فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی:

تفکر بسیج در تمامی عرصه‌ها راهگشاست/ امید را با بیان دستاوردهای انقلاب به جامعه تزریق کنیم

سردار مهدوی با بیان اینکه تفکر بسیجی در همه عرصه ها راهگشاست، گفت: امید را با بیان واقعیت ها و دستاوردهای انقلاب به جامعه تزریق کنیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار محمدرضا مهدوی امروز در دیدار با اهالی فرهنگ و رسانه که به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: امیدوارم خداوند توفیق به همه ما بدهد تا با تفکر بسیجی وظایفی که بر عهده ما گذاشته اند به نحو مطلوب انجام دهیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه باغ شهادت به روی بسیج باز است و در این روزها هر روزی شهیدی را به خانه ابدیت بدرقه می کنیم، تصریح کرد: تشکیل بسیج در پنجم آذرماه ۱۳۵۸ از آینده نگرانه ترین حرکت‌های حضرت امام خمینی(ره) بود و هر زمانی که از تفکر بسیجی استفاده شد راهگشای تمام مسائل و مشکلات در عرصه های مختلف بوده است.

وی ادامه داد: در ابتدای انقلاب اسلامی شاید تصور مردم این بود که از بسیج تنها در امور نظامی استفاده می شود اما زمان نشاد داد که عرصه امنیتی و نظامی یکی از عرصه های خدمتی بسیج است.

سردار مهدوی تأکید کرد: دوران دفاع مقدس از موفق ترین و موثرترین حوزه های فعالیت و جهاد بسیجیان است و سند آن شهدای بسیاری است که تقدیم این انقلاب و نظام اسلامی شد.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه پس از اتمام جنگ تحمیلی تازه کار بسیج در عرصه سازندگی، محرومیت زدایی، علمی، اقتصادی، پزشکی، سوادآموزی و همه امور مورد نیاز جامعه آغاز شد، افزود:  در طی ۴۳ سال گذشته هر جایی مشکلی در کشور به وجود آمده این مشکل با تفکر بسیجی حل شده است.

وی با اشاره به خدمت رسانی بدون منت و چشم داشت بسیج در حوزه آبرسانی، احیای قنوات، راه سازی حتی در دورترین نقاط مرزی و روستایی، عنوان کرد: افتخار بسیج خدمت رسانی به آحاد مردم با اخلاص و بدون منت است.

سردار مهدوی با بیان اینکه یکی از مشکلات سیستم های اداری همین منیت ها و فکر کردن به جایگاه و مقام ها است، تصریح کرد: اما تفکر بسیجی، شأنیت ها را برای انجام امور و گره گشایی از مشکلات مردم و جامعه کنار می گذارد و اگر این تفکر در اشاعه و طنین انداز شود بسیاری از مشکلات از کشور رخت برمی بندد.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با تأکید بر اخلاص، بصیرت و اقدام به موقع و بهنگام در تفکر بسیجی، ادامه داد: نقش بسیج از ابتدای انقلاب تاکنون بی بدیل بوده و هر جایی توانسته پیش برندگی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه بسیج نقش معین و کمک کنندگی به دستگاه های مختلف را دارد و حلقه اتصالی برای مجموعه ها و نهادها است، گفت: آحاد مردم و مسئولان در هر عرصه ای که فعالیت می کنند می تواند بسیجی باشند و برای رسیدن به اهداف متعالی نظام اسلامی تلاش کنند.

سردار مهدوی با تأکید بر اهمیت جهاد تبیین و نقش اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در این زمینه، تصریح کرد: دشمن با صدها دروغ، جوانان ما را منفعل کرده و به کف خیابان آورده و آنها را حمایت و هدایت می کند ولی ما واقعیت ها  و دستاوردهای نظام اسلامی را نمی توانیم به این قشر منتقل کنیم تا متوجه شوند که دشمن دورغ می گوید.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بر تبیین دستاوردها و خدمات جمهوری اسلامی حتی مناطق صعب العبور روستایی تأکید کرد و افزود: متاسفانه به خاطر کم کاری ما در بیان واقعیت ها و دستاوردهای نظام اسلامی، امروز همان هایی(پهلوی) که سالها بر ایران حکومت می کردند اما هیچ کاری نکردند ادعا دارند که به کشور برگردند.

وی با بیان اینکه امروز که دشمن از همه جا ناامید شده است و قطار روی ریل پیشرفت ایران قوی را می بیند با تمام توان خود جنگ ترکیبی و رسانه ای علیه ایران به راه انداخته است، عنوان کرد: امروز اگر دشمن می توانست اقدام نظامی و عملیاتی انجام دهد یک لحظه هم کوتاه نمی آمد اما می داند که اگر یکی بزند ۱۰تا می خورد.

سردار مهدوی در ادامه عنوان کرد: امریکایی ها و اروپایی ها با همه امکانات وارد میدان می شوند اما هیچ غلطی نمی توانند بکنند، همانطور که قبل از این هم نتوانستند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به بخشی از پیشرفت ها و حرکت های رو به جلوی ایران در هفته های اخیر که دشمن تلاش دارد با برخی اغتشاشات مانع این حرکت شود، افزود: مردم باید خروجی کار و تلاش مسئولان را ببینند تا مجدد اعتماد آنان به نظام اسلامی برگردد و رسانه ها می توانند با انعکاس عملکردها و دستاوردهای عمق بخشی انقلاب را رقم بزنند.

وی در ادامه بیان کرد: امید در جامعه با انعکاس فعالیت های مثبتی که انجام می دهیم حاصل می شود.

سردار مهدوی با اشاره به اینکه سند ۱۰ ساله اعتلای بسیج برای اجرا ابلاغ شده است، عنوان کرد: هدف از سند اعتلای بسیج، استحکام بخشی درونی و نقش آفرینی در تحقق مردم سالاری دینی و تمدن سازی است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در پایان به اهمیت بصیرت در این روزها برای مقابله با حربه تزویر دشمن اشاره کرد و گفت:  اما ‌دشمن باید بداند که این بار نوبتی نیست که امام حسن(ع) صلح را بپذیرد و امام حسین(ع) به مسلخ برود بلکه عاشورایی رقم خواهیم زد که برای ابدیت ریشه کفر و الحاد از زمین پاک شود و این انقلاب را به صاحب اصلی آن امام زمان(عج) خواهیم داد.