مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی مطرح کرد؛

تمامی فضاهای ورزشی و آموزشی خراسان‌جنوبی رایگان در اختیار هیئت‌های مذهبی است

حجت الاسلام رضایی گفت: فضاهای ورزشی و آموزشی خراسان‌جنوبی به صورت رایگان در اختیار هیئت‌های مذهبی دارای مجوز به منظور برگزاری عزاداری با رعایت پروتکل های بهداشتی قرار داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، با توجه به شیوع ویروس کرونا برگزاری مراسم محرم با محدودیت برگزار می‌شود. برگزاری مراسم در فضای باز نیز از تمهیدات ستاد کرونا است. به این منظور مقرر شده سازمان ورزش و جوانان و آموزش و پرورش برای در اختیار گذاشتن فضای باز با هیئت های ورزشی همکاری کنند.
حجت الاسلام احمد رضایی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: به دلیل شیوع کرونا سال گذشته و امسال مقرر شده مراسم عزاداری در فضای باز برگزار شود.
وی افزود: برای این‌که مراسم در فضای باز برگزار شود قرار است از فضای باز مراکز آموزشی و ورزشی استان استفاده شود.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: فضاهای آموزشی و ورزشی استان به صورت رایگان در اختیار هیئت های مذهبی کد دار خواهد بود.
حجت الاسلام رضایی عنوان کرد: سال گذشته برخی از هیئت‌ها روزهای ابتدای محرم در بحث در اختیار گرفتن فضا مقداری مشکل داشتند و به آنها گفته شده بود برای فضا باید هزینه بدهید اما با پیگیری های انجام شده مشکل برطرف شد.
وی خاطرنشان کرد: هیئت های مذهبی برای در اختیار گرفتن فضا با مدیر مراکز آموزشی یا ورزشی تفاهم بسته و تعهد میدهند خسارتی به فضا وارد نشود و چنانچه آسیبی به فضا وارد شود طبیعی است باید هزینه را پرداخت کنند.
حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: طبق نامه ارسال شده از وزارت ورزش و جوانان فضاهای ورزشی استان به صورت رایگان در اختیار هیئت‌های مذهبی جهت برگزاری عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار داده می‌شود.
وی افزود: مسئول هر هیئت با مسئول فضای ورزشی تفاهم نامه امضا می‌کنند.
حجت الاسلام سید علی حسینی رئیس اداره امور قرآن، نماز و عترت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: طبق نامه‌ای که از وزارت آموزش و پرورش ارسال شده قرار است فضاهای آموزشی استان در اختیار هیئت های مذهبی کد دار؛ نه تکیه‌ها قرار داده شود تا مراسم عزداری با رعایت پروتکل ها در حیاط مدارس برگزار شود.
وی افزود: هر شهرستانی که نیاز به فضای آموزشی برای برگزاری مراسم عزاداری داشته باشد باید به آموزش و پرورش شهرستان مراجعه کرده و درخواست خود را اعلام کند.
رئیس اداره امور قرآن، نماز و عترت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: فضاهای آموزشی استان به صورت رایگان در اختیار هیئت ها قرار داده می‌شود.
حسینی عنوان کرد: مسئول هیئت با مدیر مرکز آموزشی تفاهم میبندند.
وی افزود: در این نامه ارسال شده هیچ اسمی از اینکه مبلغی برای فضا، هزینه آب و برق پرداخت شود ذکر نشده است.
رئیس اداره امور قرآن، نماز و عترت اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: ان شاءالله با همکاری همه مراسم عزاداری با شور و شعوری داشته باشیم.
انتهای پیام/۱۲۷