در راستای توسعه فرهنگ مهارت آموزی؛

تفاهم نامه مابین اتاق بازرگانی بیرجند و اداره کل فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی امضا شد

در راستای توسعه فرهنگ مهارت آموزی، تفاهم نامه‌ای بین اتاق بازرگانی بیرجند و اداره کل فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی امضا شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، صبح امروز به منظور ارتقای صلاحیت‌های فنی و حرفه‌ای و توانمندسازی اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان، توانمندسازی بنگاه‌های اقتصادی عضو اتاق استان، توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی و افزایش بهره وری از طریق آموزش عملی و کاربردی برای انسجام بخشی به آموزش‌های شاغلین بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات و بازاریابی، آموزش و انتقال تکنولوژی تفاهم‌نامه فی مابین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی امضا شد.
این تفاهم‌نامه در راستای ایجاد همکاری دو جانبه و برای شناسایی و اجرای آموزش صنایع و حرفه‌ها با موضوعات مختلف تنظیم شده است.
همکاری در ایجاد شبکه‌های استانی آموزشی با هدف ارائه خدمات آموزشی به بازارهای هدف، شناسایی و اجرای آموزش‌های فنی وحرفه‌ای در استان، استفاده از توانمندی‌های طرفین به منظور توسعه آموزش‌های مهارتی و بسترسازی ایجاد اشتغال مبتنی بر مهارت با توجه به ظرفیت‌های طرفین از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.
محسن احتشام رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند در مراسم انعقاد این تفاهم‌نامه، بیان کرد: تفاهم‌نامه فی مابین اتاق بازرگانی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در جهت ارتقا و غنی سازی شغل است و این تفاهم نامه در خصوص مهارت هایی که در بخش صنعت وجود دارد تنظیم شده است.
وی گفت: مرکز فنی و حرفه‌ای می‌تواند برای ارتقای سطح مهارت کارکنان اتاق و شرکت هایی که عضو اتاق هستند و این نیز منجر به پیشرفت محصولات و تولیدات آن ها می شود.
احتشام افزود: باید در جهت ارتقای مهارت گام برداشت و اتاق بازرگانی نیز به موفقیت محصولات تولید شده و پیدا کردن بازارهای داخلی و بین المللی برای عرضه محصولات کمک می کند.
حسین خوشایند مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم، اظهار کرد: داشتن شغل یکی از مشکلات جوانان است و لازمه پیدا کردن شغل در بازار نیز داشتن مهارت و حرفه است.
وی با بیان این‌که مهارت داشتن تاثیر بسزایی در اشتغال جوانان دارد، بیان کرد: یکی از مشکلات فنی و حرفه‌ای استان نیز بازاریابی و فروش محصولات است لذا امیدواریم با این تفاهم نامه کارآموزان به بازارهای خارج از استان وصل شوند.
انتهای پیام/ ۱۳۲