استاندار خراسان جنوبی خبر داد

تعطیلی سه روزه مدارس خراسان‌جنوبی/ کاهش ساعت کاری ادارات از فردا به مدت یک هفته/ جواب آزمایش افراد مشکوک به کرونا منفی است

معتمدیان گفت: از فردا به مدت سه روز تمام مقاطع تحصیلی استان تعطیل و از طریق شبکه آموزش آموزش های لازم را دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی به همراه محمد دهقانی‌ فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امشب در بیمارستان حضرت ولی عصر (عج) بیرجند حضور پیدا کرد و از بخش ایزوله این بیمارستان بازدید به عمل آورد و با خبر ۲۰ سیمای خراسان جنوبی ارتباط زنده برقرار کرد.
محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبر ۲۰ صدا و سیمای خراسان جنوبی، با اشاره به این‌که ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خراسان جنوبی از همان روزهای شیوع ویروس کرونا در کشور تشکیل شد، اظهار کرد: تصمیماتی در جهت پیشگیری از ورود و شیوع این ویروس به استان اتخاذ شده است.
وی افزود: در بیرجند و سایر شهرستان‌های استان در بیمارستان‌ها اتاق های ایزوله‌ای در نظر گرفته شده است تا افرادی که نشانه‌های این بیماری دارند در این اتاق‌ها تا دریافت جواب نهایی آزمایشات آنها نگهداری شوند.
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: از فردا به مدت سه روز تمام مقاطع تحصیلی استان تعطیل و از طریق شبکه آموزش آموزش های لازم را دریافت خواهند کرد.
معتمدیان تصریح کرد: همچنین از فردا به مدت یک هفته کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها تعطیل و تدریس به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به این‌که تمام همایش‌ها و سمینارها برگزار نخواهد شد، افزود: هفته آینده هفته سختی خواهد بود و باید تمام تلاش خود را به کار ببریم تا از شیوع این ویروس جلوگیری کنیم.
استاندار خراسان‌ جنوبی گفت: تمام سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های خدمت‌رسان و اجرایی از فردا دو ساعت زودتر تعطیل خواهند شد.
معتمدیان به کمبود اقلام بهداشتی در کشور و استان اشاره کرد و یادآور شد: این اقلام در سطح کشور توزیع می‌شود و در سطح استان نیز کارخانه تولید مواد شوینده تمهیدات لازم اندیشیده شده است تا مواد ضدعفونی کننده به صورت سه شیفت تولید شود و در اختیار هم استانی‌ها قرار گیرد.
وی از مردم خواست خبرها رو از رسانه ملی دنبال کنند و به سخنان سخنگوی ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خراسان جنوبی توجه داشته باشند.
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که مردم از سفرها و ترددهای غیر ضرور خودداری کنند، گفت: از پزشکان، پرستاران و افرادی که در حوزه سلامت تلاش می‌کنند تقدیر و تشکر می‌کنم.
محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز گفت: تمام افرادی که نشانه‌های بیماری کرونا را داشته باشند از افراد دیگر جدا و نمونه‌هایی از آنها گرفته و ارسال می شود.
وی افزود: جواب نمونه‌هایی که تاکنون به دست ما رسیده، منفی بوده است و جوابهایی که به دست ما برسد جواب آن‌ها چه مثبت و چه منفی به اطلاع مردم خواهد رسید.
انتهای پیام/ ۱۳۲