مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی:

تمام شهر بشرویه سیاه پوش می‌شود/ هیچ هیئتی بدون مُبَلِغ نخواهد بود

حجت الاسلام رضایی از شهر بشرویه به عنوان حسینیه استان یاد کرد و گفت: مقرر شده تمام شهر بشرویه به نمایندگی از استان خراسان‌جنوبی سیاه پوش شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام احمد رضایی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی عصر امروز در نشست خبری اظهار کرد: امسال تمام شوراهای هیئت‌های مذهبی و سازمان تبلیغات مکلف به اجرای برنامه‌های عزاداری با رعایت پروتکل های بهداشتی هستند.
وی با بیان این‌که محور عملیات محرم در دو محور است، افزود: محوراصلی ترویج شعائر و محور فرعی برنامه‌های اجتماعی است.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: در بحث شعائر تمام اماکن مذهبی استان سیاه پوش خواهد شد.روضه خانگی و خانوادگی با حضور اعضای خانواده برگزار خواهد شد؛ از سال گذشته نیز تجربه این کار را داریم.
حجت الاسلام رضایی عنوان کرد: امسال ایستگاه‌های صلواتی جای خود را ایستگاه‌های سلامت و صوت داده است.
وی خاطرنشان کرد: امسال فضای مجازی پای کار خواهد بود؛ فضاهای مجازی مرتبط با سازمان تبلغات و سایر فضاهای مجازی در خصوص محرم تولید محتوا خواهند داشت.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از حضور کاروانهای خودرویی خبر داد و گفت: حرکت دسته جات امسال فقط در محلات خواهد بود؛ شهر به شهر، روستا به روستا و … نیست.
حجت الاسلام رضایی اظهار کرد: وجود طبل، سنج و زنجیر در هیئت ها به منظور انسجام بخشی است و باید شخصی باشد.
وی از برگزاری پویش هر خانه یک هیئت خبر داد و افزود: سیاه پوشی خانه ها، مغازه ها و ‌… انجام می‌شود.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از شهر بشرویه به عنوان حسینیه استان یاد کرد و گفت: مقرر شده تمام شهر بشرویه به نمایندگی از استان خراسان‌جنوبی سیاه پوش شود.
حجت الاسلام رضایی بیان کرد: در ایام محرم شناسایی و مسئله یابی مشکلات و مسائل مردم را خواهیم داشت. در ماه مبارک رمضان نیز این طرح با نام مهرواره محله انجام شده است.
وی عنوان کرد: در بحث مسئولیت پذیری اجتماعی نیز جمع آوری کمک‌های مومنانه توسط هیئت ها ادامه خواهد داشت.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در ایام محرم، سبک زندگی به طور ویژه کار خواهد شد، گفت: شعار امسال محرم “نسل به نسل در پناه حسینیم (ع) است”.
حجت الاسلام رضایی خاطرنشان کرد: شعار مجموعه مشعر برای محرم امسال “زیر علمت امن ترین جای جهان است” نامگذاری شده است.
وی از ایجاد هشتگ ایران مشکی پوش خبر داد و افزود: فعالیت‌های امسال تحت ۱۲ کارگروه انجام می‌شود، کارگروه‌ها شامل قرآن، مبلغین، کودک و نوجوان، بانوان، هنر، اهل سنت، تبلیغ نوین، مسجد و آموزش می‌شود.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: امسال اعزام مُبَلِغ در سراسر استان خواهیم داشت. برای تمام روستاهایی که شرایط فراهم باشد اعزام مُبَلِغ انجام خواهد شد و هیئتی بدون مُبَلِغ نخواهد بود.
حجت الاسلام رضایی گفت: برای اعزام مبلغ محدودیت نداریم و به هر اندازه که نیاز باشد اعزام خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: مبلغان بومی، طرح هجرت، هدایت و …. هستند.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: در تمامی هیئت‌های شهرستانها بازرس داریم و کار نظارت و بازرسی از هیئت ها به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می‌شود.
حجت الاسلام رضایی در مورد طبخ و توزیع غذای نذری، اظهار کرد: امسال بحث طبخ و توزیع غذا به صورت بیرون بر است آنهایی که وقف بوده انجام و به صورت بسته بندی توزیع خواهد شد. طبق دستور العمل اعلام شده توزیع اقلام خوراکی در سایر موارد وقف، به صورت خشک توزیع خواهد شد.
وی تاکید کرد: امسال مراسم عزاداری در فضای باز با یک سوم جمعیت، فضای بسته دارای سقف بیش از ۶ متر با یک چهارم ظرفیت، مدت جلسات حداکثر دو ساعت و استفاده مستمر از ماسک باید باشد.
انتهای پیام/۱۲۷