پیگیری سوژه مردمی؛

تعطیلی مجدد تنها جایگاه سوخت CNG شهرستان خوسف/ استهلاک و بی‌پولی شهرداری؛ عامل تکرار نقص فنی

شهردار خوسف گفت: اگر در حال حاضر بخواهیم دستگاه‌ها را بروزرسانی کنیم که حداقل تا 5 سال آینده کار کند باید حدود 300 میلیون تومان هزینه کنیم. شهرداری که در حال حاضر نمی‌تواند حقوق کارکنانش را پرداخت کند طبیعی است که 300 میلیون تومان برای هزینه‌کرد تعمیر دستگاه‌های جایگاه سوخت نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جمعی از اهالی شهرستان خوسف طی تماس با پایگاه خبری تحلیلی خاورستان، از تعطیلی مجدد جایگاه سوخت CNG در شهر خوسف گلایه کرده و خواستار پیگیری این مشکل شدند.
حدود چهار ماه قبل نیز این جایگاه به دلیل نقص فنی دچار مشکل شده و به مدت یک ماه تعطیل بوده است. مجدد نیز پس از گذشت سه ماه از رفع مشکل فنی و فعال بودن جایگاه، ظاهرا به دلیل نقص فنی دچار مشکل شده و بیش از دو هفته شده که تعطیل است.
حسینی یکی از اهالی شهر خوسف در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: این جایگاه سوخت CNG تنها جایگاه سوخت گاز در شهرستان خوسف است.
وی افزود: با توجه به تردد زیاد از این شهرستان برای رفتن به استان‌های دیگر و رفت و آمد مردم شهرستان خوسف، طی مدت زمان تعطیلی جایگاه، رانندگانی که از این مسیر رفت و آمد دارند با مشکلات زیادی مواجه هستند.
این شهروند گفت: با توجه به این‌که تعداد زیادی از خودروها دوگانه‌سوز است و سوخت CNG از نظر قیمت برای رانندگان مناسب است، اغلب رانندگان از این سوخت استفاده می‌کنند اما اکنون که این جایگاه تعطیل است مجبور هستند برای استفاده از سوخت CNG به مرکز استان مراجعه کنند.
وی خاطرنشان کرد: از خوسف تا بیرجند مسیر کوتاه است اما برخی از رانندگان که از روستاهای بعد از خوسف قصد استفاده از سوخت CNG را دارند باید مسیری بیش از ۸۰ کیلومتر تا بیرجند را طی کرده تا به جایگاه سوخت CNG برسند.
نقص فنی دلیل تعطیلی جایگاه CNG
محسن علیزاده شهردار خوسف در خصوص تعطیلی مجدد تنها جایگاه سوخت CNG شهر خوسف پس از گذشت سه ماه از رفع نقص فنی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: دستگاه‌های موجود در جایگاه سوخت CNG شهرستان خوسف حدود ۱۰ سال می‌شود فعال بوده و مستهلک شده است.
وی افزود: اگر در حال حاضر بخواهیم دستگاه‌ها را بروزرسانی کنیم که حداقل تا ۵ سال آینده کار کند باید حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه کنیم. شهرداری که در حال حاضر نمی‌تواند حقوق کارکنانش را پرداخت کند طبیعی است که در حال حاضر ۳۰۰ میلیون تومان برای هزینه کرد تعمیر دستگاه‌های جایگاه سوخت نداشته باشد.
شهردار خوسف بیان کرد: یک ایراد دستگاه‌ها برطرف می‌شود مجدد ایرادهای دیگر پیدا می‌شود و این به دلیل این‌ است که نقایص قبل به طور کامل برطرف نشده است.
علیزاده با بیان این‌که دلیل تعطیلی دو هفته‌ای جایگاه سوخت CNG مشکل فنی بوده، اظهار کرد: خوشبختانه جایگاه بیمه بوده و بیمه هزینه تعمیر دستگاه را پرداخت می‌کند و در این نوبت هزینه‌ای متوجه شهرداری نیست که اگر غیر از این بود شهرداری توانایی تعمیر دستگاه را نداشت.
وی خاطرنشان کرد: طبق پیگیری‌هایی که انجام شده قرار بود طی روزهای گذشته برای نصب اقدام شود چراکه که تجهیزات به خوسف رسیده و نصاب باید دستگاه را در جایگاه نصب کند و چون تنها یک کارخانه در تهران کار تعمیر دستگاه‌ها را انجام می‌دهد برای نصب نیز نیاز به حضور نصاب از تهران است.
شهردار خوسف گفت: طی تماسی که برای پیگیری نصب دستگاه با تهران داشتم نصاب گفت برای نصب دستگاه در جایگاه لوله‌های خاصی نیاز است که باید ساخته شود و منتظر آماده شدن لوله‌ها هستند که به محض آماده شدن برای نصب دستگاه، شاهد حضور نصاب خواهیم بود.
علیزاده عنوان کرد: امیدوارم کار نصب دستگاه تا پایان هفته انجام و جایگاه آغاز بکار کند.
وی اظهار کرد: بحث اعمال محدودیت‌های کرونایی، تعطیلی مشاغل و دورکاری باعث طولانی شدن روند تعمیر جایگاه سوخت CNG در خوسف شده است.
شهردار خوسف گفت: به دلیل این‌که این جایگاه تنها جایگاه سوخت CNG در شهرستان خوسف است و اگر حداقل سه روز تعطیل شود، برای مردم و رانندگانی که از این مسیر تردد می‌کنند مشکلاتی ایجاد کرده و تعطیلی جایگاه به شدت احساس می‌شود.
علیزاده بیان کرد: از جایگاه سوخت CNG خوسف تا بیرجند که فاصله ۳۵ کیلومتری است و از خوسف تا طبس جایگاه دیگری وجود ندارد که نیاز است به سمت طبس حداقل یک جایگاه CNG دیگر ایجاد شود که در صورت تعطیلی یک جایگاه مردم دچار مشکلات نشوند.
وی به مستهلاک شدن دستگاه‌ها پس از چند سال کار اشاره کرد و افزود: کارخانه تعمیر این دستگاه‌ها در انحصار تهران است و با توجه به شرایط کرونایی روند کارها به کندی پیش می‌رود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۴۰/ ۴