مسئول کانون سلامت خدمت رضوی خراسان جنوبی خبر داد؛

تقدیر از ۳۲ پزشک کانون سلامت خدمت رضوی خراسان‌جنوبی/ خدمات‌دهی بیش از ۹۰ میلیون تومانی کانون سلامت به بیماران نیازمند

مجنونی گفت: بیش از ۹۰ میلیون تومان خدمت به بیماران نیازمند، توسط کانون سلامت خدمت رضوی خراسان جنوبی ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، بعد از ظهر امروز همزمان با میلاد امام حسین(ع) و طی مراسمی با حضور دبیر کانون های خدمت رضوی خراسان جنوبی و مسئول کانون سلامت خدمت رضوی استان از ۳۲ پزشک فعال و عضو کانون سلامت خدمت رضوی خراسان جنوبی تقدیر شد.
حسن مجنونی مسئول کانون سلامت خدمت رضوی خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در سال جاری همزمان با عید سعید غدیر خم کانون سلامت خدمت رضوی در محل مسجد توحید در درمانگاه امام صادق (ع) کار خود را آغاز کرده است.
وی افزود: در این مدت بیش از ۹۰ میلیون تومان خدمت توسط کانون سلامت خدمت رضوی استان به بیماران نیازمند ارائه شده است.
مسئول کانون سلامت خدمت رضوی خراسان جنوبی بیان کرد: طبق پیگیری‌های انجام شده و برای دسترسی بهتر افراد نیازمند سطح شهر بیرجند برای امور درمانی و خدمات دهی کانون سلامت خدمت رضوی خراسان‌جنوبی، فضایی مناسب و کارشناسی شده در محل حسینیه مسجدالحسین جوادیه در خیابان شهید برگی در نظر گرفته شده که پیش‌بینی می‌شود در روز نیمه شعبان افتتاح شود.
مجنونی از همکاری حدود ۹۰ نفر در کانون سلامت خدمت رضوی استان خبر داد و گفت: این تعداد شامل پزشک متخصص، پزشک عمومی، پرستار، پرسنل داروخانه، راننده، نیروی خدمات و … می‌شود.
وی اظهار کرد: در شهرستان بیرجند حدود ۴۰ کانون سلامت در مساجد فعال است که کار شناسایی و معرفی بیماران نیازمند به ویزیت رایگان یا با تخفیف را به درمانگاهی که منتسب به علی ابن موسی الرضا علیه السلام است را انجام می‌دهند.
مسئول کانون سلامت خدمت رضوی خراسان جنوبی گفت: اغلب بیماران نیازمندی که به این درمانگاه مراجعه می‌کنند از شهر بیرجند هستند اما بیمارانی که دارای شرایط و بیماری خاص و صعب العلاج و نیازمند هستند نیز از شهرستان‌ها به مرکز استان ارجاع داده شده و توسط مراکز خیریه‌ای که در مرکز استان فعالیت داشته و تحت حمایت هستند برای ویزیت رایگان یا با تخفیف به این درمانگاه معرفی می‌شوند.
مجنونی بیان کرد: تلاش ما بر این است گستره خدمات‌دهی در درمانگاهی که منتسب به علی ابن موسی الرضا علیه السلام است را افزایش داده و درمانگاه نیز به بیمارستان ارتقا پیدا کند.
وی با بیان اینکه پیگیر در نظر گرفتن زمین برای بیمارستان هستیم، افزود: برای ساخت بیمارستان با آقای بختیاری رئیس کمیته امداد، آقای مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دکتر نمکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رایزنی و نامه نگاری انجام شده است.
مسئول کانون سلامت خدمت رضوی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: پزشکان در درمانگاه امام صادق (ع) که در حال حاضر در محل مسجد توحید است در ایام تعطیلات نوروز حضور نخواهند داشت و درصورت راه اندازی درمانگاه در حسینیه مسجدالحسین جوادیه در نیمه شعبان فعالیت در مکان جدید آغاز خواهد شد و اگر شرایط راه‌اندازی مکان جدید در فروردین محقق نشد فعالیت پزشکان از ۱۵ فروردین در محل درمانگاه امام صادق (ع) در مسجد توحید ادامه خواهد یافت تا شرایط نقل مکان به محل جدید فراهم شود.
انتهای پیام/۱۲۷