مراسم اختتامیه رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج؛

تقدیر از فعالان بسيجی در حوزه رسانه و فضای مجازی/ سردار سپهر: عرصه جنگ نرم را خالی نخواهیم کرد/ معین:دوران «بزن در رو» در فضای مجازی گذشته است

اختتامیه دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

به گزارش خاورستان، اختتامیه دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتالی به همت سازمان فضای مجازی بسیج، شب‌گذشته و با حضور سردار شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، سردار سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج و جمعی از فعالان فضای مجازی در مجتمع ۵ آذر سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.
در این رویداد ۴۸ ساعته که از صبح روز چهارشنبه با حضور سردار محمدرضا نقدی در مجتمع ولیعصر (عج) آغاز شد ۳۵۴ بسیجی توانمند در حوزه تولیدات تخصصی دیجیتالی، در قالب صد و هجده تیم از سراسر کشور به رقابت پرداختند.
موضوعات معرفی شده از سوی سردار نقدی در حوزه بازی سازی، نجات جورج فلوید؛ در حوزه پویانمایی، فتح قدس توسط سپاه اسلام و در حوزه نرم افزار کاربردی، ایجاد نرم افزاری برای دعا بود.
شرکت کنندگان در این رقابت طی فرصت ۴۸ که تا ۸ صبح امروز جمعه ادامه داشت شرکت کنندگان در سه بخش انیمیشن، بازی و نرم افراز به تولید محتوای دیجیتال پرداخته و با هم به رقابت پرداختند.
قرار است در مراسم اختتامیه از تولیدات دیجیتالی برگزیده تقدیر شود.
همچنین در این مراسم چهره سال فضای مجازی کشور و برترین موضوعات فضای مجازی کشور معرفی شدند.
معین در اختتامیه دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج:
دوران بزن در رو در فضای مجازی گذشته است/افسران جنگ نرم دشمن را پس زدند
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج با بیان اینکه دوران بزن در رو دشمن در فضای مجازی گذشته است گفت: دشمن در فضای مجازی یکی بزند ده تا می خورد.
مسلم معین مسئول سازمان فضای مجازی بسیج در اختتامیه دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج با بیان اینکه سابقه جنگ نرم کسانی که در این رقابت شرکت کردند سالهاست که آنها را به افسران جنگ نرم تبدیل کرده است گفت: این آب دیدگی بدون تردید به شکست تبلیغات علیه دشمن در فضای مجازی تبدیل خواهد شد.
وی با اشاره به عدم اراده لازم از سوی متولیان فضای مجازی در کشور که بخشی به خاطر غفلت و بخشی به دلیل تعمد در اجرای سیاست شبکه ملی اطلاعات است، افزود: آنهایی که دغدغه نظام و ملیت را دارند مجبورند چندیدن برابر انرژی صرف کرده تا از گذاره های ملی و مذهبی و کیان ارزشهای کشور دفاع کنند؛گناه این انرژی اضافی برگردن کسانی است که تغافل کردند.
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج در تشریح ابعاد این رویداد بزرگ دیجیتالی عنوان کرد: سال گذشته ۱۵۰۰ نفر در قالب ۵۰۰ تیم با چارچوب جدید وارد عرصه تولید محتوا شدند و طی دو روز گذشته در قالب تولیدات دیجیتالی ۱۱۸ تیم با هم به رقابت پرداختند.
معین با اشاره به اینکه با مجموع این اتفاقات دوران بزن در رو در فضای مجازی تمام شده تاکید کرد: دشمن در فضای مجازی یکی بزند ده تا می خورد.
وی خاطرنشان کرد: دشمن هر روز قوی تر و با برنامه ریزی دقیق تر مجبور است وارد میدان شود اما هر بار با جدیت بیشتر از سوی افسران جنگ نرم پس زده می شود.
تقدیر از برترین مراکز فناوری سازمان فضای بسیج
برگزیدگان مراکز فناوری سازمان فضای بسیج در حاشیه مراسم اختتامیه دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج مورد تقدیر قرار گرفتند.
بنابر این گزارش، هادی نصیری از استان اصفهان حائز رتبه اول برترین مراکز فناوری سازمان فضای مجازی بسیج شد.
همچنین امیر کیوانی از استان چهار محال بختیاری و شاهین حمیدی قمر از بوشهر نیز به تربیب رتبه های دوم و سوم را کسب کردند.
سردار شکارچی:
رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج تاثیر مثبتی در تولید محتوای سالم دارد/ این رویدادها باید مستمر باشد
سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص تاثیر رویداد سراسری تولید محتوای بسیج در تولید محتوای سالم در بستر فضای مجازی گفت: برگزاری، پایش و ارزیابی و همچنین شناسایی افراد صاحب نظر و خلاق در اینگونه رویدادها قطعا تاثیرات مثبتی در تولید محتوای سالم و کاربردی در فضای مجازی خواهد داشت.
