شهردار بیرجند در دیدار با ساکنین سایت اداری خبر داد:

تلاش شهرداری در جهت رفع مشکلات و انتفاع شهروندان

شهردار بیرجند گفت: شهرداری در جهت رفع مشکلات و انتفاع شهروندان تلاش می‌کند.

به گزارش خاورستان، شب گذشته شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهرداری با شهروندان سایت اداری در محل مسجد حضرت ابوالفضل (ع) دیدار کردند.
ابراهیم تقی زاده رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند پس از شنیدن سخنان نماینده ساکنین سایت اداری، اظهار کرد: برخی از موارد مطروحه مربوط به شهرداری و شورا می باشد و برخی موارد نیز به سایر دستگاههای مختلف ارتباط پیدا می کند که ظرف چند روز آینده، به دستگاهها انعکاس می‌یابد تا درخواستهای به حق شهروندان این منطقه تا حصول نتیجه مورد بررسی قرار گیرد.
وی در پاسخ به سوال شهروندان مبنی بر مکان پارک سایت اداری گفت: این پارک تنها زمینی بود که با کاربری فضای سبز در اختیار شهرداری قرار داشت لذا برای ایجاد پارکی مناسب فضای سایت مسکونی باید رایزنی شده تا فضای سبزی در خور مردم این منطقه احداث شود.
رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند از بهسازی پارک جنگلی با مساحت ۴۰ هکتار و ۵ برابر پارک توحید در محدوده سایت اداری خبر داد و افزود: از دیگر اقدامات شهرداری بیرجند در حال حاضر می توان به پروژه بهسازی خیابان جمهوری و فرهنگسرای شهرداری، پارک خطی و پارک ۹ دی مهرشهر و … اشاره کرد.
تقی زاده اضافه کرد: طرح تفکیک زباله نیز به صورت آزمایشی از منطقه مهرشهر آغاز گردیده و با تحویل در مبدا، تفکیک در مقصد و پردازش در سایت زباله شهرداری مشغول فعالیت است تا به سایر مناطق نیز گسترش یابد.
محمد علی جاوید شهردار بیرجند نیز در این جلسه در پاسخ به سوالات شهروندان اذعان کرد: در شرایط موجود اعتبارات حداقل بوده و از طرفی شهر توسعه یافته و با درخواستهای متعدد و انتظارات بالای شهروندان مواجه هستیم.
وی ادامه داد: ۵۲ محله در این شهر داریم که درخواستهای مطروحه امشب مربوط به یک محله با جمعیت ۵ هزار نفری است و اگر این تعداد به کل شهر تعمیم داده شود حجم سنگین مسئولیت مدیریت شهری درک می‌شود.
جاوید با اشاره به فعالیت شهرداری با تمام تلاش در جهت رفع مشکلات و انتفاع شهروندان یادآور شد: نمایندگان شما مردم در شورای اسلامی شهر بدون هیچ توقع و چشم‌داشتی با عزم و اراده‌ای قوی برای ارئه خدمت تلاش می‌کنند و این مساله انگیزه ما را در مجموعه شهرداری و سازمانهای وابسته بیشتر می‌کند تا با کمرنگ کردن محرومیت‌ها، کمبود امکانات و مشکلات مالی تلاش خود را برای ساکنین شهر صرف کنیم.
شهردار بیرجند عنوان کرد: سال گذشته و در ابتدای ورود به شهرداری بیرجند، با بررسی های اولیه با مکاتبات زیادی از سمت ساکنین سایت اداری مبنی بر نبود فضای سبز در این منطقه مواجه شدیم که شاید یکی از اولین اقداماتی که با توجه به نظر مساعد شورای شهر انجام شد احداث پارک در سایت اداری بود.
جاوید تصریح کرد: با توجه به واگذاری قسمتی از تنها زمین موجود در سایت اداری با کاربری فضای سبز به سازمان تامین اجتماعی در گذشته، متاسفانه علی‌رغم پیگیری‌های متعدد، پارک در مکان باقیمانده احداث شود.
وی نسبت به آغاز عملیات اجرایی احداث پارک در محوطه سایت از هفته آینده اعلام آمادگی کرد و گفت: در صورت همکاری راه و شهرسازی این پارک در محدوده بزرگتری انجام خواهد شد.
وی ایجاد فضای مذهبی و مسجد در این محدوده را با توجه به جمعیت ساکن، امری بدیهی دانست و خاطر نشان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر این موضوع را در جلسات خود با سایر دستگاههای اجرایی مطالبه خواهند کرد.
شهردار بیرجند در پاسخ به این‌که سایت اداری تنها یک ورودی و خروجی دارد، افزود: این موضوع از نظر مسایل ترافیکی، دسترسی‌ها و … باید مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت امکان ورودی ها و خروجی ها افزایش یابند.
جاوید با اشاره به این‌که اگر ضرورتی برای برداشتن دیوار اطراف سایت اداری باشد صددرصد منافع شهروندان اهمیت دارد اضافه کرد: در خصوص پیش بینی احداث مرکز خرید در محل این منطقه، چنانچه زمین در اختیار شهرداری قرار گیرد قول مساعد برای احداث آن همزمان با عملیات پارک داخل محوطه داده می شود تا نیازمندی های ساکنین مرتفع شود.
وی از اجرای عملیات جدول گذاری و زیر سازی خیابان دوستی در این منطقه در سال گذشته خبر داد و جهت آسفالت آن نیز اعلام آمادگی کرد و ادامه داد: متولی خانه های محله در سطح شهر اداره کل راه و شهرسازی است.
به گفته وی مساله اخذ پایان کار باید از طرف تعاونی های مربوطه پیگیری شود که البته حق و حقوق شهرداری نیز به عنوان یک موسسه عمومی غیر دولتی تاکنون پرداخت نشده و عوارض چندانی از ساکنین دریافت نشده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