پیگیری سوژه مردمی؛

تعطیلی تنها جایگاه سوخت CNG شهرستان خوسف/ نقص فنی در حال رفع است

از اوایل شهریورماه‌جاری تنها جایگاه سوخت CNG شهرستان خوسف تعطیل است که این مسئله باعث گلایه رانندگانی که از مسیر شهرستان خوسف تردد می‌کنند شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جمعی از اهالی شهرستان خوسف طی تماس‌های متعدد با پایگاه خبری تحلیلی خاورستان از تعطیلی حدود یک ماهه تنها جایگاه سوخت CNG در شهرستان خوسف گلایه کرده و خواستار پیگیری موضوع از مسئولان مربوطه در استان و شهرستان خوسف شدند.
حسینی یکی از اهالی شهر خوسف در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: جایگاه سوخت CNG شهرستان خوسف حدود یک ماه می‌شود تعطیل است.
وی با بیان اینکه این جایگاه سوخت CNG تنها جایگاه سوخت گاز در این شهرستان است، افزود: با توجه به تردد زیاد از این شهرستان برای رفتن به استان‌های دیگر و رفت و آمد مردم شهرستان خوسف، طی مدت زمان تعطیلی جایگاه رانندگانی که از این مسیر رفت و آمد دارند با مشکلات زیادی مواجه هستند.
حسینی گفت: با توجه به این‌که تعداد زیادی از خودروها دوگانه‌سوز است و سوخت گاز CNG از نظر قیمت برای رانندگان مناسب است، اغلب رانندگان از سوخت CNG استفاده می‌کنند اما اکنون که این جایگاه تعطیل است مجبور هستند برای استفاده از سوخت سی‌ان‌جی به مرکز استان مراجعه کنند.
وی خاطرنشان کرد: از خوسف تا بیرجند مسیر کوتاه است اما برخی از رانندگان که از روستاهای بعد از خوسف قصد استفاده از سوخت CNG را دارند باید مسیری بیش از ۸۰ کیلومتر تا بیرجند را طی کرده تا به جایگاه سوخت سی‌ان‌جی برسند.
حسینی گفت: تعدادی از شهروندان برای پیگیری مشکل به فرمانداری و شهرداری خوسف مراجعه کردند و مسئولان شهرستان دلیل تعطیلی را وجود نقص فنی در جایگاه عنوان کرده و گفتند به زودی رفع خواهد شد اما تاکنون که حدود یک ماه می‌شود این مشکل برطرف نشده است.
مکاتبه با فرمانداری و شهرداری خوسف برای رفع مشکل
قربانعلی مردانی مدیرعامل شرکت پخش و فرآورده‌های نفتی استان خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: جایگاه سوخت CNG شهرستان خوسف به دلیل نقص فنی به وجود آمده از اوایل شهریورماه تعطیل است.
وی با بیان این‌که جایگاه‌های سوخت خصوصی است، افزود: مسئولیت جایگاه سوخت گاز شهرستان خوسف بر عهده شهرداری است.
مردانی اظهار کرد: برای پیگیری و رفع سریعتر این موضوع تاکنون طی دو نوبت نامه‌های جداگانه‌ای به فرمانداری و شهرداری خوسف ارسال شده و خواستار رفع مشکل شده‌ایم.
نقص فنی دلیل تعطیلی جایگاه سوخت CNG
محسن علیزاده شهردار خوسف نیز در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: جایگاه سوخت CNG شهرستان خوسف به دلیل نقص به وجود آمده در دستگاه تعطیل است.
وی افزود: ۱۰ شهریورماه کمپرسور دستگاه جایگاه سوخت CNG شهر خوسف دچار مشکل شد.
شهردار خوسف بیان کرد: باتوجه به این‌که کار تعمیر دستگاه‌های مربوط به جایگاه‌های سوخت در تهران انجام می‌شود، دستگاه را برای تعمیر به تهران ارسال کردیم.
علیزاده عنوان کرد: پس از رسیدن دستگاه به تهران حدود یک هفته زمان گذشت تا دستگاه باز و رفع نقص شود و باتوجه به وجود تحریم‌ها و پیدانشدن قطعات این‌گونه دستگاه‌ها، پروسه تعمیر طولانی شد.
وی ادامه داد: در نهایت پس از گذشت ۱۰ روز، به شهرداری خوسف اعلام شد حدود ۸۰ میلیون تومان هزینه برای تعمیر دستگاه مورد نیاز است.
شهردار خوسف گفت: درصدی از هزینه تعمیر دستگاه را پرداخت کردیم و دستگاه پس از رفع نقص، آخر هفته گذشته به شهرستان خوسف ارسال شد.
علیزاده بیان کرد: روز شنبه ابتدای هفته‌جاری که قرار بود دستگاه نصب و راه‌اندزی شود همکاران مشاهده کردند که دستگاه مجدد دچار اشکال شده و کار نمی‌کند.
وی عنوان کرد: احتمال می‌رود مشکل به وجود آمده هنگام حمل دستگاه به خوسف، به دلیل تکان‌های خودرویی که دستگاه را حمل می‌کرده یا وجود شئ سنگین روی دستگاه، مجدد این دستگاه دچار مشکل شده که این موضوع نیز در دست بررسی است.
شهردار خوسف اظهار کرد: با توجه به اشکال به وجود آمده مجبور شدیم برای دومین بار دستگاه را جهت بررسی و رفع نقص به تهران عودت دهیم که این کار انجام و دستگاه روز گذشته به تهران رسیده است.
علیزاده گفت: در حال حاضر دستگاه در تهران و در حال رفع نقص است که امیدواریم تا پایان هفته جاری مشکل برطرف و به شهرستان خوسف ارسال شود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۳۹/ ۴