مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛

تمدیدآموزش غیر حضوری ۸ شهرستان خراسان جنوبی تا ۱۷آبان

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بر اساس اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا،آموزش غیر حضوری مدارس 8 شهرستان استان تا هفددهم آبان ماه تمدید شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،محمد علی واقعی، عصر امروز با بیان این خبر اظهار کرد: کلاس های درس ۸ شهرستان بشرویه، بیرجند، درمیان، سرایان، قاین، فردوس، طبس و نهبندان که در وضعیت قرمز از لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار دارند؛ به مدت یک هفته دیگر غیر حضوری شد.
وی با اشاره به مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص شهرستان‌های در وضعیت زرد و نارنجی هم افزود: سه شهرستان خوسف، سربیشه و زیرکوه در وضعیت‌های نارنجی و زرد هستند که کلاس‌های درس با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.
به گفته وی کلاس‌های درس تمامی مقاطع تحصیلی این سه شهرستان با گروه بندی و با جمعیت پایین برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی مدیران، معلمان و اولیای این سه شهرستان تأکید کرد و افزود: وضعیت بازگشایی و تعطیلی مدارس استان هر هفته از سوی ستاد استانی کرونا به آموزش و پرورش ابلاغ و ما نیز به رسانه‌ها و مدارس اعلام می‌کنیم.
وی با بیان اینکه همچنان عملیات ضدعفونی مدارس استان ادامه دارد، تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید در قالب طرح پویش لبخند ۷۰ هزار و ۶۷۰ قلم لوازم آموزشی، کمک آموزشی و بهداشتی بین دانش آموزان مناطق محروم و روستایی استان توزیع کرده ایم.
به گفته وی پنج هزار و ۱۶۹ گوشی و تبلت هوشمند نیز با توجه به نیاز دانش اموزان به استفاده از آموزش مجازی در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شده است.
انتهای پیام /۳