تعهدات عجیب اسپانسر سازمان لیگ/پنت‌هاوس و ویلای‌شمشک؟!

پنت‌هاوس شمال، ویلای شمشک و واریز طلب ایران‌نوین از صدا و سیما به حساب سازمان لیگ بخشی از تعهدات کانون ایران‌نوین به سازمان لیگ خواهد بود که در آینده‌ای نزدیک وصول خواهد شد.

به گزارش خاورستان به نقل از نسیم، سازمان لیگ فوتبال دو سال پیش بود که با کانون ایران‌نوین برای تبلیغات محیطی فوتبال کشور به توافق رسید و با این شرکت قراردادی ۱۶۰ میلیارد تومانی برای دو سال امضا کرد. قرار شد که در سال نخست ایران‌نوین ۶۰ میلیارد تومان و در سال دوم ۱۰۰ میلیارد تومان به سازمان لیگ داده شود. سال اول به دلیل این که ۳ هفته از بازی‌های لیگ برتر پخش نشد و تبلیغات دورزمین به جای ۳ ردیف در ۲ ردیف قرار گرفت این شرکت حدود ۲۰ میلیارد تومان از سازمان لیگ غرامت گرفت و در نهایت هم ۴۰ میلیارد از ۶۰ میلیارد مورد توافق را به سازمان لیگ دادند. این شرکت در سال دوم نیز به تعهدات خود پایبند نبود تا آنجا که بسیاری از باشگاه‌ها به دلیل خلف وعده این شرکت آسیب دیدند. سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان به نظر می‌رسد سازمان لیگ موفق شده تا بخش قابل توجهی از طلب خود از این شرکت را در آینده‌ای نزدیک وصول کند.

منصور قنبرزاده، عضو هیات رئیسه سازمان لیگ در گفتگو با «نسیم آنلاین» درخصوص مطالبه سازمان لیگ از این شرکت گفت: این موضوع در سازمان لیگ چند ماه است به صورت جد پیگیری می‌شود. یک تیم حقوقی آماده شده و مذاکرات زیادی را با شرکت تبلیغات محیطی ایران‌نوین داشتیم و نهایتا نتایج خوبی حاصل شده است. اطلاع دارید که بخشی از مبلغ به صورت نقدی پرداخت شده که حدود ۲۰ میلیارد تومان است. اخیرا هم در صحبت‌هایی که انجام شده نهایتا اموالی به سازمان لیگ معرفی شده از جمله یک پنت‌هاوس در شمال که رقم قابل توجهی از مطالبات را پرداخت خواهد کرد. یک ویلای بزرگ در شمشک نیز قرار است در اختیار سازمان لیگ قرار بگیرد.

وی در ادامه افزود: این دو ملک قیمت نسبتا بالایی دارند و توافق شده اسناد در اختیار سازمان لیگ قرار بگیرد و قیمت کارشناسی توسط دادگستری انجام و به عنوان بخشی از بدهی‌ها در اختیار سازمان لیگ قرار بگیرد و بعد از کارشناسی در سازمان لیگ این اموال به فروش برسد و بخشی از مطالبات تامین شود.

مدیرعامل باشگاه نفت تهران به پرداخت بخش دیگری از بدهی‌های شرکت ایران‌نوین اشاره کرد و گفت: صدا و سیما حدود ۱۱ میلیارد تومان به شرکت ایران‌نوین بدهی داشت که این شرکت رسما به صدا و سیما نامه زد که این مطالبات از طرف صدا و سیما به حساب سازمان لیگ واریز شود و این سه مورد تقریبا قطعی شده و می توان گفت مبلغی بالای ۸۰ درصد از مطالبات سازمان لیگ از ایران‌نوین وصول خواهد شد و با این مبلغ می‌توان بسیاری از مشکلات باشگاه‌ها را رفع کرد.

وی تاکید کرد: این موضوعات در مرحله اجراست و اسناد هر دو ملک در اختیار سازمان لیگ قرار گرفته، منتها چون این املاک دارایی‌های کل باشگاه‌ها و هیات‌های استانی محسوب می‌شود براساس ضوابط حقوقی درخواست کردیم تا کارشناس حقوقی دادگستری آن را قیمت‌گذاری کرده و بر اساس آن ارزش ریالی املاک مشخص شود.

قنبرزاده تصریح کرد: گمان نمی‌کنم روند وصول این مطالبات از این سه منبع زمان زیادی ببرد. شرکت ایران‌نوین کارهای تبلیغاتی برای صدا و سیما انجام داده و صدا و سیما هم این مبلغ بدهی به ایران‌نوین را قبول دارد و تقریبا این پول دست به نقد است. در واقع یک قرارداد خصوصی بین ایران نوین و صدا و سیما بوده که به درخواست این شرکت، صدا و سیما مبلغ ۱۱ میلیارد را به سازمان لیگ می‌دهد.

عضو هیات رئیسه سازمان لیگ گفت: اگر ظرف دو هفته قیمت املاک توسط نماینده دادگستری مشخص شود، می‌توانیم مزایده عمومی برگزار کنیم البته همین که یک اطمینان عمومی در مورد وصول مطالبات سازمان لیگ از شرکت ایران‌نوین ایجاد شده یک گام مثبت رو به جلوست.

وی در پایان تاکید کرد: از مدیران عامل باشگاه‌ها که با وجود مشکلات حوصله کردند تشکر می‌کنم اما این سیکل حقوقی باید طی شود. از هیات‌ها، داوران و هرکسی که باید از این مبلغ گذران زندگی می‌کرد و حوصله به خرج داد تشکر می‌کنم. مهدی تاج در این موضوع یک تیم قوی را به کار گرفت. درست است که این مطالبات در فاز حقوقی قرار گرفت اما خوشحالیم با تدبیر و مذاکره منجر به شناخت اموال شرکت ایران‌نوین شد و مطالبات باشگاه‌ها و هیات‌ها به مرحله وصول رسیده است و در آینده نزدیک نقد خواهد شد.