در دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اصحاب رسانه مطرح شد

تلاش مجدانه اصحاب رسانه برای برقراری ارتباط شایسته بین مردم و مسئولان/ دستاوردهای نظام برای مردم بیان شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: سردبیران، مسئولان و اصحاب‌ رسانه از نظر مالی و بیمه دارای مشقات فراوانی هستند اما مجدانه تلاش می‌کنند تا ارتباط شایسته‌ای را بین مردم و مسئولان ایجاد کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر نبی‌زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت یاد شهیدان صارمی و ناصری، اظهار کرد: حوزه رسانه در خراسان جنوبی سابقه طولانی دارد و نشر و انتشار روزنامه نیز از گذشته در استان وجود داشته است.
وی با اشاره به اینکه از زمانی که خراسان جنوبی به عنوان یک استان مستقل معرفی شد ۱۱ نشریه فعالیت داشتند، افزود: در حال حاضر ۱۰۹ نشریه که شامل ۶ روزنامه، ۱۳ هفت‌نامه، ۱۰دوهفته‌نامه، ۴ ماه‌نامه، ۳ دوماه‌نامه، ۲۳ فصل‌نامه، ۸ دوفصل‌نامه و ۲۲ پایگاه خبری در خراسان جنوبی فعال هستند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در اکثر شهرستان‌ها نشریه وجود دارد، گفت: در خراسان جنوبی ۴۱ سرپرستی نشریات و خبرگزاری ملی فعال هستند و در وضعیت مطلوبی قرار داریم.
نبی‌زاده تصریح کرد: سردبیران، مسئولان و اصحاب‌ رسانه از نظر مالی و بیمه دارای مشقات فراوانی هستند اما مجدانه تلاش می‌کنند تا ارتباط شایسته‌ای را بین مردم و مسئولان ایجاد کنند.
وی افزود: خراسان جنوبی نجیب‌ترین، فعالترین و با مسئولیت‌ترین رسانهها را دارد و این باعث توسعه و در شان استان است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: رسانه‌های خراسان جنوبی نقش بسزایی در تحکیم و حفظ ارزش‌های نظام دارند و در بخش‌های مختلف کوشش فراوانی انجام می‌دهند.
محمود حیدری مدیرمسئول روزنامه امروز خراسان‌جنوبی نیز در این دیدار اظهار کرد: خراسان‌جنوبی از نظر شاخص‌های توسعه از جایگاه خوبی برخوردار نیست اما از جایگاه خوبی به لحاظ کیفی و کمی برخوردار هستند و حمایت ادارات نباید از رسانه‌ها کمرنگ شود.
وی با بیان اینکه روزنامه‌های خراسان جنوبی در چند سال اخیر رتبه های برتری را در کشور کسب کرده‌اند، ادامه داد: رسانه‌های مکتوب استان حدود چند ماهی است که با مشکل کاغذ مواجه شده‌اند که امیدواریم با پیگیری مسئولان به زودی این مشکل رفع شود.
مدیرمسئول روزنامه امروز خراسان‌جنوبی با بیان اینکه دو مجموعه چاپ کامل و جامع در استان فعال هستند، گفت: بخشی از نشریات استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان در خراسان‌جنوبی به چاپ می‌رسد.
حیدری با اشاره به اینکه ۸۰ نشریه در خراسان جنوبی فعال هستند، تصریح کرد: رسانه‌های استان ۲۴ ساعته در حال فعالیت هستند و هم اکنون ۲۰۰ نفر در روزنامه‌های استان مشغول به فعالیت هستند
سجاد رضایی رئیس بسیج رسانه خراسان جنوبی نیز در این دیدار، اظهار کرد: فضای کار رسانه در کشور و استان سخت و مشقت‌بار است و با یک هم‌افزایی می‌توان مشکلات بیمه و مسکن خبرنگاران را حل کرد.
وی با بیان اینکه دشمنان و رسانه‌های غربی مشغول برنامه‌ریزی علیه نظام هستند، افزود: متأسفانه رسانه‌های غربی و ضدانقلاب در فضای مجازی به دنبال ناکارآمد نشان دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند.
رئیس بسیج رسانه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ربط دادن مشکلات اقتصادی به اصل نظام کار ضدانقلاب‌ها است، گفت: باید دستاوردهای نظام برای مردم تبیین و اگر مشکلی دارد به نارسایی برخی از مسئولان برمی‌گردد.
حسین خسروی چاهک مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی خاورستان خراسان جنوبی نیز در این دیدار، اظهار کرد: وقتی خبرنگاران می‌خواهند یک موضوع را از یک مسئول پیگیری کنند، مسئولان جواب آنها را نمی‌دهند و می‌گویند به شما چه؟ و این در شان مدیران نیست.
وی با بیان اینکه ما خبرنگاران نتوانسته‌ایم به برکات و پیشرفت‌های نظام بپردازیم، افزود: ما باید شهید ناصری را به مردم بشناسانیم و همچنین مدیران باید این شهید را الگوی خودشان قرار دهند.
انتهای پیام/ ۱۳۲