امام جمعه بشرویه مطرح کرد

تلاش استکبار برای پاک‌کردن حافظه تاریخی مردم و تحریف واقعیت‌ها/ روحیه بسیجی کشور را به پیشرفت رساند

حجت‌الاسلام معلمی گفت: استکبار تلاش می‌کند تا مردم، بلایی که در دوران قاجار و پهلوی سر مملکت آمد را فراموش کنند و از حافظه مردم پاک و تاریخ منحرف شود؛ سپس نظرات امام را تحریف کرده و ذهن مردم از حقیقت منحرف می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد معلمی امام جمعه بشرویه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل پایداری انقلاب اسلامی، ایمان و اعتقاد راسخ مردم به مسائل مذهبی است.
وی دومین عامل پایداری انقلاب اسلامی را وجود و حضور فقیه، عادل جامع‌الشرایط باتقوا، مدیر و مدبر در رأس حکومت بیان کرد و افزود: اگر مردم ایمان هم داشته باشند اما در راس حکومت یک انسان فقیه، عادل و عالم دینی نباشد باز ممکن است این انقلاب ادامه نداشته باشند.
امام جمعه بشرویه تاکید کرد: ایمان به خدا و ولی فقیه آگاه به زمان در کنار هم نقش اساسی و عمده در عزت و پایداری انقلاب دارد.
مشکلات اقتصادی کشور به دلیل عدم‌تبعیت از ولی فقیه است
حجت‌الاسلام معلمی ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور، گفت: همه مشکلات به عدم‌تبعیت از ولی فقیه برمی‌گردد؛ در طول ۴۱ سال انقلاب اسلامی در همه دولت‌ها آنطور که باید و شاید از ولی فقیه تبعیت نداشته‌اند.
وی افزود: همه دولت‌ها زحمات زیادی کشیدند و اقدامات موثری انجام دادند و انقلاب ما دستاوردهای زیادی داشت اما آن دستاوردهایی که می‌بینید برگرفته از اعتقادات جوانان، تخصص، تعهد و پایبندی به نظام جمهوری اسلامی و ولی فقیه بوده است.
امام جمعه بشرویه تاکید کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی در مسائل فرهنگی و سیاسی هرچه شکست خوردیم و عقب ماندیم، به عدم‌تبعیت درست دولتمردان از ولی فقیه برمی‌گردد.
حجت‌الاسلام معلمی تصریح کرد: دولت‌ها تاکنون آن‌طور که خواسته امام خامنه‌ای بوده است عمل نکرده‌اند.
وی گفت: اگر همه مسئولان به معنای واقعی تابع ولی فقیه و این آیه “یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الأَمْرِ مِنْکمْ” باشند همه مشکلات ما حل می‌شود.
زیرساخت مبارزه با فساد باید در دستگاه‌های اجرایی ایجاد شود
امام جمعه بشرویه بیان کرد: امام خامنه‌ای بارها راجع به مبارزه با فساد سخن گفته‌اند اما مبارزه با فساد آن نیست که نگاهمان به قوه قضائیه باشد.
حجت‌الاسلام معلمی تاکید کرد: باید زیرساخت ها سیستماتیک طوری باشد که فساد در آن نباشد؛ این دست دستگاه‌های اجرایی است نه دستگاه‌های قضایی.
وی تصریح کرد: دستگاه قضائی اگر جایی تخلف دید باید بگوید؛ اگر قرار باشد سیستم و نظام اداری درست نباشد هر کسی می‌تواند فساد ایجاد کند. مهم این است که دستگاه‌های اجرایی زیرساخت‌ها را درست کنند.
روحیه بسیجی کشور را به پیشرفت رساند
امام جمعه بشرویه با بیان این‌که ما هر چه داریم از بسیج و سپاه است، گفت: بسیج به معنای مجموعه سازماندهی شده نیست بلکه روحیه بسیجی است؛ ممکن است کارت فعال بسیج نداشته باشیم اما روحیه بسیجی، دغدغه محرومیت‌زدایی، به فکر مستضعفان بودن، درد مردم را داشتن و نگران بودن برای آینده نظام، انقلاب و مردم در ما وجود داشته باشد.
حجت‌الاسلام معلمی گفت: هر جا با روحیه بسیجی به مردم خدمت کردیم، پیشرفت کردیم.
وی بیان کرد: استکبار زمانی که بتواند افکار جوانان و مردم را منحرف کند موفق عمل کرده است چراکه نمی‌خواهد مردم واقعیت‌ها، دستاوردهای انقلاب و پیشرفت‌های خود را متوجه شوند.
هدف استکبار، پاک‌کردن حافظه تاریخی مردم و تحریف است
وی ادامه داد: استکبار کاری می‌کند که گذشته ما و اینکه در دوران قاجار و پهلوی چه بلایی بر سر مملکت آمد را مردم فراموش کنند و از حافظه مردم آهسته آهسته پاک و تاریخ را منحرف کنند؛ نظرات امام را تحریف کرده و زمانی که ذهن مردم از حقیقت منحرف شد خواسته مردم عوض می‌شود.
امام جمعه بشرویه تاکید کرد: ما برای آرمان‌های دینی و این ظلمی که از دوران قاجار تا آخر دوران پهلوی بر مردم ایران شد، انقلاب کردیم.
حجت‌الاسلام معلمی گفت: عزت ایران توسط دولت‌ها، کشورهای اروپایی و آمریکایی از بین رفته بود؛ قانون کاپیتولاسیون و قانون‌های دیگر مایه ذلّت کشور ایران بود و با انقلاب به عزّت رسیدیم.
وی هدف اصلی از انقلاب را تقویت مسائل دینی و معنوی عنوان کرد و افزود: در کنار این مهم باید رفاه نسبی در زندگی ایجاد شود و دین برای این برنامه و حرف دارد.
امام جمعه بشرویه تصریح کرد: اصل هدف ما عزت اسلام و نظام و اعتلای مبانی معنویت است که اگر این‌ها درست شد در کنار آن مسائل اقتصادی نیز درست می‌شود.
وی یادآور شد: دشمن تلاش می‌کند ما را از مسیر اصلی منحرف کند؛ از این‌رو نان و آب را مهمتر از معنویت جلوه می‌دهد و باید تلاش کنیم جلوی تحریف دشمن را بگیریم.
انتهای پیام/۵/ ۱۴/ ۴