کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی مطرح کرد

تلاش دشمن برای بی‌اعتمادسازی مردم نسبت به نظام با استفاده از رسانه

یوسفی گفت: دشمن با سوارشدن بر رسانه دنباله ساختن چهره‌ای دیکتاتور معابانه و ضد اجتماعی از سردار بزرگ اسلام است تا بتواند هدف خود را مبنی بر بی‌اعتمادسازی مردم به نیروهای انقلابی و سیستم نظامی کشور به سرانجام برساند.

قائد یوسفی کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: رسانه ابزار بسیار قدرت‌مندی است، در طول تاریخ هر جا که دشمن با رسانه وارد و بر ذهن مردم سوار شد توانست لشکریان خدا را به عقب براند همانطور که عمروعاص با کار رسانه‌ای و با به نیزه کردن قران توانست خیمه‌ی مولا علی(ع) را تضعیف کند.
وی افزود: دشمن با سوارشدن بر رسانه دنباله ساختن چهره‌ای دیکتاتور معابانه و ضد اجتماعی از سردار بزرگ اسلام است تا بتواند هدف خود را مبنی بر بی‌اعتمادسازی مردم به نیروهای انقلابی و سیستم نظامی کشور به سرانجام برساند.
کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: این بی‌اعتمادی منجر به خالی کردن خیمه‌ی علی می‌شود که به اعتقاد حقیر از بزرگترین اهداف سیستم رسانه‌ای دشمن است و نقش اصلی این سناریو بر عهده‌ی شبکه‌های مجازی است.
یوسفی افزود: طبیعتا برای خنثی‌سازی کار رسانه‌ای دشمن ما نیز باید با کار رسانه‌ای آشنا باشیم و قدرت تحلیل و بررسی و ساخت محتوا را به صورت صحیح آموزش ببینیم. بی‌تردید نگارش کتب خاطرات و بیان ویژگی‌های سردار سلیمانی در پلتفرم‌های خارجی و داخلی و شبکه‌های مجازی یک گام مفید برای رسیدن به هدف شناخت صحیح شهدا و درک مفاهیم انقلاب خواهد بود.
وی اظهار کرد: بلاشک دشمن فقط از یک جهت حمله نخواهد کرد، پس باید آمادگی ضربه‌های متعدد از چندین جهت را داشته باشیم، پیوند نزدیک دینی و اعتقادی و همسایه بودن دور و نزدیک این کشورها باعث حساسیت دشمن نسبت به ارتباط عمیق دینی و فکری بین ما خواهد شد، بنابراین قاعدتا باید در روابط بین‌المللی دیپلماسی و نظامی خود بالاخص حضور رسانه‌ای مثبت و ایجاد فضاسازی‌های مفید و موثر تمرکز بیشتری کنیم تا بتوانیم با حمله‌های دشمن درباره اختلاف‌افکنی‌های مذهبی و قومی مقابله کنیم.
کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: مردم عراق و سوریه به دلیل اتفاق‌های نظامی مختلف و کمک نظامی ایران به آن‌ها نوعی احساس دین برگردن خود می‌بینند و این اتفاق در ساده‌ترین نوع تحلیل، می‌تواند تنها به شرطی موثر باشد که پیوندهای مذهبی و قومی، ارتباط‌های اقتصادی و اجماع دیپلماسی واحد در این کشورها با کمک رسانه‌های داخلی و خارجی محکم شود، هر کشوری برای برطرف‌کردن مشکلات خود، نیازمند خودسازی است و این نیاز زمانی ارضا می‌شود که بت‌های وابستگی و غرب‌پرستی بشکند.
یوسفی افزود: رسانه‌های خارجی و بیگانه اهداف دقیق و مشخصی را دنبال می‌کنند از جمله دخالت ایران در منطقه، حضور نظامی ایران برای اهداف ضدحقوق بشری، وابسته‌کردن کشورها به خود و کنترل کردن حکومت آن‌هاست، این ادعاها هیچ‌گاه حقیقت نداشته و با منش دینی و ملیتی ما منافات دارد.
وی اظهار کرد: وظیفه جبهه انقلابی، توضیح واضح دلایل منطقی دینی است به عبارتی باید از طریق رسانه مردم اگاه شوند که حضور ما در منطقه ابتدا برای ستاندن حق مظلوم از ظالم و در ادامه برای حفظ منافع ملی کشور است فلذا رساندن این پیام تنها از طریق رسانه‌های داخلی امکان‌پذیر است.
کارشناس سواد رسانه سازمان فضای‌مجازی بسیج خراسان‌جنوبی گفت: عشق قلبی به سردار دل‌ها به دلیل وجود خلوص نیت و عشق آن مرد الهی به خداست چراکه وعده خدا به مومنان حقیقی نفوذ در دل‌هاست. خداشناسی، ذکاوت، صداقت، شجاعت و ایمان شهید سلیمانی از مهم‌ترین شاخصه‌های یک سرباز مطیع در راه ولایت است که مزد آن هم با شهادت کامل گردید.
یوسفی افزود: تشییع پیکر این شهید بزرگوار نشان از علاقه مردم به حافظ امنیت آن‌ها و شخصیت والای شهید و سربازی و جانبازی در راه ولایت را دارد و پیامی قاطع‌تر از این‌که ما حامی این تفکر انقلابی و افراد مدافع حرم و حریم اهل بیت(ع) و کشور هستیم نداشت.
انتهای پیام/۴