قائم مقام دبیر شورای نگهبان:

تلاش شورای نگهبان اعمال نظارت بی‌طرفانه در انتخابات است

ره‌پیک گفت: وظیفه اعمال نظارت شورای نگهبان بر انتخابات با رعایت قانون و بی‌طرفانه انجام می‌شود.

به گزارش خاورستان، سیامک ره‌پیک قائم مقام دبیر شورای نگهبان امروز در دیدار با آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند اظهار کرد: طبق قانون اساسی نظارت بر انتخابات جزو وظایف شورای نگهبان است.
وی گفت: گاهی در افکار عمومی و بین برخی نخبگان مسایلی در مورد شورای نگهبان مطرح می‌شود اما تلاش شورای نگهبان در ادوار مختلف رعایت قانون و اصل بر بی‌طرفی و توجه به انصاف و اخلاق در برگزاری انتخابات بوده است.
وی ادامه داد: در انتخابات ۱۴۰۰ هم ضمن اینکه شرایط ویژه و خاصی را پیش رو داریم این مهم مانند گذشته مورد توجه خواهد بود.
ره‌پیک اظهار کرد: علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال آینده انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را هم داریم و برگزاری انتخابات پرشور نیازمند تلاش همه مجموعه‌های ذیربط است.
عضو حقوقدان شورای نگهبان افزود: دفتر خراسان جنوبی یکی از دفاتر استانی است که هیچ دغدغه‌ای در سال‌های گذشته در مورد انتخابات نسبت به آن نداشتیم.
وی بیان کرد: ظرفیت و عمق انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا بزرگ و عمیق است و مشکلاتی که در کشور وجود دارد حتما حل خواهد شد چون مردم ایران در دوران مختلف مشکلات بزرگ و زیادی را پشت سر گذاشتند.
ره‌پیک در پایان با اشاره به اینکه مردم ایران در هشت سال جنگ تحمیلی در برابر دشمن با دست خالی ایستادند و این تهدید بزرگ را به برکت رهبری امام راحل و انسجام ملی پشت سر گذاشته شد، گفت: امیدواریم از گذر انتخابات پیش رو حرکت‌های بزرگی برای رفع مشکلات انجام شود.
گفتنی است، در این نشست حجت الاسلام «مهدی یعقوبی» به عنوان مسئول دفتر بازرسی و نظارت بر انتخابات شورای نگهبان خراسان جنوبی معرفی و از خدمات حجت الاسلام «علی محمدی» مسئول پیشین این دفتر قدردانی شد.
انتهای پیام/۴