مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد

تغییر زمان برگزاری امتحانات نهایی از شهریور به مرداد ماه

واقعی گفت: امتحانات نهایی تمامی رشته‌های سال سوم دوره متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای)، پیش‌دانشگاهی و پایه دوازدهم به جای شهریور از 22 مرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی صبح امروز با بیان این‌که امتحانات نهایی تمامی رشته‌های سال سوم دوره متوسطه (نظری، فنی و حرفه‌ای)، پیش‌دانشگاهی و پایه دوازدهم به جای شهریور از ۲۲ مرداد ماه سال جاری برگزار می شود، اظهار کرد: این امتحانات به‌ صورت حضوری و براساس مجوز ستاد ملی مدیریت کرونا، در بازه زمانی بیست و دوم مرداد تا سیزدهم شهریور ماه،با رعایت پروتکل‌های بهداشتی،به‌ویژه حفظ فاصله اجتماعی و استفاده اجباری از ماسک توسط دانش آموزان و عوامل اجرایی برگزار می‌شود.
وی با بیان این که مراقبین سلامت و کمک کارشناسان شبکه بهداشت بر رعایت موازین بهداشتی نظارت مستمر خواهند داشت، تصریح کرد: دانش آموزان پایه دوازدهم در این نوبت نیز به سؤالاتی پاسخ می‌دهند که در دو بخش طراحی ‌شده و در بخش اول؛ از ۸۰ درصد تدریس حضوری، ۱۶ نمره سؤال طراحی‌شده که پاسخ‌گویی به آن‌ها الزامی است و دانش آموزان برای کسب نمره کامل این بخش باید به تمام سؤالات آن پاسخ دهند و در بخش دوم؛ برای کسب ۴ نمره باقیمانده دو نوع سؤال در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: نوع اول سؤالات از ۲۰ درصدی است که به ‌صورت غیرحضوری تدریس شده و نوع دوم، مجدداً از ۸۰ درصدی است که به ‌صورت حضوری تدریس شده است و دانش آموزان مجاز هستند از بین این دو نوع سؤالات، برای کسب ۴ نمره، سؤالاتی را که آمادگی بیشتری دارند انتخاب و پاسخ دهند.
واقعی تأکید کرد: ناظرین ستادی و استانی ضمن بازدید مستمر از حوزه‌های برگزاری امتحانات، بر اساس چک لیست‌های نظارتی نسبت به تهیه گزارش از چگونگی برگزاری و رعایت مقررات و شیوه‌نامه‌های مرتبط، اقدام و بازخوردهای مقتضی را ارائه می‌‌کنند. و اعلام نتایج امتحانات نیز در هفته آخر شهریور ماه ۹۹ توسط مدارس محل تحصیل دانش آموزان انجام خواهد شد.
انتهای پیام/ ۱۳۲