وزیر ورزش و جوانان قول داد

تلاش برای اتمام پروژه‌های ورزشی در خراسان‌جنوبی/ کاهش درآمد ارزی کشور در سال ۹۸

سلطانی‌فر برای اتمام پروژه‌های ورزشی خراسان‌جنوبی قول مساعد داد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیر ورزش و جوانان به عنوان جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور و وزیر معین استان و به ریاست استاندار برگزار شد.
محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان‌جنوبی با بیان این‌که در روزهای آتی عملیات اجرایی معدن زغالسنگ حرارتی طبس آغاز خواهد شد، گفت : نیروگاه حرارتی واقع در ۸۵ کیلومتری طبس به یزد از پروژه‌های بزرگ شرق کشور است که در مجاورت بزرگترین معدن زغالسنگ منطقه و خاورمیانه قرار دارد و ان‌شاءالله در روزهای آینده شاهد آغاز به کار این معدن بزرگ هستیم .
وی افزود: از درآمدهای این معدن برای تجهیز نیروگاه حرارتی استفاده خواهد شد.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: با همراهی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به دنبال توسعه خراسان‌جنوبی هستیم و در همین راستا با تدوین سند میان مدت توسعه در دو بخش طرح‌های عمرانی و زیرساختی و همچنین اقتصادی و اشتغالزایی، تلاش کردیم تا به غیر از منابع محدود استانی، از اعتبارات ملی استفاده کنیم.
معتمدیان عنوان کرد: امیدواریم از طریق اختصاص فاینانس، ابر پروژه راه‌آهن که منجر به اتصال اقیانوس هند به ۱۱ کشور آسیای میانه خواهد شد را به سرانجام برسانیم و با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی شاهد اتصال خط ریلی بیرجند و قاینات به گناباد باشیم که با اتمام پروژه راه آهن چابهار- زاهدان- بیرجند، تحول عظیمی در سه استان شرقی کشور رخ خواهد داد.
خراسان‌جنوبی پایین ترین نرخ بیکاری کشور را دارد/ ۷ هزار مسکن محرومان تحویل داده شد
وی با اشاره به نرخ پایین بیکاری در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: طی روزهای اخیر خراسان‌جنوبی برای چهارمین فصل پیاپی با نرخ ۴ درصد، پایین‌ترین نرخ بیکاری کشور را به خود اختصاص داد که در نوع خود بی سابقه بوده است.
استاندار خراسان جنوبی گفت: سال گذشته در حوزه راه‌ها، ۴ برابر سال ۹۷ و معادل همه بزرگراه های استان احداث بزرگراه آغاز شده و در حوزه مسکن نیز ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی آغاز شده است که ۷ هزار واحد آن تحویل و مابقی نیز تا هفته دولت به اتمام خواهد رسید و ساخت ۷۷۰۰ مسکن شهری نیز تا پایان سال جاری در دستور کار قرار دارد.
وی خواستار تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی شامل سالن های چند منظوره، ۲۲ زمین چمن مصنوعی برای ۱۱ شهرستان و افزایش اعتبارات فصل پنجم مرتبط با هیئت‌های ورزشی با حمایت وزیر معین استان شد.
قول مساعد وزیر برای اتمام پروژه‌های ورزشی در خراسان‌جنوبی/ کاهش درآمد ارزی کشور در سال ۹۸
مسعود سلطانی‌فر، جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور و وزیر معین استان خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه، گفت: خراسان جنوبی استانی رو به رشد و توسعه است و هر بار به این استان سفر می‌کنیم، علیرغم محدودیت‌های اعتباری‌ شاهد تغییرات و اتفاقات مثبتی هستیم که نشانگر مدیریت خوب استاندار محترم در استان است.
وی شرایط بودجه ای کشور را دشوار عنوان کرد و افزود: درآمد ارزی کشور از ۱۱۹ میلیارد دلار به ۱۲ میلیارد دلار در سال ۹۸ کاهش پیدا کرده و تحریم‌های ظالمانه آمریکا در شرایط فعلی با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست.
وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد: نمایندگان مجلس و مدیران استان باید در دفاتر تخصصی سازمان برنامه و بودجه کشور حضور پیدا کرده برای افزایش اعتبارات ملی پیگیری و چانه‌زنی نمایند.
سلطانی‌فر، تمرکز بر طرح های توسعه صنایع و معادن استان، طرح های نیمه تمام، تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، توسعه گردشگری و… را ضروری دانست و یادآور شد: در بخش اکتشاف و بهره برداری از معادن استان نیازمند ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی هستیم و در اجرای طرح‌های بزرگ باید توجه داشت که مردم شهر و روستایی که در مجاورت طرح قرار دارند، از منافع آن بهره‌مند شده و پیوست اجتماعی طرح‌ها نادیده گرفته نشود.
وی در خصوص اتمام پروژه‌های ورزشی استان قول مساعد داد.
در ابتدای جلسه پروژه های اقتصاد مقاومتی استان در سال ۹۹ در حوزه گمرکات و مرز، صنعت و معدن، جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب، راه و شهرسازی، منطقه ویژه اقتصادی و… توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی استان تشریح و به سمع و نظر وزیر ورزش و جوانان رسید.
بخشی از این طرح‌های بزرگ شامل تجهیز و توسعه زیرساخت‌های مرز ماهیرود، استعداد شبانه روزی شدن این مرز به عنوان پر رونق ترین مرز صادراتی شرق کشور، طرح ملی فولاد قاینات، توسعه کویرتایر، برق رسانی به منطقه معدنی شاهکوه، نهضت گلخانه‌ای، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، سند سازگاری با کم آبی و مدیریت آب‌های خروجی از مرز، آبرسانی به روستاها، توسعه راه‌های جاده‌ای، توسعه بازارچه های مرزی و مراودات با افغانستان بود که مورد تبادل نظر قرار گرفت.
انتهای پیام/۱۲۷