مدیرکل سابق ثبت احوال خراسان جنوبی

تعیین تکلیف ۳۰۰ شناسنامه ممنوع الخدمات در خراسان جنوبی/ ثبت احوال در انتخابات نقش کلیدی و مهم دارد

مدیرکل سابق ثبت احوال خراسان جنوبی گفت: ۳۰۰ شناسنامه ممنوع الخدمات در خراسان جنوبی تعیین تکلیف شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مراسم تودیع و معارفه مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز با حضور صامعی مشاور عالی سازمان ثبت احوال کشور، خوش‌خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی و مدیران استانی برگزار شد.
مجتبی فاطمی مدیرکل سابق ثبت احوال خراسان جنوبی در این مراسم، اظهار کرد: طی دو سال گذشته اصل مردمی داری و قانون مداری در همه بخش های اداره کل ثبت احوال استان مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: در سال‌های گذشته صف‌های طولانی از مردمانی داشتیم که با وجود داشتن شناسنامه از خدمات محروم بودند اما با پیگیری‌های انجام شده تاکنون ۳۰۰ نفر از این افراد تعیین تکلیف شدند و امروز خدمات دریافت می‌کنند.
مدیرکل سابق ثبت احوال خراسان جنوبی همچنین از تعیین تکلیف پرونده های مجهول الهویه برای مرزنشینان استان خبر داد و گفت: همچنین خراسان جنوبی در صدور کارت هوشمند ملی رتبه نخست کشور را کسب کرده است.
فاطمی تصریح کرد: سازمان ثبت احوال در جشنواره شهید رجایی رتبه نخست رضایتمندی مردم را کسب کرده است.
وی افزود: سلطان پروری در این مجموعه ممنوع بوده و سکانداری نیروهای جوان یکی از نمودهای این نگاه خوب است.
فاطمی با تأکید بر این‌که کسب موفقیت های حاصله با تلاش و کوشش همه همکاران بدست آمده است، افزود: در خراسان جنوبی نیروهای بسیار خوبی وجود دارد که در جهت خدمت صادقانه به مردم تلاش می‌کنند.
ناصر خوش‌خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: بدون شک نام، شهرت و آوازه خراسان جنوبی جز با خدمت و اقدامات صادقانه مقدور نیست.
وی با اشاره به این‌که مسئولان استان جزو افرادی هستند که به مردم خدمت کرده و همیشه منشأ خیر و برکت بوده‌اند، افزود: انتخاب مدیر جدید ثبت احوال استان باعث ایجاد انگیزه، تحرک و پویایی بین خادمان حوزه ثبت احوال خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: مردم همیشه قدردان مسئولانی هستند که در جهت رفع مشکلاتشان گره‌گشایی کردند.
خوش‌خبربا اشاره به اینکه تاکنون اقدامات خوبی در ثبت احوال استان انجام شده که جای تقدیر دارد افزود: مسئولیت یک امانت است که باید به صاحبش برگردانیم اما این مسئولیت زمانی شیرین است که مسئولیت پذیر باشیم و برای ارائه خدمت به جامعه هدف خود از هیچ کوششی دریع نکنیم.
خوش‌خبر ثبت احوال را از سازمان‌های تخصصی عنوان و بیان کرد: همه ما به نوعی با این سازمان ارتباط داریم و هیچ گاه ارتباط بین مردم با سازمان ثبت احوال قطع نخواهد شد.
وی نقش سازمان ثبت احوال را یک نقش بی‌بدیل در تمام عرصه‌ها دانست و افزود: چینش تخصصی و به کارگیری نیروهای نخبه بر مبنای دانش در این سازمان برنامه‌هایی را طرح‌ریزی کرده که در تمام امور برای ما ملموس است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری گفت: این سازمان در انتخابات نیز یک نقش کلیدی و مهم دارد‌.
خوش‌خبر با بیان اینکه این سازمان بر پایه دانش و نرم افزارهای مدرن پایه‌گذاری شده است تصریح کرد: امروز در ثبت احوال از نیروهایی استفاده می‌شود که اقدامات آنها تاثیرگذار بر همه کارهای سایر دستگاه‌ها است.
وی ادامه داد: به هنگام کردن آمارها و وقایع چهارگانه مسیر سیاست گذاری را برای ما روشن می‌کند که یقینا در هر جا بتوانیم از تخصص و دانش آن استفاده کنیم خروجی آن برای جامعه هدفمان بسیار بالا خواهد بود‌.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر این‌که امروز در برخی شاخص‌ها خراسان جنوبی رتبه اول کشوری را دارد، گفت: با تلاش می‌توانیم در تمامی شاخص‌ها در سطح کشور برتر باشیم.
وی خاطرنشان کرد: امروز اگر جمهوری اسلامی در صحنه‌های مختلف حرفی برای گفتن دارد رمز آن اتحاد و همدلی بین تمام اقشار است‌.
در پایان این مراسم از زحمات مجتبی فاطمی مدیرکل سابق ثبت احوال خراسان جنوبی تقدیر و علیرضا مهرآور به عنوان مدیرکل جدید ثبت احوال خراسان‌جنوبی معرفی شد‌‌‌.
انتهای پیام/ ۱۳۲