«سردار ابوالفضل شکارچی» سخنگوی ارشد ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا، در خصوص تاثیر رویداد سراسری تولید محتوای بسیج در تولید محتوای سالم در بستر فضای مجازی گفت: برگزاری، پایش و ارزیابی و همچنین شناسایی افراد صاحب نظر و خلاق در اینگونه رویدادها قطعا تاثیرات مثبتی در تولید محتوای سالم و کاربردی در فضای مجازی خواهد داشت.
وی برگزاری اینگونه رویدادها را لازم و ضروری دانست و افزود: بهتر است برپایی و برگزاری این قبیل رویدادها که موجب تولیدات سالم در فضای مجازی میشود، استمرار داشته باشد.
سخنگوی ارشد ستادکل نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه “سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف باید چگونه تیم‌ها و افراد برگزیده و برتر را حمایت کنند؟” گفت: هم باید نیازمندی‌های مادی این تیم‌ها و افراد و هم نیازمندی‌های معنوی آن‌ها را برطرف کرد.
سردار شکارچی در پایان افزود: باید یک انسجام بخشی بین این افراد بوجود آورد، آن وقت می‌توانند کارآمدی بالایی داشته باشند.
سردار سپهر در اختتامیه دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج:
عرصه جنگ نرم را خالی نخواهیم کرد/مسئولان با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، مردم را در عرصه فضای مجازی یاری کنند
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه نیازمند قوانین در بخش حقوقی فضای مجازی هستیم گفت: مسئولان اجازه ندهند رخنه دشمنان در فضای مجازی عرصه را بر ما تنگ کند.
سردار محمدحسین سپهر، جانشین رئیس سازمان بسیج مستصعفین در مراسم اختتامیه دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج با اشاره به تقارن چهلمین سالگرد دفاع مقدس و هشت سال جنگ‌تحمیلی با ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) گفت: ما با توکل به خداوند و تاسی به دین اسلام و هدایت و امامت امام عزیز و نیز تکیه به مردم قهرمان، ایستاده و پای به رکاب رهبری و شریعت که در چهل سال انقلاب امام خود را تنها نگذاشتند، در برابر دشمن با تمام هستی خود ایستاده، از انقلاب دفاع و اسلام و انقلاب را یاری کردند.
وی افزود: امروز در نبرد جنگ نرم با دشمن و مبارزه گفتمان ها، اندیشه ها ، باورها و اعتقادات به امام خود، شهدا و بازماندگان شهدا، رزمندگان ، آزادگان و مستضعفان عالم قول می دهیم که در این عرصه جنگ نرم صحنه را خالی نخواهیم کرد.
سردار سپهر با اشاره به اینکه امروز شاهدیم در این رویداد علمی، هنری، فرهنگی و محتوایی که نوجوانان و جوانان، خواهران و برادران بسیجی شرکت کردند، دشمن ناامید شده و به عقب رانده خواهد شد عنوان کرد: برای تحقق دولت و تمدن اسلامی تلاش خواهیم کرد زیرا به خدا و امام باور داریم و صحنه را خالی نخواهیم کرد.
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه اگر در دوران دفاع مقدس ما را بیشتر یاری می کردند می توانستیم در جنگ نقش های مضاعف تری را ایفا کنیم گفت: در دوران دفاع مقدس ایستادیم و نگداشتیم یک وجب از خاک کشور کم شود.
وی ادامه داد: مسئولان و کسانی که در قوه مقننه و مجریه مسئول راه اندازی شبکه ملی اطلاعات هستند امروز نظام، اسلام و بسیجیان را در این عرصه یاری کنند.
سردار سپهر خطاب به مسئولان اجرایی با اشاره به اینکه اجازه ندهید با دست خالی فرصت ها را از دست بدهیم، تصریح کرد: امروز حضور در فضای مجازی به شیوه و سبک زندگی تبدیل شده است و همه نیازمند رشد در این زمینه هستند.
جانشین رئیس سازمان بسیچ مستضعفین با بیان اینکه نگذاریم دشمنان بشریت و اسلام عرصه را بر مستضعفان تنگ کنند تاکید کرد: چشم امید مستضعفان عالم به دین اسلام و انقلاب است.
سردار سپهر با اشاره به اینکه افسران جنگ نرم در جمهوری اسلامی ایران نیازمند حمایت در زمینه زیرساخت ها و امکانات فنی هستند عنوان کرد: امکانات فنی، علمی و اندیشه ای در دانشگاه ها باید مورد حمایت قرار گیرد.
