رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین:

تلاش مسئولان فرهنگی دانشگاه‌ها جذب حداکثری و ایجاد امیدواری در نسل جوان است/ لزوم توجه ویژه به کریدور چابهار آسیای‌میانه

شفیعی گفت: تلاش تمام مسئولان فرهنگی دانشگاه‌ها جذب حداکثری دانشجویان، ایجاد فضای نشاط و امیدواری به نسل جوان و فاصله گرفتن از فضای خمودگی و ناامیدی است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدحسین شفیعی رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین در نشست استاندار خراسان‌جنوبی با دانشجویان و رؤسای دانشگاه‌های استان، اظهار کرد: علی‌رغم این‌که همه مسئولان دغدغه‌های به حقی دارند مسئولان دانشگاه‌ها نیز دغدغه‌هایی دارند که بایستی برای آن تلاش کنند و راهکار ارائه دهند.
وی افزود: امید است در فرصتی مناسب استاندار را در دانشگاه بزرگمهر قائنات ملاقات کنیم تا از نزدیک گزارشی از امور انجام شده ارائه دهیم.
رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین عنوان کرد: جمهوری اسلامی خدمات ارزشمندی تاکنون انجام داده است اما علی‌رغم خدماتی که صورت گرفته بایستی تلاش مضاعف شود تا به جایگاه واقعی برسیم.
شفیعی تصریح کرد: بحث سلیقه‌گرایی بیرون از دانشگاه از جمله مباحث فرهنگی در دانشگاه‌ها است به این معنی که ممکن است بعضی از فعالیت‌ها برای بعضی از جناح‌ها یا مسئولان مورد پسند قرار نگیرد در حالی که این تلاش‌ها کاملا در چهارچوب‌های نظام جمهوری اسلامی و در جهت اعتلای فرهنگی و برنامه‌هایی که مقام معظم رهبری فرمودند، است.
وی ادامه داد: اگر تلاشی در مجموعه فرهنگی دانشگاه‌ها انجام می‌شود قطعا زیر سؤال بردن چهارچوب‌ها نیست.
رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین بیان کرد: تلاش تمام مسئولان فرهنگی دانشگاه‌ها جذب حداکثری دانشجویان، ایجاد فضای نشاط و امیدواری به نسل جوان و فاصله گرفتن از فضای خمودگی و ناامیدی است.
شفیعی با بیان این‌که بحث سلیقه‌گرایی باید مدیریت شود، گفت: دانشگاه بزرگمهر قائنات حدود سه سال است که اردوی معارفه دانشجویان جدیدالورود را در مشهد مقدس در جوار حرم ثامن الحجج(ع) برگزار می‌کند که این اردو علاوه بر این‌که سفری زیارتی و سیاحتی است بازخورد بسیار خوبی نیز داشته چراکه دانشجویان در چند روزی که در این اردو هستند تمام آیین‌نامه‌ها به دانشجویان گفته می‌شود و مشکلات آموزشی که دانشجو پس از چهار ترم با آن‌ها مواجه بود تا مقدار زیادی مرتفع شد.
وی متذکر شد: داخل مجموعه دانشگاه اساتید و دانشجویانی هستند که تجربیالت گرانبهایی دارند و اگر از این تجربیات به درستی استفاده شود می‌تواند در قالب اهداف نظام و استان راهگشا باشد.
رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین افزود: گاها کارگروه‌های پژوهشی در هفته پژوهش تشکیل می‌شود اما درخواست ما این است که در این کارگروه‌ها دغدغه‌هایی که قابلیت عملیاتی‌شدن دارند به طور منسجم پیگیری شود.
شفیعی ادامه داد: با توجه به این‌که تخصیص اعتبار به دانشگاه بزرگمهر اندک است اگر امکان داشته باشد در پروژه‌هایی که دچار چالش هستند کمک شود.
وی با بیان این‌که طرح‌های کلان گاها بودجه و عدم‌بودجه نمی‌شناسند، خاطرنشان کرد: بایستی به کریدور چابهار به آسیای میانه توجه ویژه‌ای شود چراکه راه مسطحی مانند این کریدور اگر عقیم بماند فرصت منتغمی را از دست می‌دهیم.
رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین ادامه داد: همچنین هر چند برای دوبانده‌شدن جاده بیرحند قائن تلاش‌های زیادی شده و دغدغه همه است اما درخواست می‌کنیم تلاش‌ها مضاعف شود چراکه این جاده خطرساز است.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۱۱/ ۴