حداکثری در قبال ایران اسلامی است که قطعا بی‌پاسخ نخواهد ماند و ضربه متقابل را دریافت خواهند کرد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که تعرض آمریکایی‌ها به هواپیمایی مسافربری جمهوری اسلامی ایران از چند بعد قابل پیگیری است، گفت: تعرض هواپیماهای جنگنده آمریکایی خلاف قوانین بین‌الملل و خلاف حقوق بشر است که می‌بایست پیگیری جدی در مجامع بین‌المللی صورت گیرد.
خسروی با تأکید بر این‌که هر کسی و نهادی در جایگاه خودش باید پیگیر این اقدام خلاف آمریکا باشد، اظهار کرد: وزارت امور خارجه، دولت، قوه مقننه، قوه قضائیه و حتی خود مردم نباید این عمل آمریکا را بی‌پاسخ بگذارند.
وی با این‌که یکی از پاسخ‌ها به این عمل آمریکا پاسخ نظامی است، گفت: نیروهای مسلح قدرتمند جمهوری اسلامی ایران این موضوع را بررسی و در صورت صلاحدید این عمل آمریکا را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: آمریکا باید جایگاه خود را بداند و بفهمد که اقدامات آن بی‌پاسخ نخواهد ماند و جواب دندان‌شکنی را دریافت خواهد کرد.
انتهای پیام/۳/ ۴