نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

تفکر بسیجی می‌تواند مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند

خسروی گفت: تفکری که بتواند مشکلات کنونی کشور به ویژه در زمینه اقتصادی را برطرف کند پایبندی عملی مسئولان و تفکر بسیجی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی اسفزار نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در جمع بسیجیان شهرستان درمیان اظهار کرد: تفکر بسیجی آن چیزی است که طی این ۴۳ سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته آن را سرپا نگه داشته است.

وی افزود: تفکری که بتواند مشکلات کنونی کشور به ویژه در زمینه اقتصادی را برطرف کند پایبندی عملی مسئولان و تفکر بسیجی خواهد بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این چهار ماهی که دولت جدید روی کار آمده احساس جامعه این است که امید مردم در مسائل مختلف رو به آرامش است و علت افزایش امید به دولت سیزدهم عمل به تفکر بسیجی توسط دولت به ویژه شخص رئیس جمهور است.

خسروی عنوان کرد: رئیس جمهور سلامت و معیشت مردم را به عنوان اولویت‌های کاری خود مشخص کردند که سلامت مردم تقریبا در حال حاصل شدن است؛ حدود ۴۵ میلیون از جمعیت ایران اسلامی دو نوبت واکسن را تزریق کرده و این ایمنی به وجود آمده است که نتیجه آن بازگشایی مدارس و برداشتن برخی از محدودیت‌ها است.

وی با بیان این‌که تقریبا بحث سلامت محقق شده، اظهار کرد: بحث مشکلات معیشت برای برطرف شدن زمان می‌طلبد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برخی از گرانی انتقاد داشته و ادعا دارند که چرا گرانی برطرف نشد حداقل ۸ ماه به دولت جدید فرصت بدهید بعد انتقاد کنید چراکه خرابی هایی از دولت گذشته به این دولت به ارث رسیده که بسیار زیاد است.

خسروی تصریح کرد: مراقب باشیم از این نارضایتی‌هایی که به وجود می‌آید دشمن علیه ما و ایران استفاده نکند.

وی بیان کرد: دولت سیزدهم دولتی را تحویل گرفته که تا پنج سال آینده سررسید قسط‌ها و بدهی های دولت‌های گذشته ماهیانه تا ۱۳ هزار میلیارد تومان باید پرداخت کند و این یک قلم از این مشکلات است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در نطق میان دستور مجلس که طی ۲۰ روز گذشته نوبت من شد از زبان شما مردم به رئیس جمهور گفتم که افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارمندان درد تمام مردم را دوا نمی‌کند. در مورد کنترل بازار و قیمتها مسائلی مطرح شد که هم مردم و هم کارمندان بهره ببرند.

خسروی افزود: کارنامه دولت تا کنون کارنامه قابل قبولی است.

وی به اولین سخنرانی آیت الله رئیسی در سازمان ملل اشاره و تصریح کرد: در این سخنرانی رئیس جمهور ایران مواضعی محکم و آبرومندانه ایراد کرد و در اولین جمله خطاب به دنیا گفتند:” به آمریکا اعتمادی” نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این جمله را باید در مقابل مدیریت مدیرانی که به غرب، اروپا و آمریکا دل سپردند و بدون اجازه از سیاست‌های کلی کشور رفتند و با اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا تلفنی صحبت کردند و دانسته یا ندانسته رئیس جمهور آمریکا را مردی باهوش دیدند.

خسروی عنوان کرد: به قول خود رئیس جمهور آمریکا اوباما کسی بود که صنعت هسته ای ما را بدون شلیک یک گلوله گرفت اما دولتمردان ما در گذشته با کمال تاسف با وعده‌های نسیه سرمایه های مردم را دادند، به اقتصاد مردم توجه نکردند، به ظرفیت های درونی این مردم توجه نشد و این وضع زندگی است که برای ما و شما به وجود آورده‌اند.

وی بیان کرد: امروز جریان مقاومت آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در مذاکرات جدیدی که در چند روز آینده آغاز خواهد شد به دنبال این هستند که نفوذ ایران اسلامی را در منطقه ای اسلامی بگیرند و جریان مقاومت را در عراق، سوریه، یمن و همه کشورهای اسلامی تضعیف کنند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: محکم و با استوار اعلام شد که موضع جمهوری اسلامی بعد از این درمذاکرات فقط و فقط با محوریت لغو تحریم‌ها خواهد بود و دیگران حق ندارند شرط بگذارند. جمهوری اسلامی باید به دستور مقام معظم رهبری مذاکرات را راستی آزمایی کند.

خسروی به تامین امنیت درونی ایجاد شده توسط دولت سیزدهم اشاره و اظهار کرد: علی‌رغم تمام مشکلاتی که در کشور افغانستان به وجود آمده اما کشور جمهوری اسلامی ایران به برکت مردم و قوای مسلح امروز امنیت قابل قبولی دارد.

وی به اتفاقات بنزین در آبان سال جاری اشاره کرد و افزود: قرار بر انجام برنامه‌های بنزین سال گذشته و خسارتهای وارده بر کشور بود اما به شکرانه خدا این فتنه در نطفه خفه شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سیزدهم در سیاست خارجی دولت فعالی است ما به دنبال گرفتن پول مردم از کشورهای اروپایی مثل انگلیس هستیم.

خسروی عنوان کرد: معجزه بسیج که کشور ما را ۴۳ سال است نگه داشته امید می‌رود این تفکر و اخلاص ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: امروز رئیس جمهور با تفکر بسیجی خود را از مردم دانسته و در میان مردم است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور طی ۱۰۰ روز ۱۰ سفر استانی انجام داده است کشور ایران اینگونه دولت فعالی می‌خواست که محقق شد و ان‌شاءالله تمام مسئولان کشور در میدان بودن را از رئیس جمهور الگو بگیرند و با پیگیری‌های به موقع مشکلات را برطرف کنند.

خسروی به حضور سریع معاون اول رئیس جمهور در میان مردم سیل زده اشاره و افزود: ان‌شاءالله با همین تفکرات بسیج، هر سه قوه در کنار ملت بزرگ و بسیجیان سایر مشکلات کشور به ویژه مسائل اقتصادی را حل کند.

انتهای پیام/۱۲۷