تمجید افشارزاده از ترکی پس از تهدید استقلال

در حالی که باشگاه استقلال در بیانیه‌ای اعلام کرده بود از محسن ترکی به دلیل قضاوت نادرست در شهرآورد 82 به فدراسیون شکایت می‌کند، مدیرعامل این باشگاه می‌گوید داور این دیدار بسیار خوب قضاوت کرده است.

به گزارش خاورستان، باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران عصر امروز طی اطلاعیه‌ای تند و انتقادی از آنچه که آن را قضاوت غیر منصفانه محسن ترکی داور دیدار شهرآورد ۸۲ می‌خواند، تاکید داشت که از این قضاوت به فدراسیون فوتبال شکایت خواهد کرد. این در حالی است که مدیرعامل این باشگاه ۲ ساعت پس از این اطلاعیه، در گفت‌وگویی رادیویی ضمن تمجید از قضاوت محسن ترکی از داوران این دیدار تشکر و قدردانی کرد.

افشارزاده در این گفت‌وگو اظهار کرد: انسان جائزالخطاست. داوری هم جزئی از بازی است. شخصا خودم بازی را از نزدیک دیدم و معتقدم که خیلی از داوران مطرح دنیا هم اشتباه می‌کنند و محسن ترکی خوب قضاوت کرد. به هر حال در ۹۴ دقیقه بازی ممکن است اشکالاتی هم رخ دهد اما معتقدم که در کل قضاوت خوبی انجام داده است.

وی همچنین در پاسخ به اعتراضات اخیر نسبت به نتیجه کسب شده در داربی ۸۲ اظهار کرد: تیم استقلال ۲۴ هفته صدرنشین بود و تنها در یک بازی نتیجه این گونه رقم خورده است. هواداران باید صبوری کنند و از هم‌اکنون کادر و بازیکنان مصمم شده‌اند که این شکست را جبران کنند و از این بحران عبور کنند. برای این باخت هم بررسی‌ها را انجام خواهیم داد تا اشکالات رفع شود.

افشارزاده با حمایت از کادر فنی استقلال گفت: برای این باخت بسیار تحت فشار بودم و بعد از بازی اکنون توانسته‌ام به حالت عادی برگردم ولی قول می‌دهم که این شرایط جبران شود.

او گفت: استقلال ۴ بازی در لیگ و یک بازی در جام حذفی دارد و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کند.

مدیرعامل باشگاه استقلال همچنین بابت شکست برابر پرسپولیس از همه پیشکسوتان، هواداران و علاقه‌مندان به باشگاه استقلال چه در داخل و چه در خارج رسما عذرخواهی کرد.

او همچنین در پاسخ به سوال مجری رادیو ورزش که اصرار داشت، موضوع شکایت باشگاه استقلال از محسن ترکی چگونه است گفت: من همان لحظه به مسئولان سایت باشگاه گفتم که خبر را درست کنند. شکایتی مطرح نیست.

به گزارش مشرق، این اظهارات مدیرعامل باشگاه استقلال در حالی مطرح می‌شود که اطلاعیه اولیه باشگاه استقلال که بر روی سایت منتشر شد با استفاده از الفاظ تند در آن تاکید شده بود که از قضاوت محسن ترکی به فدراسیون فوتبال شکایت خواهد شد اما به نظر می‌رسد که مدیرعامل باشگاه استقلال از این شکایت بی‌اطلاع بوده و چنین نظری نداشته است.

هرچند پس از این گفت‌وگوی رادیویی بهرام افشارزاده، خبر مذکور بر روی سایت باشگاه استقلال نیز اصلاح شد و شکایت از ترکی به “گلایه‌های باشگاه از قضاوت داربی” تغییر کرد تا تنها خبرگزاری‌هایی که این اطلاعیه را بازنشر کرده بودند، متهم این تناقض‌گویی معرفی شدند.
منبع: ایسنا