استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد

تقاضاها در خراسان جنوبی هوشمندانه باشد/ مدیران اجرایی، فرصت آزمون و خطا بس است از استان‌های دیگر یاد بگیرید!

استاندار خراسان جنوبی گفت:مدیران اجرایی شما رو به خدا از استان های دیگر یادبگیرید،فرصت آزمون و خطا دیگر بس است؛هر کدام از شما بالای 30 سال تجربه کار اجرایی دارید و انتظارات ما از شما بیشتر از این ها است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،محمد مهدی مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک کار گروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی خطاب به اعضای جلسه،اظهار کرد:برای بنده شنیدن برخی از مسائل و موضوعات در این جلسه بسیار جای تعجب دارد؛باید مدیران و دست اندرکاران مربوطه،تکلیف خودشان و همچنین تکلیف این کار گروه را مشخص کنند.
وی در خصوص بحث برگشت بسیاری از طرح ها و از جمله طرح های شهرستان نهبندان از بانک های استان و به ویژه بانک کشاورزی و کم کاری این بانک در این خصوص،تصریح کرد:بر کسی پوشیده نیست که شهرستان نهبندان گلوگاه امنیت استان است و اگر ما نتوانیم طرح های اشتغال را در این شهرستان به درستی راه بیندازیم،قطعا در بقیه نقاط استان نیز‌ به موفقیت نخواهیم رسید.
استاندار خراسان جنوبی با بیان این که بسیاری بحث ها تاکنون در خصوص نهبندان مطرح بوده است،خاطرنشان کرد:این که طرح توسعه این‌ شهرستان از مدت دو دهه قبل مطرح بوده ،بحث نابجایی نبوده است.
مروج الشریعه ادامه داد:آنچه مسلم است آن است که اگر شهرستان نهبندان آباد شد،بقیه استان نیز آباد خواهد شد وا گر در این خصوص کم کاری صورت بگیرد،باید منتظر عواقب جبران ناپذیر آن باشیم و کشفیات پیاپی مواد مخدر در این شهرستان،گواه این مدعا است.
وی در جواب ادعای مدیریت شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی مبنی بر عدم بررسی طرح های ارجاع داده شده به بانک کشاورزی استان،یادآور شد:عملکرد کمیته فنی ضعیف بوده و باید این کمیته در شهرستانی از استان که دارای بالاترین مشکلات است(نهبندان)،خیلی بهتر از این عمل می کرد.
استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:بنده از فعالیت این کار گروه رضایت نداشته و این کار گروه و همچنین کمیته فنی بایستی بعد از این بهتر عمل کنند.
آقای شهرکی،با اقتدار پشت طرح های ارائه شده به بانکها بایستید
مروج الشریعه با حالتی برافروخته خطاب به شهرکی مدیر کل سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان جنوبی متذکر شد:جناب شهرکی؛شما بایستی با اقتدار،پشت طرح های ارائه شده به بانک ها ایستاده بودید و اگر بانکی مشکلی در راستای پرداخت تسهیلات داشت خبر می دادید نه این که بی خیال باشید.
وی اضافه کرد:تمام حاضرین در این جلسه،به ناهماهنگی بین سازمان صنعت،معدن و تجارت استان و همچنین بانک کشاورزی کاملا پی برده اند و این اصلا خوشایند نیست.
استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:جناب شهرکی؛شما نماینده شما در خراسان جنوبی هر کسی است باید لحظه به لحظه وضعیت طرح هایی که به بانک برای پرداخت تسهیلات ارائه می شود را رصد کنید نه این که بسیاری از مسالی که شاید جای آن در این جلسه نباشد و مربوط به مشکلات داخلی خودتان باشد را در اینگونه جلسات مطرح کنید.
مروج الشریعه اذعان داشت:عدم دقت دبیرخانه کمیته اشتغال استان،به صورت واضح محرز است.
وی همچنین با خطاب قرار دادن قزل باش‌ مدیریت شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی نیز گفت:این که شما با خیال راحت در این جلسه عنوان کنید که برخی طرح ها به دلایل بسیار جزیی‌برگشت خورده و یا نیازمند تایید از مرکز است چندان خوشایند نیست چرا که بسیاری از این طرح های برگشتی،اگر قرار باشد که مجدد به مرکز فرستاده شود،یک فرآیند زمان بر بوده و باید بگوئیم که نمی توانیم چندان به آن امیدوار باشیم چون فرصت ما بسیار اندک است.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره این که مدیریت شعب بانک کشاورزی استان بایستی با تعامل سازنده خویش با مرکز،در جهت رفع مشکلات پرداخت تسهیلات به طرح های مورد نظر در استان،نهایت تلاش خویش را به کار گیرد،ابراز کرد:نوع ادبیات و طریقه پیگیری در این خصوص از مسائل بسیار مهمی است که نباید نادیده گرفته شود.
مدیران اجرایی،از استانهای دیگر یاد بگیرند/ عدم آشنایی مدیران خراسان جنوبی با حداقل وظایفشان
مروج الشریعه با بیان این که بسیاری از طرح ها در سایر استان های کشور اجرایی می شود اما در خراسان جنوبی برخی مدیران با حداقل وظایف شان آشنایی ندارند،تبیین کرد:مدیران اجرایی شما رو به خدا از استان های دیگر یادبگیرید،فرصت آزمون و خطا دیگر بس است؛هر کدام از شما بالای ۳۰ سال تجربه کار اجرایی دارید و انتظارات ما از شما بیشتر از این ها است.
وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه عنوان کرد:تعداد کم طرح های ارائه شده در برخی شهرستان ها از جمله نهبندان و سرایان به بانک ها و متعاقب آن،برگشت بالای تعداد پرونده های متقاضی پرداخت تسهیلات در این خصوص واقعا امری نگران کننده است؛نظرتان چیست که برای بررسی و رصد این موضوع و همچنین پیگیری طرح های استانی ،با همکاری رسانه ها یک تیم رسانه ای تشکیل دهیم؟
همه مدیران مقصر هستند!
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این که همه شما مدیران‌ مقصر هستید،مطرح کرد:خراسان جنوبی استان اول پایلوت کشور است و باید هر تقاضایی در این استان صورت می گیرد،حساب شده و هوشمندانه باشد.
مروج الشریعه افزود:توجه به ارقام،سقف و دستورالعمل های ویژه تسهیلات بایستی حتما به صورت کارشناسی مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد:توزیع متوازن ۲۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی از محل صندوق کارآفرینی و امید از موضوعات بسیار مهمی است که باید با حساسیت خاص دنبال شود چرا که تراکم متمرکز تسهیلات در یک نقطه مشروط به جذب بیشتر،کار غلطی است.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۱۱/ ۱۲۷