نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

تلاش دشمن برای ترویج قانون‌شکنی است/لزوم همکاری همه اقشار جامعه با نیروی انتظامی

آیت الله عبادی بر التزام به قانون تأکید کرد و گفت: اما دشمنان ما همواره در جهت درهم شکستن قانون و ایجاد آسیب های مختلف اجتماعی تلاش می کنند و متاسفانه عده ای هم در داخل کشور به نوای آنان می رقصند.

به گزارش خبرنگارخاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح امروز شنبه در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی استان با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول و هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: عالمی که در آن زندگی می کنیم چه سخت افزار و چه نرم‌افزارش، تمام قانون است و حرکت اشیاء از نقص به سوی کمال طی یک فرمول انجام می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به مسئله علم به قانون و التزام به آن، گفت: انسان باید به قوانین آشنا شود چون نمی داند و همچنین ملتزم به این قوانین باشد.

امام جمعه بیرجند با تأکید بر لزوم همکاری همه اقشار جامعه با نیروی انتظامی برای اجرای قانون و تأمین امنیت، بیان کرد: البته پیکره مردم اینگونه هستند که نیروی انتظامی را نیروی موثر در جهت رشد و کمال جامعه می دانند که شبانه روز نمی شناسند اما متخلفانی نیز هستند که در این آمار و ارقام‌ها نگران کننده است.

وی در ادامه افزود: رعایت مقررات و قوانین رانندگی مستقیم با جان خودشان بستگی دارد اما وقتی آمار تخلف و تصادفات جاده ای رو به افزایش است چه باید کرد؟

آیت الله عبادی تصریح کرد: حتی در زمستان‌های سردی که پلیس در مناطق برف‌خیز مشغول خدمت است و آن همه از رسانه ها برای داشتن تجهیزات زمستانی برای تردد در جاده ها توصیه می شود اما برخی همان مسائل اولیه را نیز رعایت نمی کنند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه همه کسانی که دوست ما هستند از اجرای قانون و رشد در جامعه حمایت می کنند، گفت: اما دشمنان ما نیز همواره در جهت درهم شکستن قانون و ایجاد آسیب های مختلف اجتماعی تلاش دارند که خیلی وقت ها از بیرون اینچنین القا می شوند و عده ای هم در داخل به نوای آنان می رقصند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پایان حقی که نیروی انتظامی بر گردن جامعه دارد  و حق مردم بر نیروی انتظامی را انکارناپذیر دانست و خاطر نشان کرد: امیدواریم پلیس در خدمتی که رهبر معظم انقلاب از آن به جهاد در راه خدا تعبیر کردند، موفق باشند.

 

انتهای پیام/۱۰