وی با بیان اینکه نیازمند قوانین در بخش حقوقی فضای مجازی هستیم گفت: اجازه ندهید رخنه دشمنان عرصه را بر ما تنگ کند، ما ایستاده ایم اما شما هم ما را یاری کنید.
سردار سپهر در پایان خاطر نشان کرد: قول می دهیم تعالی بیشتری را در زمینه تولیدات محتوای فضای مجازی به نمایش بگذاریم و از مسیولان می خواهیم در این مسیر افسران جنگ نرم را یاری کنند.
برگزیدگان دومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج معرفی شدند
در مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از تیم های برتر تخصصی در سه حوزه تولید نرم افزارهای تلفن همراه، بازی های تلفن همراه و پویانمایی با اهدای لوح و تندیس تقدیر شدند.
بنابر این گزارش برگزیدگان دومین رویداد سراسری تولید محتوای بسیج به شرح زیر هستند:
برگزیدگان بخش نرم افزارهای تلفن همراه
رتبه اول: استان البرز محمد مهدی کاردان
رتبه دوم: استان خراسان جنوبی علی فاضلی
رتبه سوم: استان لرستان خانم شقایق گراوند
برگزیدگان بخش پویانمایی
رتبه اول: نقطه استان تهران محمد حسن پورصفری
رتبه دوم: خانه مقدس استان کرمانشاه عابدین محمدی
رتبه سوم: کووید ۱۹۴۸ از قم به کارگردانی محمدرضا شعبانی
برگزیدگان بخش بازی های تلفن همراه
رتبه اول: استان سیستان و بلوچستان علی مقدم
رتبه دوم: استان آذربایجان غربی فرشاد زادمهر
رتبه سوم: استان خراسان رضوی سید جواد حسینی
آمنه سادات ذبیح پور چهره سال فضای مجازی شد
در حاشیه اختتامیه مراسم دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج، چهره سال فضای مجازی انتخاب شد.
آمنه سادات ذبیح پور خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به دلیل گزارش های تاثیرگذار و روشنگرانه به عنوان چهره سال فضای مجازی برگزیده شد.
تقدیر از فعالان سازمان فضای مجازی بسیج
در مراسم اختتامیه دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از بخش های مختلف فعال در سازمان فضای بسیج و همچنین فعالان عرصه فضای مجازی تقدیر شد.
برگزیدگان بخش های مختلف که با اهدای لوح و تندیس مورد تقدیر قرار گرفتند به شرح زیر است:
برترین مراکز فناوری سازمان فضای بسیج در حاشیه مراسم اختتامیه دومین رویداد
رتبه اول: هادی نصیری اصفهان
رتبه دوم: امیر کیوانی چهارمحال بختیاری
رتبه ها سوم: شاهین حمیدی قمر از بوشهر
برترین های فعالان شبکه مردمی سایبری در سال ۹۸
رتبه اول: سید محسن ملی از استان خراسان رضوی
رتبه دوم فاطمه احمدی از چهارمحال بختیاری
رتبه سوم حسین دولتی از استان البرز
برترین مراکز آموزش مجازی سازمان فضای مجازی بسیج در سال ۹۸
رتبه اول: استان فارس محسن باقری
رتبه دوم: استان اصفهان جواد جلوانی
رتبه سوم: استان همدان خانم سمیه نوش آبادی
برترین پایگاه های اطلاع رسانی در سال ۹۸
رتبه اول: عصر هامون نجمه خسرو پرست
رتبه دوم: بلاغ به سردبیری یاسر معافی
رتبه سوم: صبح زاگرس به سردبیری امین شیخ ممو
برترین مراکز تولیدات تخصصی فضای مجازی بسیج
رتبه اول: استان سیستان و بلوچستان مهرداد پارسافر
رتبه دوم: استان آذربایجان شرقی فرزاد نریمان زاده
رتبه سوم:سید محمد حسینی استان یزد
برترین مراکز استانی سازمان فضای مجازی بسیج در سال ۹۸
رتبه اول: سازمان فضای مجازی استان سیستان و بلوچستان آقای طهرانی مقدم
رتبه دوم: سازمان فضای مجازی استان کهگیلویه و بویر احمد آقای محمود محمودی
رتبه سوم: سازمان فضای مجازی استان خراسان شمالی آقای حسن دوست
تجلیل ویژه رییس سازمان بسیج از جوان ترین تیم شرکت کننده
تیم استان ایلام در بخش تولید بازی های رایانه ای
همچنین در این مراسم از خانواده شهدای مدافع حرم و خانواده شهدای همراه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شهیدان پورجعفری و وحید زمانیان و خانواده شهید ابوالفضل نیکزاد تجلیل ویژه ای به عمل آمد.
انتهای پیام/۴