اشک‌های پورعیسی در شورای اداری خراسان جنوبی جاری شد؛

تعهدات نوبخت به خراسان جنوبی نرسید/ عملکرد وزیر معین اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی خوب نیست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی با بیان این‌که تعهدات نوبخت به خراسان جنوبی نرسید گفت: عملکرد وزیر ورزش و جوانان به عنوان وزیر معین ستاد اقتصاد مقاومتی برای استان خراسان جنوبی خوب نبوده و خواسته ما از استاندار این است که وزیر معین استان تغییر کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مجید پورعیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی صبح امروز در شورای اداری خراسان جنوبی گفت: ابتدای سال با ۳۰۰ میلیارد اعتبار هزینه‌ای برای ۲۳ دستگاه اجرایی کار را آغاز کردیم و فقط توانستیم اعتبارات حقوق و دستمزد به نیروهای رسمی، پیمانی، قرارداری و شرکتی پرداخت کنیم.
وی افزود: در پایان سال توانستیم حدود ۸۵ میلیارد کسری بگیریم و سازمان برنامه و بودجه تأمین کرد و تخصیص‌های کسری سه مرحله آمد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: دیروز توانستیم تمام کسری‌هایی که باید کشور می‌داد بگیریم و با تدبیر استاندار و کمیته تخصیص حدود ۸۰ درصد کسری‌هایی که دستگاه‌های اجرایی داشتند رفع کردیم. امیدواریم بازهم کسری‌هایی بیاید تا برای سایر دستگاه پرداخت کنیم.
پورعیسی افزود: اکنون ۳۸۵ میلیارد عمکرد داریم، برای ابلاغیه لایحه یا قانون ۴۸۵ میلیارد داریم که حدود ۲۵٫۹ درصد برای سال بعد اعتبار هزینه‌ای داریم که باید بین ۲۳ دستگاه هزینه کنیم و دولت اعلام کرد حقوق ۲۵ درصد افزایش پیدا می‌کند. همچنین دستمزد کارگران ۳۹ درصد و شرکتی‌ها تا ۶۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.
اسلحه بدون فشنگ برای سال آینده
وی اظهار کرد: همانطور که ابتدای سال اسلحه بدون فشنگ داشتیم و حرکت کردیم، در سال بعد نیز این‌گونه است یعنی ابلاغ اعتباری که در موافقت‌نامه‌ای می‌گذاریم حقوق است و هیچ مزایایی ندارید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: فکر می‌کنم سه تا کسری کشور به ما بدهد و از مسئولان کشور می‌خواهیم سیاستی که سال بعد در حوزه اعتبارات هزنیه‌ای داریم، اکنون به ما بدهند.
پورعیسی افزود: در حوزه اعتبارات عمرانی عملکرد ما تاکنون از منابع مختلف ۸۶۰ میلیارد تومان است و از منابع مختلف گرفتیم.
وی اظها کرد: از جلسه شورای برنامه‌ریزی تاکنون حدود ۳۰ میلیارد هفته پیش آمده بود و ۳۰ میلیارد دیگر به ما در حوزه عمرانی تزریق شد و توزیع عادلانه کردیم. از ۸۵ میلیاردی که امیدوار بودیم بیاید، ۶۰ میلیارد دست ما است و باید تلاش کنیم ۲۵ میلیارد جذب کنیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: در سال بعد در لایحه و قانون حدود یک‌هزار و ۵۰ میلیارد اعتبارات عمرانی از منابع مختف داریم که تقاضای ما دو برابر شده است.
پورعیسی افزود: مدیران در سال بعد برای پروژه‌هایی که بالای پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد دارد، منابعی بگذارند که معتبر است و تخصیص بیشتری دارد تا شاهد بهره‌برداری پروژه‌ها در هفته دولت سال‌آینده باشیم.
تعهدات نوبخت به خراسان جنوبی نرسید
وی اظهار کرد: از ۸۶۰ میلیارد که عملکرد ما بوده حدود ۸۵۰ میلیارد منابعی برای ما تدبیر کردند که هنوز به دست ما نرسیده است. به عنوان نمونه ۳۰۰ میلیارد فاینانس آب، ۲۵۰ میلیارد راه، ۲۳۰ میلیارد و همچنین ۲۵ میلیارد تعهدات آقای نوبخت و ۳۰ میلیارد بحران.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: به میزان عملکرد از پایتخت طلبکار هستیم که باید بگیریم.
۵۲ پروژه نیمه‌تمام در خراسان جنوبی
پورعیسی افزود: سال بعد باید پروژه‌های نیمه‌تمام را در اولولیت بگذاریم.
وی اظهار کرد: فرماندارن خسّت به خرج ندهند؛ چهار دستگاه معین داریم؛ هر میزان پول آوردند، فرمانداران بگذارند و ما تأمین مالی می‌کنیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: ۵۲ پرژه نیمه‌تمام در خراسان جنوبی داریم که مدیران نگذارند دولت مورد خطاب دولت آینده باشد.
پورعیسی افزود: پروژه‌های راکد را تعیین تکلیف کنید تا باقیات و صالحات برای شما و دولت تدبیر و امید بماند.
وی اظهار کرد: آقای ملانوری استاندار خراسان جنوبی از زمانی که آمد، ثبات مدیریت را در استان حفظ کرد و تغییرات اساسی در حوزه‌های مدیریتی نداشتیم که باعث می‌شود روند کارها عالی باشد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: اعتبارت عمرانی از طریق سازمان برنامه و بودجه در حوزه استانی به ما می‌رسد.
پورعیسی با بیان این‌که یک‌هزار هکتار گلخانه داریم اظهار کرد: ۳۰۰ میلیارد حداقل اعتبار نیاز دارد.
وی در خصوص مسکن افزود: ۷۰۰ میلیارد تومان گردش مالی برای یک واحد مسکونی بوده است. یک مسکن حداقل ۴۰ میلیون تومان گردش مالی دارد و حساب کردیم بالای ۱۴ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود که این‌ها مهم است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی اظهار کرد: از روزی که آقای معتمدیان استاندار خراسان جنوبی شد تا روزی که رفت، اقدامات را در کتابی جمع‌آوری کردیم.
عملکرد وزیر معین اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی خوب نبوده است
پور‌عيسی از عملکرد وزیر ورزش و جوانان به عنوان وزیر معین ستاد اقتصاد مقاومتی برای استان خراسان جنوبی انتقاد کرد و گفت: عملکرد وزیر معین اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی خوب نبوده و خواسته ما از استاندار این است که وزیر معین استان تغییر کند.
اشک‌های رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی
در حالی که اشک‌های پورعیسی جاری شده بود اظهار کرد: خداراشاکرم از این که برای من فرصتی ایجاد کرد که بتوانیم دو سال در استان خراسان جنوبی بمانم.
وی افزود: زمانی که گفتند گزارش عملکرد ارائه دهید، چشم‌هایم اشک گرفت. خدایا کمک کن در روز قیامت بتوانیم گزارشی ارائه دهیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: آن‌چه خداوند بر ما قرارداده، ما باید تلاش می‌کردیم به منصه ظهور برسانیم.
پورعیسی افزود: خداوند توفیق داد در خدمت مردم عزیز باشیم. دعا می‌کنیم ما را جایی بیندازد از خراسان جنوبی محروم‌تر باشد تا کاری کنیم که برای ما بماند.
انتهای پیام/۴