امام جمعه فردوس:

تمام ابعاد زندگی امام علی(ع) درس‌آموز است

حجت‌الاسلام بابایی با بیان این‌که تمام ابعاد زندگی امام علی(ع) درس‌آموز است گفت: مطالعه در زندگی امیرالمومنین(ع) و صدیقه طاهره(س) می تواند ما را به یک زندگی خوب راهنمایی کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس به مناسبت میلاد امام علی علیه‌السلام در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: مطالعه در زندگی امیرالمومنین(ع) و صدیقه طاهره(س) می‌تواند ما را به یک زندگی خوب و ساده راهنمایی کند.
وی افزود: امام علی(ع) در زندگی شخصی بسیار قناعت‌گر بودند و به نان جو و نمک و حتی به یک لباس اکتفا می‌کردند.
امام جمعه فردوس ادامه داد: ایشان در مقابل کسانی که می‌گفتند علی با این همه شجاعت چگونه غذای کم مصرف می‌کند، فرمودند درختان جنگلی را ببینید که چه چوب محکمی دارند چون کم آب می‌بینند اما درختانی که در کنار آب هستند سست هستند بنابراین این‌گونه نیست که هر کسی که بیشتر بخورد و در رفاه باشد انسان خوبی است بلکه افرادی که در سختی‌ها و قناعت‌گر هستند، قطعا موفق‌تر هستند.
حجت‌الاسلام بابایی تصریح کرد: در رابطه با خانواده باید از زندگی امام علی(ع) و حضرت صدیقه طاهره(س) الگو گرفت به طوری که امیرالمومنین(ع) فرمودند به خدا قسم یک بار زهرا(س) را غضبناک نکردم و یکبار هم زهرا(س) من را عصبانی نکرد.
وی افزود: ایشان با مدارا و با اخلاق قرآنی با هم زندگی می‌کردند و کوچکترین اختلافی نداشتند.
امام جمعه فردوس عنوان کرد: ایشان به فرزندشان نامه می‌نویسند و می‌گویند “من قبل از این‌که تو قساوت قلب پیدا کنی تو را به آداب اسلامی ادب می‌کنم”. در این خصوص وظیفه هر پدری است که فرزندش را تربیت کند و تنها خودش را متولی کیف و کفش و مدرسه و ازدواج فرزند نداند، بلکه باید در مورد اخلاق هم به فرزندان توجه داشت.
حجت‌الاسلام بابایی گفت: فرزند هم به گردن پدر حق دارد که انتخاب نام نیکو، تلاش در ادب فرزند و انتخاب همسر نیکو برای او از این موارد است.
وی تصریح کرد: تمام ابعاد زندگی امام علی(ع) درس‌آموز است و اگر ما احترام پدر را واجب می‌دانیم و معتقدیم خدا دستور احترام به پدر و مادر را داده، در مقابل پدر و مادر هم باید فرزندان خود را خوب تربیت کنند و در برابر ارتقای دینی و کمالات آن‌ها از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.
انتهای پیام/۷/ ۱۵/ ۴