جانز هاپکینز:

تلفات کرونا در آمریکا به مرز ۱۸۹ هزار نفر رسید

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در 24 ساعت گذشته با مرگ دستکم 418 نفر، مجموع قربانیان کروناویروس در آمریکا به مرز 189 هزار نفر رسید.

به گزارش خاورستان، دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (دوشنبه) اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ ۴۱۸ مورد جدید، مجموع قربانیان کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۸۸ هزار و ۹۳۲ نفر افزایش یافته است.
این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در بازه زمانی مذکور، ابتلای ۳۱ هزار و ۷۳۲ مورد جدید به ویروس کرونا در آمریکا مورد تأیید قرار گرفته است و شمار کلی مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور به ۶ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۶۴۳ نفر افزایش یافته است.
مقایسه جدیدترین آمار و ارقام ویروس کرونا با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می دهد که تعداد مبتلایان و قربانیان این ویروس بعد از چند روز با کاهش نسبی رو به‌ رو شده است.
از طرف دیگر، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلد اُ میترز»، شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را ۶ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۲۵۰ نفر و مجموع قربانیان این ویروس کووید-۱۹ در ایالات متحده را ۱۹۳ هزار و ۲۵۰ نفر گزارش کرده است.
طبق آمار وبگاه «کووید یو اس ای» که اخبار مربوط به شیوع کرونا در آمریکا را تجزیه و تحلیل می‌کند، ایالت کالیفرنیا با ۷۳۸ هزار و ۵۵۰ مورد ابتلا و ۱۳ هزار و ۷۲۸ مورد فوتی، کانون بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ در ایالات متحده محسوب می‌شود و نیویورک بعد از ایالت فلوریدا و تگزاس با ۴۳۹ هزار و ۵۰۱ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار گرفته است.
با اینحال، نیویورک با ۳۲ هزار و ۹۸۷ مورد فوتی، همچنان بیشترین قربانیان ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا را به خود اختصاص داده است.
طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۲۷ میلیون و دو هزار و ۳۲۳ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و از آن میان ۸۸۲ هزار و ۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۱۸ میلیون و ۵۴ هزار و ۷۱۱ نفر بهبود یافته‌اند.
آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا قرار دارد و پس از آن برزیل با چهار میلیون و ۱۳۷ هزار و ۵۲۱ مورد ابتلا و ۱۲۶ هزار و ۶۵۰ مورد فوتی و هند با چهار میلیون و ۱۱۳ هزار و ۸۱۱ مورد ابتلا و ۷۰ هزار و ۶۲۶ مورد فوتی در رده دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار گرفته‌اند.
انتهای پیام/۴