امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد:

تلاش دشمن برای جدا کردن مردم از ولایت

حجت الاسلام رحیم ‌آبادی با اشاره به تلاش دشمن برای اینکه بزرگترین ارکان جامعه اسلامی را که مردم هستند از ولایت جدا کنند، گفت: باید دشمن را به خوبی بشناسیم و جریان دشمن‌شناسی به اوج برسد.

به گزارش خاورستان،حجت الاسلام مهدی رحیم‌آبادی ظهر امروز (۱۴ بهمن) در خطبه نماز جمعه با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی و اعیاد رجبیه و‌ میلاد امام علی(ع)، اظهار کرد: دعای سفارش شده برای روز‌ها و شب‌های ماه رجب‌المرجب دعای «یا من ارجوه لکل خیر» است اما استجاب دعا وقتی خواهد بود که پیامبر و اهل بیت(ع) و ولی امر زمان را بشناسیم و برای تحقق اهداف متعالی آنان تلاش کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امام علی(ع) و اولاد او همه کاره عالم هستند و باید آنان را بشناسیم و اطاعت کنیم تا جمیع خیر دنیا و آخرت نصیبمان شود، افزود: امروز روح مطهر امام علی(ع) ناظر بر ماست و سفارش ایشان به ما این است که باید سراغ موعد کعبه امام زمان(عج) برویم که وعده الهی مبنی بر حاکمیت مطلق خداوند را رقم خواهد زد.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی با تأکید بر اینکه ولایت اصل دین است، افزود: کسی که منتظر باشد و دل در گرو مولود و موعد کعبه داشته باشد و زمینه ظهور را فراهم می‌کند اجر و پاداش او مانند کسی است که شب‌ها زنده‌داری کرده و در خونش غلتیده است. بر همه معتکفان و زائران اهل بیت(ع) واجب است که موعود و مولود کعبه را بشناسیم تا راه گم نکنند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) بزرگترین مولود و موعد کعبه‌شناس است، عنوان کرد: بزرگترین اقدام امام راحل تشکیل نظام و انقلاب اسلامی بود و مردم در این خصوص رکن اساسی هستند.

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) درباره جایگاه مردم ایران فرمود: «من با جرات مدعی هستم که ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله(ص) و مردم کوفه در عهد امیرالمومنین(ع) هستند».

حجت الاسلام رحیم‌آبادی با بیان اینکه به فرموده امام خمینی(ره) تمام دستگاه‌هایی که الآن به کار گرفته شده‏‌اند در کشور ما، باید خودشان را مهیا کنند براى ملاقات حضرت مهدى(عج)، گفت: ما امروز دورنمای صدور انقلاب اسلامی را در جهان مستضعفان و‏‎ ‎‏مظلومان بیش از پیش می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه امروز در سرزمین‌های اشغالی مردم علیه رژیم صهیونیستی به خروش درآمدند و این نتیجه صدور انقلاب اسلامی است، افزود: ملت عزیز ایران تاکنون خوش درخشیده است اما توقع ائمه اطهار(ع) از ما این است که کامل بدرخشیم و اوج قله اتمام و اکمال دین است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به تلاش دشمن برای اینکه بزرگترین ارکان جامعه اسلامی را که مردم هستند از ولایت جدا کنند، گفت: باید دشمن را به خوبی بشناسیم و جریان دشمن‌شناسی به اوج برسد.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی به جنگ ترکیبی و رسانه‌‌ای دشمن اشاره و تأکید کرد: حاج قاسم‌وار می‌طلبد که خطاب به دشمن بگوییم از آنان نمی‌ هراسیم و مرد میدان مبارزه با شما هستیم.

وی در پایان گفت: بزرگترین دشمن‌شناسی را اگر بخواهیم مستمر داشته باشیم رهبر معظم انقلاب بیشترین و بزرگترین القائات را دارند و امروز روشنگری و روشن نگه‌داشتن افکار مومنین واجب است.

 

انتهای پیام / ۱۰