در نشست قرارگاه دانشگاهی مقابله با ویروس کرونا مطرح شد

تعیین ۹ گلوگاه خاص برای توقف اتوبوس‌ها در محورهای خراسان‌جنوبی/ مردم در خانه بمانند

استاندار خراسان جنوبی گفت:۹ گلوگاه خاص برای توقف اتوبوس‌ها در محورهای استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند محمد دهقانی فیروزآبادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در نشست قرارگاه دانشگاهی مقابله با ویروس کرونا که با حضور استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: روند ابتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی رو به رشد است اما هنوز شیوع ویروس کرونا در استان به مرحله بحرانی نرسیده است.
وی افزود: همانطور که به بارها اعلام شده توصیه می شود مردم در خانه بمانند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: راه‌اندازی آزمایشگاه ویروس شناسی کرونا در بیمارستان ولیعصر(عج) کمک زیادی به تعیین تکلیف افراد بستری مشکوک به کرونا کرد.
دهقانی تامین اقلام ضروری مصرفی مورد نیاز بیمارستان‌های استان را با حمایت استاندار و تیم پشتیبانی قوی از دانشگاه مطلوب دانست و افزود: لازم می‌دانم از زحمات استاندار خراسان جنوبی، یکایک کادر درمانی و دست اندرکاران درگیر مقابله با کرونا صمیمانه سپاسگزاری کنم.
محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی نیز در این نشست با بیان این‌که تمام افراد جامعه در هر شغل و حرفه‌ای مکلف به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هستند، گفت: هدف اصلی در ابلاغ دستورالعمل‌ها، حفظ آرامش جامعه است.
وی با تاکید بر این‌که تمام مردم باید خطر کرونا را جدی بگیرند بیان کرد: تبلیغات و اطلاع رسانی گسترده نکات و توصیه‌های بهداشتی با کارهایی از قبیل نصب بنرهای مرتبط از برنامه‌هایی است که به طور جدی دنبال می‌شود.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ازدحام جمعیت و شلوغی در برخی فروشگاه‌ها و مراکز فروش گفت: بر اساس دستورالعمل های بهداشتی، مدیران این مجموعه‌ها مکلفند ضمن اقدام به ضد عفونی مکرر محیط، دستکش یکبار مصرف در اختیار مشتریان خود قرار دهند.
معتمدیان با بیان این‌که کمیته نظارت و بازرسی ستاد مدیریت کرونای استان، مجوز لازم برای برخورد قانونی با ناقضان قانون را دارد متذکر شد: نانوایی‌ها، جایگاه‌های سوخت، اماکن عمومی و اماکن صنفی از این قاعده مستثنی نیستند.
وی عنوان کرد: نظارت‌ها و بازرسی‌ها به صورت شبانه‌روزی و بی وقفه انجام می‌شود.
تعیین ۹ گلوگاه خاص برای توقف اتوبوس‌ها در محورهای خراسان‌جنوبی
استاندار خراسان جنوبی تعیین ۹ گلوگاه خاص برای توقف اتوبوس‌ها در محورهای استان را از مهمترین اقدامات در راستای محدودیت ترددها برشمرد و خاطرنشان کرد: اتوبوس ‌های در حال گذر از محورهای استان، فقط برای نماز و استراحت، اجازه توقف در این ۹ مجتمع بین راهی را دارند.
معتمدیان با بیان این‌که اتوبوس‌های درگذر، اجازه ورود به داخل شهرهای استان را ندارند و به محض ترک هر مجتمع، فضا بلافاصله ضد عفونی و گندزدایی می‌شود افزود: هدف از اعمال این محدودیت‌ها، پیشگیری از شیوع بیماری کرونا است.
وی از استقرار نیروهای کنترل شرایط در ورودی و خروجی شهرهای استان خبر داد و گفت: کنترل دمای بدن و شرایط مسافران در ورودی و خروجی شهرها، مهمترین هدف از استقرار این افراد است.
کمبود ماسک مختص خراسان جنوبی نیست
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: افراد مشکوک با کنترل کامل برای بستری و شروع درمان به بیمارستان‌ها منتقل می‌شوند و استان نیز برای تأمین اقلام بهداشتی تلاش می‌کند اما کمبود برخی موارد مثل ماسک متأثر از افزایش درخواست‌ها است که در کل دنیا مشهود است.
معتمدیان تصریح کرد: در توزیع اقلام بهداشتی اولویت‌هایی تعیین شده و بر این اساس کادر درمانی، پزشکان و پرستاران در اولویت می‌باشند و بیماران خاص در جایگاه بعدی قرار دارند.
وی تاکید کرد: با افرادی که پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی را نقض کنند برخورد قانونی می‌شود.
در این نشست از زحمات مجموعه دست اندرکاران نظام سلامت استان به عنوان خط مقدم مبارزه با کرونا صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.
اتهای پیام/۱۲۷