وزیر جهاد کشاورزی در خراسان جنوبی؛5/ مدیرعامل بانک کشاورزی:

تمام طرح‌های گلخانه‌ای موجه که وثایق کافی به بانک بدهد، تأمین مالی می‌کنیم/ نرخ سود تسهیلات ۱۴٫۵ درصد

خدارحمی گفت: توسعه گلخانه در خراسان جنوبی جزو اولویت‌های دولت است و محدودیتی در زمینه ایجاد گلخانه نداریم و هر طرح موجه قابل اجرا را که وثایق کافی به بانک بدهد، تأمین مالی خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، روح‌الله خدارحمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی امشب در نشست هم‌اندیشی تشکل‌ها و نخبگان بخش کشاورزی خراسان جنوبی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی در استانداری خراسان جنوبی برگزار شد، گفت: در سال‌های اخیر تلاش کردیم جریان تزریق منابع به بخش کشاورزی را توسعه دهیم و در استان‌ها رضایت نسبی از کار وجود دارد.
وی اظهار کرد: نظام صنفی کشاورزی به عنوان نظام شناخته شده است و پروانه‌ها مورد قبول ما است و به واحدی که پروانه معتبر نداشته باشد، تسهیلات نمی‌دهیم اما پروانه نمی‌تواند وثیقه باشد چراکه وثیقه باید مال باشد.
مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: توسعه گلخانه در خراسان جنوبی جزو اولویت‌های دولت است و محدودیتی در زمینه ایجاد گلخانه نداریم و هر طرح موجه قابل اجرا را که وثایق کافی به بانک بدهد، تأمین مالی خواهیم کرد.
خدارحمی افزود: سال گذشته با نرخ‌های سود ۷ و ۹ درصد در استان‌های مختلف پرداخت‌هایی برای گلخانه‌ها داشتیم و آن‌چه نتوانستیم پرداخت کنیم به علت عدم‌پرداخت یارانه دولت بود.
وی اضافه کرد: امسال بدون یارانه دولت و با نرخ‌های ۱۲٫۵ و ۱۴٫۵ درصد به صورت تلفیقی درحال انجام داریم و قول می‌دهیم هرچقدر طرح گلخانه بیاورید، پرداخت تسهیلات آن انجام خواهد شد اما در مورد وثیقه با وجود محترم‌بودن دغدغه‌های شما، باید حداقل وثیقه فراهم باشد.
مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان این‌که در ارزیابی وثیقه‌ها حتما به نظر کارشناسی مراجعه می‌کنیم گفت: افزایش قیمت شدید بوده اما معیار شش ماه است و شش ماه معتبر است.
خدارحمی تصریح کرد: سعی می‌کنیم تسهیلات را در دو قسط پرداخت کنیم.
وی اظهار کرد: انتظار داریم شاهد اجرای گلخانه‌ها با مقیاس بالاتر باشیم چراکه گلخانه‌هایی که تاکنون اجرا شده در مقایس کوچک است.
مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: احداث گلخانه در مقیاس بالاتر صرفه اقتصادی بالاتری دارد.
انتهای پیام/۴