امام جمعه نهبندان مطرح کرد

تلاش دشمن برای توقف پیشرفت ایران با ترور دانشمندان/ انتقام خون شهید فخری‌زاده باید گرفته شود

حجت‌الاسلام خزاعی با بیان این‌که قدرت واقعی در علم است گفت: دشمنان با ترور دانشمندان هسته‌ای می‌خواهند از اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی جلوگیری کنند. فکر می‌کنند که می‌توانند با شهادت یک دانشمند جلوی پیشرفت ایران اسلامی را بگیرند در حالی‌که کور خوانده‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزاعی امام جمعه نهبندان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در آستانه چهلمین روز شهادت دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری‌زاده، اظهار کرد: شهید فخری زاده یک شخصیت ممتاز علمی و یکی از نخبگان به‌نام کشور بود.
وی با بیان این‌که شهید فخری‌زاده به وسیله صهیونیست و استکبار جهانی به شهادت رسید، افزود: دانشمند هسته‌ای دکتر محسن فخری‌زاده یکی از شخصیت‌های برجسته علمی بود و از این جهت دشمنان ایران اسلامی، نخبگان علمی را ترور می‌کنند.
قدرتمندبودن به علم است
امام جمعه نهبندان بیان کرد: قدرتمند بودن فقط به داشتن سلاح نیست. بلکه قدرت واقعی در علم است و دشمنان با این گونه ترور دانشمندان هسته‌ای می‌خواهند از اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی جلوگیری کنند. فکر می‌کنند که می‌توانند با شهادت یک دانشمند جلوی پیشرفت ایران اسلامی را بگیرند در حالی‌که کور خوانده‌اند.
حجت‌الاسلام خزاعی عنوان کرد: علوم هسته‌ای در ایران بومی شده، اساتید بسیار فراوانی در این جهات تربیت شدند و راه دانشمندان شهید را به خوبی ادامه می‌دهند.
راه شهیدان هسته‌ای ادامه دارد
وی اظهار کرد: همانگونه که راه شهیدان هسته‌ای که در گذشته ترور شدند از جمله شهیدان احمدی‌روشن، علی‌محمدی، شهریاری و رضایی‌نژاد ادامه پیدا کرد، راه دکتر محسن فخری‌زاده نیز توسط شاگردان این شهید ادامه پیدا خواهد کرد.
امام جمعه نهبندان در مورد برخی از جریاناتی که علی‌رغم ترور دانشمندان هسته‌ای باز دنبال مذاکره با غرب هستند، گفت: متاسفانه برخی از جریانات از گذشته درس نگرفته و فکر می‌کنند با نگاه به بیرون و دشمن، می‌توان مشکلات را حل کرد در حالی‌که این اشتباه بوده و اثبات شده است.
حجت‌الاسلام خزاعی افزود: بارها مقام معظم رهبری فرمودند کلید حل مشکلات در داخل کشور است و نباید به دشمن اعتماد کرد بلکه باید به داشته‌های خودمان اعتماد داشته باشیم.
نگاه به غرب برای حل مشکلات تجربه شکست خورده‌ای است
وی خاطرنشان کرد: این‌گونه افراد حل مشکلات را در خارج کشور جست‌وجو می‌کنند که این یک اشتباه فاحش و تجربه شکست خورده‌ای است.
امام جمعه نهبندان بیان کرد: اگر باز هم عده‌ای فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب‌العین قرار ندهند، خودشان به راه شکست خورده‌ای که دارند می‌روند دیر یا زود اعتراف خواهند کرد.
بی‌توجهی به دانشمندان هسته‌ای ضررهای جبران ناپذیری دارد/ رعایت ۸ ساله مفاد برجام جلوی پیشرفت ایران را گرفت
حجت‌الاسلام خزاعی در مورد ضررهایی که در پی عدم‌توجه به دانشمندان هسته‌ای متوجه کشور خواهد بود، عنوان کرد: بی‌توجهی به توانایی‌های داخلی و دانشمندان هسته‌ای کشور ضررهای جبران ناپذیری می‌تواند داشته باشد چراکه آهنگ پیشرفت علم را کند خواهد کرد همانگونه که در این هشت سالی که دولت ملزم به رعایت مفاد برجام شد جلوی پیشرفت دانشمندان و بسیاری از افرادی که در بحث هسته‌ای کار می‌کردند گرفته شد. با بی‌توجهی به دانشمندان ضرر قابل توجهی به بحث‌های علمی کشور وارد می‌شود که امیدواریم با قانونی که اخیرا در مجلس مطرح شد و گفتند باید به قبل از برجام بازگردیم و سطح غنی‌سازی به ۲۰ درصد برسد، راه برای پژوهش دانشمندان و علاقه‌مندان در این مسیر باز شود.
شهید فخری‌زاده نقشه راه پیشرفت را ترسیم کرده است
وی با بیان این‌که کشور ایران کشور جوانی است و نخبگان زیادی دارد، گفت: جوانان کشور می‌توانند با تلاش و جدیت بیشتر در مسیر پژوهش و علم‌آموزی، با جدیت راه شهید فخری‌زاده را ادامه دهند چراکه این شهید نقشه راه را ترسیم کرده است.
امام جمعه نهبندان عنوان کرد: خوشبختانه در کشور کادرسازی‌ها لازم انجام شده و با شهادت دانشمندان هسته‌ای یا دیگر شخصیت‌های مهم کشور از جمله سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که به شهادت رسیده‌اند راه آنها متوقف نشده بلکه با قوت ادامه پیدا کرده و خواهد کرد.
انتقام خون شهید فخری‌زاده باید گرفته شود
حجت‌الاسلام خزاعی در خصوص اهمیت انتقام خون شهید فخری‌زاده، تصریح کرد: دشمن باید بداند همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند زمان بزن در رو تمام شده است. حتما باید انتقام خون شهید فخری‌زاده از باعث و بانیان ترور گرفته شود چراکه تنبیه متجاوز، متجاوز را از کاری که انجام داده است پشیمان می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: در مورد انتقام شهید فخری‌زاده همانگونه که مسئولان اعلام کردند، انتقام در زمان، مکان و نوع مناسبی انجام خواهد شد. حتما این انتقام به وقت خود و با کیفیتی که مسئولان گفتند انجام می‌شود تا دشمنان دست از خطا بردارند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